Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Válás után mi lesz a felvett névvel?
Figyelt kérdés
A feleség felvette a férj családi nevét a keresztnevéhez. Válás után lesz e változás, mi kell hozzá, vagy ellene?2009. márc. 14. 18:06
1/8 anonim válasza:
Szia!Szerintem a felvett név már nem lesz.Csak a sajátod!
2/8 anonim válasza:
A válás után minden további nélkül meg lehet tartani a felvett nevet. Ez ellen a volt férj csak akkor emelhet kifogást ha a feleség pl. bűncselekményt követ el, egyéb esetben nem akadályozhatja meg abban ha a volt feleség ebben a formában kívánja tovább viselni a nevét. Ha a volt feleség nem akarja megtartani ezt a felvett nevet akkor a születési anyakönyvi kivonatával az illetékes anyakönyvvezetőnél visszaveheti a születési nevét. Sőt ha Nagy Éva (születési nevén Kiss Éva) a válás után ismét házasságot köt mondjuk Tóth Jánossal, akkor akár Tóthné Nagy Évaként is viselheti a nevét, vagy az új férj os felveheti a Nagy vezetéknevet.
3/8 anonim válasza:
Hasznos, amit az utolsó írt, bár vicces helyzet lehet:)
Eldöntheted, hogy mit szeretnél, marad a neved vagy visszaveszed a régi neved, ami ugye okmánycserével jár.
4/8 anonim válasza:
Én megtartottam az összes eddigi férjem nevét és a családnevemet is, így lettem Rosangelica José Maria Munoz Villareal Hitler Shaw Nyakolajevics Andrássy Ratzinger Ödön.
5/8 anonim válasza:
Személyesen ismerek olyan elvált nőt, aki a házasság után megtartotta a felvett nevét. Nem házasodott újra.
6/8 anonim válasza:
Maradhat a ferjes neved is, es visszaveheted a leanykori nevedet is, a valassal ez nem automatikus, neked kell kulon kerned.
7/8 anonim válasza:
A valas utan szerintem nyugodtan vissza adhatotd a nevet is... Miert viselned a nevet ha ora nemtartol igenyt.
8/8 anonim válasza:
03-15 05:10 válaszólónak
MIért?
pl.Azért mert az összes igazolványt ki kell cseréltetni névváltozáskor meg minden hivatalos helyen be kell jelenteni és az macerás
Vagy már sok-sok éve ezt a nevet viseli, mindenki ezen a néven ismeri
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!