Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes ezt így folytatni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes ezt így folytatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tömören: 6 év házasság rengeteg hullámvölgy, folyamatos anyagi gondok után, a váláson gondolkodom.Már December óta gondolkodom a dolgon adddigra váltak egyes dolgok tarthatattlanná.Van két gyerkőcünk, és sokáig elég keveset foglalkozott a férjem a gyerkőcökkel, és szinte alíg segített.Munkahelyek között állandóan csapong, és nem igazán törekszik az anyagi biztonságra.Kb. 2 hónapja már ott tartottunk egy nagy vita után,hogy akkor vége.Majd másnap meggndolta magát, hogy kellünk neki, és nem akar elveszíteni,megváltozik.Tény azóta változtatott dolgokon,de van ami 1-2 hét után visszatért a régi kerékvágásba.A lényeg hogy rengeteget vitázunk veszekszünk.Sokszor a gyerekek elött (2,5 és fél évesek),és rengeteget gondolkodtam mit is érzek a férjem iránt, és rájöttem szeretem, de sajnos mint egy testvért, vagy egy nagyon jó barátot, nem mint a páromat.És úgy érzem kénytelen vagyok együtt élni vele.Ő azóta,hogy megígérte megváltozik állandóan mondogatja így szeret meg úgy szeret, és kérdezgeti,hogy én szeretem-e, meg hogy szeretné ha újra belészeretnék, de sajnos úgy érzem ez nem fog menni.Meddig érdemes erőltetni a dolgokat?


2011. ápr. 18. 14:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló!Hogy mennyire egyetértek veled!Ugyanezt tudtam volna én is leírni!Csak hát az embereknek meg kell érniük erre a gondolkodásra.Saját kapcsolatomban mentem keresztül ilyen problémákon és próbálkoztam én mindennel.Míg nem rájöttem arra,hogy saját magamban kell keresni a hibát.Mert hát azt kapjuk,amit adunk.Próbáljátok ki!Ha kedvesek vagytok a másikkal,akkor ő is az lesz!Ha rossz napja van,elfogadjuk ezt és továbbra is csak annyit mondunk neki,hogy megértem,hogy fáradt vagy,kérlek ne engem bánts!Mi történt veled ma,mi a problémád?Tudok segíteni?Higyjétek el,hogy működik.Én ezt alkalmazom anyósomnál is és azóta teljesen jó a kapcsolatunk.
2011. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 xStefix ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező,

az én helyzetem sokban más, mint a tiéd (5 évnyi kapcsolat, 3,5 évnyi házasság, 3 éves nem tervezett gyerek és két teljesen ellentétes ember), de azért leírom neked én is, hol tartok most. Az egész történetet nem mesélném el, mert nagyon hosszú lenne és nem is lényeges. Legyen elég annyi, hogy számtalan vita, veszekedés, verekedés(!), komolyan kiújuló depresszió enyhe öngyilkos gondolatokkal és 8 hónapnyi különélés után végre-végre ezekre a szerintem lényeges dolgokra jöttem rá:


- A férjem egyáltalán nem rossz ember. Igaz, hogy nem olyan, amilyennek ÉN szeretném őt tudni, nem úgy szeret, ahogyan ÉN elvárom tőle, nem úgy gondolkodik, ahogyan ÉN teszem vagy épp szeretném, ha tenné stb. - nem, mert ő NEM ÉN vagyok, hanem valaki MÁS! Nem mérhetem őt magamhoz, nem indulhatok ki magamból, amikor őt ítélem meg, mert teljesen más emberek vagyunk. Így pl. más a szerepünk a házasságunkban, a lányunk életében is...

- A férjem imádja a lányunkat, aki szintén nagyon apás. És bár sok "hibát" elkövet (szerintem) a gyereknevelésben is, de mindeközben jé, tényleg látom rajta, ha jobban odafigyelek, hogy igyekszik jól csinálni, ahogy csak képes. - Ugyanez igaz egyébként rám is.

- Nem nagyon szereti a munkáját, de mégis nap mint nap megy dolgozni, hogy nekünk megteremtse azt, amire szükségünk van. Lehet, hogy sokszor idegesítően panaszkodik nekem (nagyrészt okkal), hogy fáradt és pihenni szeretne a házimunka vagy a közös program helyett, vagy épp több figyelmet akarna magának tőlem; de ha alaposabban megnézem, valós oka és joga is van ehhez. Becsületes és szorgalmas, akármennyire is "nyafog" néha. - És én ugyan nem csinálom ugyanezt időnként?

