Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi jelentősége van gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi jelentősége van gyermek tartásdíj megállapításkor a minimum összegnek? Ezt nem tudom megérteni.

Figyelt kérdés
Ha dolgozom úgyis a mindenkori nettóm 20%-át vonják, ha pedig segélyen lennék, akkor a nettó segély 33%-át vonják(maxium)
2011. márc. 19. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert a gyerekednek enni kell és joga van a gyerektartásra, próbáld meg a másik oldalról megközlíteni, ha neked itélik a gyereket és az exed fekete munkára jelentkezik, akkor a 20 százaléka a semminek az ugye nulla. Hát ezért létezik a mindenkori minimum fizetési összeg
2011. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert pl. a minimálbér 20%-a 12 ezer? Azzal mire megy az a szülő aki neveli a gyermeket szerinted? Ezért írnak egy minimum összeget, ja és azért, mert sok apukának ilyenkor hirtelen négy órás állása lesz...

És egyébként vonnak többet is, ha a szülő többet vállal. Nálunk konkrétan egy gyermek után 50%-ot. És még ez sem fedezi a mindenkori költségek felét hidd el.

2011. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem is akadok fent ezen. A volt férjem 5.000 Ft gyerektartást fizet a mai napig. Ennek már 8 éve! Válás előtt leszázalékolták, (vagyis leszázalékoltatta magát) akkor a 20% 4.800 Ft lett volna. Nagyvonalúan kijelentette a bíróságon, hogy legyen 5.000. Tökre kiakadtam, mert tudtam azt, hogy feketén viszont dolgozik, mint autószerelő. Ez mai napig így van! Már nem is idegesítem magam vele! Sajna nem minden apuka gondolja azt, hogy a gyerek mennyiben van. Nos nem is érdekel! Nagyon nehéz, de a gyerekem nem a tartásdíj fejében nevelem!
2011. márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!