Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem nem akar válni, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar válni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már egy éve nem volt köztünk semmi. Azt mondja, már nem tud nőként tekinteni rám. van egy kisbabánk, akivel nem nagyon foglalkozik. Csak bezárkózik a számítógép elé ha itthon van, vagy alszik. El akarok válni, de azt mondja, nem fogom őt kirakni a házból. Hiába magyaráztam neki, hogy a házat eladnánk és így mindketten vehetnénk egy kis lakást, hallani sem akar róla. Mit tegyek?
2011. jún. 3. 15:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%

Még mindig szeretem, de nem vagyok hülye, tudom, mikor kell kilépnem a képből.

Tehát ő neki van valakije akkor?

2011. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Végül is itt nem megcsalásról van szó. Te lelki egészségednek is fontos hogy jól érezd magad a babának meg duplán. Ettől még ö se feltétlen rossz, de háát ez van.


Nem tudom erről dumáltatok-e már, bár gondolom szóba kerül. Mondhatnád neki ha érted nem is váll el legalább a gyerek miatt intézzétek el úgy hogy mindenkinek jó legyen.


Egyébként is úgy látszik ö jelenleg nem képes gyereket ellátni, neki is jobb lenne kevesebb teher + akármikor láthatja sőt még tartást se kell fizetnie. Azért ez elég jó.

2011. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nincs senkije. De amikor ajánlottam neki, hogy menjünk el párterápiára, akkor azt mondta, hogy nincs semmi értelme. Amikor azt kérdezem, akkor miért nem akarsz elválni, mit akarsz tőlem, csak vonogatja a vállát, hogy akkor ő hol élne, mit csinálna, miért költözne egy vacak lakásba a házból, stb. Én meg teljesen depressziós vagyok miatta, mert ha nem látnám mindennap, nem fájna, hogy így lett vége a szerelmünknek....Önző vagyok, hogy egy kicsit boldog szeretnék lenni?
2011. jún. 3. 20:48
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

Azért én azt érzem a szavaidból, hogy Te, ha lehetne, még mentenéd ezt a kapcsolatot! Nem lehetne valahogy mégis rávenni egy párterápiára? Akár úgy, hogy utánaolvasnál, és így el tudnád neki is magyarázni, mivel járna ez. Felajánlhatnád, hogy nem akarod rá kötelezni, csak próbaképp egyszer menjetek el egy alkalomra, a pasik ugyanis utálják a kötelező dolgokat... Hivatkozhatnál a gyerek egészséges fejlődésére is, talán neki árt a legjobban, ha úgy nő fel, hogy egy egészségtelen, halódó kapcsolatban élnek a szülei.


Azzal, hogy még egy esélyt ad az újrakezdésnek, nem csak Neked tartozik, hanem a gyereketeknek is, ezt kéne valahogy megértetni vele...

2011. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hogy akkor ő hol élne, mit csinálna, miért költözne egy vacak lakásba.


Na erre kelesz neki,szerintem ha haza vinnél egy pasit arra is csak a vállát vonogatná ,mert anynira se érdekled hogy szóljon érte ,neki van hol laknia,téged meg a picit magasról leszar.

2011. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Figyeld meg, hogy akkor változna,ha látná, hogy komolyan gondolod a válást.

Azért, ha szereted, akkor gondold meg még egyszer.Sokszor akkor érezzük meg mekkorát tévedtünk, ha már elveszítettük.

2011. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Áh ez már nem fog változni. Nincs senkije, nem csinál semmit, babával nem foglalkozik.. Persze ha neked ez így kényelmes meg oké akkor maradhattok együtt, de egyébként lehet pár terápia se érne semmit. Lehet jó ember, de akkor is gyerek felelősséggel jár kapcsolat is többé kevésbé de gyerek még fontosabb.
2011. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Tudom ,hogy hülyén hangzik, de nem lehet szülés utáni depresszió. Férfiaknál is előjöhet ilyesmi. Nem érdekli semmi, nincs senkije... Ha el is váltok, mindenképpen rá kéne venni, hogy keressen egy szakembert a saját érdekében.
2011. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy a dédimamám mondta: "Kész pecsa, meleg málé!"

Adj neki ultimátumot. Szakemberhez fordul, változtat, vagy a következő hónapban beadod a válást. Nem kell a beleegyezése sem.

Egy kicsit kegyetlenül hangzik, de most nincs hangulatom finomkodni!

2011. jún. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat! nem vagyok az ultimátumok híve, de a gyerek miatt muszáj lesz.
2011. jún. 4. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!