Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg így van ez tartásdíj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg így van ez tartásdíj megállapításkor?

Figyelt kérdés

Az exnejem a válóperes beadványában azt írja hogy a jelenlegi élettársammal, akivel 3 éve élek, a mai jogrendszer szerint házastársi kapcsolatnak minősül, és így meg kell osztanunk egymással a jövedelmünket.

Vagyis a kettőnk együttes jövedelméből számítják az egy főre esőt, és tartásdíjat.


2011. ápr. 26. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
meg az anyja valagát...
2011. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
ha tényleg egy fedél alatt éltek, bejelentve, akkor igen, kettőtök pénzét kell osztani
2011. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az exed csak próbálkozik, mert a te és az exed közös gyerekére vonatkozó gyerektartást csak a te jövedelmed alapján állapitják meg. A jelenlegi partnerednek semi köze a te gyerekedhez.


Az ex kérhet akármit, de megkapni nem fogja.

2011. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az élettársadnak ehhez semmi köze. A te fizetésedből fogják megállapítani a tartásdíj összegét. Ne aggódj.
2011. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

ha egy lakcímen vannak, akkor számít igenis a 2 fizu!

nem rég zárult nekünk is a tartásdíj per és mivel hivatalosan be van jelentve a párom hozzám, így igenis kellett az ő fizetése is!

2011. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ne terjesszetek hülyeséget, az új társ/házastárs fizetése nem alapja a tartásdíjnak ...nem az új házastárs a tartásra kötelezett, hanem az apuka
2011. ápr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a bosszúálló exfeleségek sok marhasággal bepróbálkoznak. Ez is egy ilyen. Először is attól hogy együtt élsz valakivel, az még nem élettárs. Másodszor a tartás a te kötelezettséged, tehát csak és kizárólag a te jövedelmed számít. Még akkor is csak a tied számítana, ha feleségül vennéd. Viszont ha szülne neked még két gyereket, akkor már nem kellene annyit fizetned az exnek.
2011. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem tudom itt többen miről beszélnek, a törvény szerint csak az apa jövedelme számyt, tök mindegy hogy kivelél együtt. és ha az anyjához költözött vissza, akkor az anyja nyugdíját se számolják hozzá.
2011. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

hümm, akkor nálam miért számított??? :(

igaz sokra nem mentem.. 15e itéltek meg de abból az elmúlt fél évben 1x kaptam. már behajtáson is van az ügy.

2011. ápr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

jajj, most én néztem be.

akkor te apuka vagy, csak a te pénzed számít.

anyukánál számít az egy főre esőnél az új élettárs fizuja is.

elnézést, elnéztem a kérdést!!!

2011. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!