Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » SOS! Válást terveznek a fiam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Válást terveznek a fiam és a menyem, hogy kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés
Mind ketten tőlem várnak tanácsot.26 évesek, a menyem az uralkodó típus. A fiam eddig boldogan viselte a " papucsot" eddig. Gyönyörü pár, még gyönyörübb babával. Nagyon szomoru, szeretnék segíteni nekik. Aggodó mama
2011. máj. 27. 10:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne adj tanácsot, csak a véleményed mondd el nekik. Felnőtt emberek, meg tudják oldani az életüket. Ha tanácsot adsz, amire hallagtnak, esetleg később majd téged fognak hibáztatni...
2011. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem tetszene, de itt mindketten tőle várnak tanácsot. :) ilyenkor szolidan pár szót mégiscsak lehetne szólni, hogy mégse zárkózzon el annyira a helyzettől, ha szükség van rá
2011. máj. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem beleokoskodni akarsz, hanem ők kértek tőled segítséget, egy javaslatom lenne, hátha bejön:

Áthívni őket hétvégén ebédre (mindenki mást addig udvariasan elküldeni a közelből), majd leültetni őket és BESZÉLTETNI. Mondják el, hogy mi bántja őket, mi zavarja őket a másikban. Te inkább csak hallgatóság légy. Lehet, hogy még nekik is zavaros az egész, a saját fejükben nem tudnak rendet tenni.

Nagyon gyakran visszakérdezni, hogy "miért?". Így kénytelenek lesznek elgondolkozni az egyes érveken és lehet, hogy sajtá maguk döntenek úgy, hogy nem is olyan komolyak a problémák, mint elsőre látták.


Rosszabb nem lesz tőle a helyzet, de hátha segít... No meg ha a kettejük közötti kommunikáció a gond, akkorlegalább ez is kiderül.

2011. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az ő életük, az ő döntésük, az ő felelősségük - a döntésükért ők viselik a következményeket. Maradj ki belőle, vedd tudomásul az infót. Bármit tanácsolsz, te leszel a "szemét anyós". Ha nem azonnal, akkor majd utólag.
2011. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kedves tőled, hogy segíteni akarsz nekik, de inkább hagyd rájuk a dolgot, és ne szólj bele. Felnőtt emberek, biztos nekik sem jó, hogy idáig jutottak, de el tudják dönteni, hogy így jó-e nekik.

Ettől függetlenül tarthatod a kapcsolatot a menyeddel és az unokáddal ugyanúgy.

Én is válófélben vagyok, jó a viszonyom az ex anyósommal, rendszeresen látogatja az unokáját, segít nekem, sokszor többször látom, mint a volt férjemet. :)

2011. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Te ùgy sem tudsz szerelmet, lelket önteni beléjük ha màr az kihûlt. Csakis õk 2-en tudjàk rendezni a sorsukat. Lehet, hogy pont az a baj, hogy a férj hagyja magàt "papucsként" kezelni, mert a feleség szeretné, ha nem igy lenne.

Attól függetlenül, hàtha rendbejön az életük. Te csak annyit tehetsz, hogy felhivod a figyelmüket, hogy milyen következményei lehetnek a vàlàsnak.

2011. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Mivel tőle kértek tanácsot, ezért szerintem igenis van köze hozzá.A kérdező egyébként sem tűnik egy minden lében kanál anyósnak, szépen beszélt a menyéről és a fiáról, valamint az unokáról.

Mivel a véleményét kérték, ezért én is azt mondom,hogy kérd őket,hogy fogadják meg a tanácsodat és próbálják meg a páterápiát. Sokan nem hiszik,hogy rendbe tudja hozni a házasságot, pedig van rá példa.

Sok sikert kívánok kérdező!

2011. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Próbálj meg segíteni nekik, a legjobb belátásod szerint. Ez sajnos nem feltétlenül azt jelenti, hogy a folytatásban, hanem abban, hogy ez a zaklatott időszak a legbékésebben teljen el.

Te ismered őket, te látod, hogy érdemes-e "erőltetni" a békülést, vagy mindkettőjüknek (a babával hármójuknak) jobb, ha elválnak, de marad egy egészséges, baráti kapcsolatuk.

2011. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
na pofázz inkább bele!
2011. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Bár az én anyósom lett volna ilyen...:-(

Szerintem akármi is történik, próbálj pártatlan maradni, és biztosítani a feleket arról, hogy neked a gyemek a legfontosabb, nézzék ők is az ő érdekét. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam....

2011. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!