- Itthon bármi kérésem van, szinte mindig megteszi, amit kérek. Persze van, hogy nem rögtön és nem mosollyal az arcán, de majdnem mindig segít. Korábban sokszor vágtam azt a fejéhez, hogy lustálkodik; aztán elgondolkodtam. Nem, a helyzet az, hogy ÉN nem vettem észre, hogy hányszor és mennyit segített nekem már eddig is!

- És végül: alapból olyan városban él, ahol nem szeret lenni (az én szülővárosomban lakunk). Ezt neki, aki fővárosi, nagyon nehéz elviselni, mert igazi pesti lokálpatrióta. De mégis, ennek ellenére lejött ide, nem egyszer és nem is kétszer! Először miattam, aztán pedig miattunk, a lányunk és hármunk miatt is. Ma már látom, hogy ez volt a legnagyobb áldozat, amit ő maga meghozhatott értünk - és megtette, többször is. - És vajon én megtettem-e érte, értünk ugyanezt?


Hogy hogyan, miben lettem én okosabb mostanra? Lassan, fokozatosan rádöbbentem - sok-sok-sok vádaskodás, meg nem értés és oda-vissza anyázás után, pont a sorozatos viták által! -, hogy nem a férjemben volt/van az elsődleges hiba, hanem BENNEM! Abban, ahogyan én eddig láttam a világot és őt, amit a dolgokról gondoltam! Azt hittem, képes vagyok objektív lenni és jól ítélni, de be kellett látnom, hogy nem, rosszul csináltam korábban!

Ma már talán elmondhatom magamról, hogy még tudatosabban figyelek magamra és őrá is és megpróbálom elejét venni a vitáknak. Nagyon hosszú utat jártunk be mindketten, egymással is, nagyon nehéz volt egyáltalán kimonda(t)nunk egymásnak dolgokat. Pl. megfogadni és meg is tenni! azt, hogy ezentúl őszintébbek, nyíltabban leszünk egymással. De talán sikerül. A kulcsszó nálunk (is): TÜRELEM.

Mindenhol ezt hajtogatják - és lám, tényleg ez lehet a titok. Mindketten megpróbálunk toleránsabbak lenni egymással, jobban odafigyelni egymásra és szólni a másiknak, ha valami mondanivalónk van (akár jó, akár nem). Odafigyelünk magunkra, kritikusak vagyunk és nyitottak a másikra. És még sorolhatnám... minden olyan dolog, ami azt segíti elő, hogy ne távolodjunk el egymástól, hanem épp ellenkezőleg, közelebb hozzon minket. És itt elsősorban és hangsúlyosan a KOMMUNIKÁCIÓRA gondolok, mert nagyon azt látom, hogy legtöbbször ezen buknak el a kapcsolatok...

Sose gondoltam volna, hogy ez ennyire nehéz tud néha lenni, pedig szociális területre készülök, emberekkel/tanácsadással foglalkozom...


A konklúzió pedig: Mielőtt kimondod a végső szót, Kérdező, ülj le és gondolkodj el az életeteken. Ha elválsz, olyan döntést hozol MINDHÁRMOTOKNAK, amit nagyon nehéz lesz később visszacsinálni, ha egyáltalán lehetne. Tudod, érzed, mekkora felelősség ez...

Gondold végig még egyszer az egészet - de most próbáld meg másképp, ne úgy, ahogy eddig tetted! Ne a "régi éned" fejével, hanem az új, bölcsebb éneddel, aki tanult a korábbiakból. Aki nem(csak) azt tanulta meg, hogy "ú, de elszúrtam vele" vagy "legközelebb jobb pasit kell majd találnom magamnak", hanem inkább azt, hogy "lehet, hogy más szemmel, más megközelítésből kellene néznem a dolgokat, akkor jobb lehetne..?".

Klisé, de minden házasság megromlásához 2 ember kell. Ez arany igazság! Csak sokszor az a baj szerintem, hogy a másik erdejétől, hibáitól nem látjuk meg a saját fánkat, bajainkat.... Pedig itt kellene kezdeni a nagytakarítást, mert erre van a legnagyobb kihatásunk!


Én végül hála az égnek eljutottam a "nagy felismerésig" - ezért sem kezdeményeztem végül a válást.

Kívánom neked/nektek is a legjobbakat!

2011. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 xStefix ***** válasza:
46%

És egy utolsó reakció: a szerelem szerintem is elmúlik általában. Egy házasságot, folyamatában legalábbis, már nem erre kell építeni. Jó és örömteli, ha megmarad, de akkor is múlandó.

Aminek viszont maradnia KELL, az a szeretet, mert ez fog titeket együtt tartani a jövőben. Ha szeretettel sem tudsz gondolni a férjedre, az már nagyon komoly baj....

2011. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!