Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes ezt így folytatni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes ezt így folytatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tömören: 6 év házasság rengeteg hullámvölgy, folyamatos anyagi gondok után, a váláson gondolkodom.Már December óta gondolkodom a dolgon adddigra váltak egyes dolgok tarthatattlanná.Van két gyerkőcünk, és sokáig elég keveset foglalkozott a férjem a gyerkőcökkel, és szinte alíg segített.Munkahelyek között állandóan csapong, és nem igazán törekszik az anyagi biztonságra.Kb. 2 hónapja már ott tartottunk egy nagy vita után,hogy akkor vége.Majd másnap meggndolta magát, hogy kellünk neki, és nem akar elveszíteni,megváltozik.Tény azóta változtatott dolgokon,de van ami 1-2 hét után visszatért a régi kerékvágásba.A lényeg hogy rengeteget vitázunk veszekszünk.Sokszor a gyerekek elött (2,5 és fél évesek),és rengeteget gondolkodtam mit is érzek a férjem iránt, és rájöttem szeretem, de sajnos mint egy testvért, vagy egy nagyon jó barátot, nem mint a páromat.És úgy érzem kénytelen vagyok együtt élni vele.Ő azóta,hogy megígérte megváltozik állandóan mondogatja így szeret meg úgy szeret, és kérdezgeti,hogy én szeretem-e, meg hogy szeretné ha újra belészeretnék, de sajnos úgy érzem ez nem fog menni.Meddig érdemes erőltetni a dolgokat?


2011. ápr. 18. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ezt már nem érdemes erőltetni. Szerintem még egy utolsó beszélgetést megér a dolog, talán ha elmondod neki, hogy min kellene még változtatni akkor talán megjavul. Bár én kétlem...

Sajnos gyerekek mellett nem olyan könnyű a válás, sőt inkább még jóval nehezebb, de szerintem ez lenne a legjobb megoldás itt.

2011. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Én azt gondolom, hogy a szerelmet táplálni kell, ha nem táplálod mindennap akkor elmúlik, de még akkor is van lehetőség arra, hogy újrakezd és adj még egy lehetőséget neki, beszéld meg vele, mondd el neki mit érzel és ha mindketten megpróbálnátok újra, próbáld meg. Két közös gyermek és az egymás iránt érzett szeretet segíthet abban h működjön. De, ehhez mindketten kelletek!


Sok sikert!

2011. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Csak 2 embernek le kellene ülni beszélni. A veszekedések elkerülhetőek, hacsak az egyik fél nem utálja a másikat. Szeretni szeretheted, ha akarod. Szerelmes viszont már nem valószínű, hogy leszel bele, meg lehet próbálni, gondolj a jó tulajdonságaira, miért mentél hozzá. De a szerelem elmúlik, házasság megmarad :D, nincs örök szerelem, emiatt nem kell válni, akkor mindenki válhatna. Ez nagyon gyakori panasz, hogy apuka nem foglalkozik a gyerekekkel! Nálunk is így van...Hát ha elváltok, majd még kevesebbet fog!Szerintem, ha a szeretet megvan, nem kell felrúgni a házasságot, mitől lesz jobb utána? Keresel egy új palit, az lesz a gyerekek apukája, aztán ha már nem leszel szerelmes, megint egy újat, és így tovább?! Örülj neki, hogy szeret!Ha a veszekedések visszafoghatók, én el nem válnék, amíg pedig te otthon vagy, az otthoni munka a tied! A gyerekeket pedig néha bízd rá, 0.5 évesre már vigyázhat 1-1 órácskát nyugodtan az apja.
2011. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Én megadnám neki az esélyt, hogy bizonyítson, de csak különköltözéssel, hogy érezze a súlyát a szavainak. Ha nem mentek szét, max. 2 hétig tart a buzgósága. Az meg egyértelmű, hogy neked így nem jó már. Dolgozzon meg azért, hogy visszakapjon, ha tényleg vissza akar kapni. Költözzetek szét, de legalább fél évre.

De azzal legyél tisztában, hogy a különlét alatt bármelyikőtök, még ő is rájöhet, hogy valóban jobb külön, és akkor már nem lehet visszacsinál, akkor sem, ha meggondolod magad. Meg benne van, hogy valamelyikőtöknek új párja lesz...

2011. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Esetleg egy párkapcsolati terápia? Ott kiderül, hogy van-e értelme folytatnotok vagy sem. Bááár, az igazat megvallva, nem egy olcsó dolog, de talán segít. Ha másban nem, a tisztán látásban. És ha bejön, még mindig olcsóbb, mint egy válás. Egy próbát talán megér...


Üdv!

2011. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mióta tart ez a helyzet? Csak mert hogy írod van egy 2.5 meg fél éves gyermeked..Ezek szerint 6 hónappal ezelőtt még minden oké volt..(ha már akkor ilyen rossz volt akkor miért vállaltatok még egy gyereket?,) sosem értettem,hogy az ember ezeket a dolgokat miért nem látja mielőtt még családot alapítanának..

Persze tudom miről beszélsz mert az első férjem is ilyen volt..De a pár hónap nagy szerelem után amikor már együtt éltünk a rózsaszín köd elmegy a szemünk elől,és én tudtam,hogy ilyen,nem fog változni..Nem is szültem neki,mert nem lett volna értelme..A második férjem nagyon jó ember,biztonságot ad,és szerelmesek vagyunk..Neki szültem,mert tudtam a legtökéletesebb apa is lesz belőle..

2011. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

*A veszekedések elkerülhetőek, hacsak az egyik fél nem utálja a másikat.


Ez nem igaz. Frusztrált, stresszes emberek egyszerűen belesodródnak, még akkor is, ha amúgy szeretik egymást. Néha maguk sem értik, hogyan és miért, csak azt veszik észre, hogy veszekszenek.

2011. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne gyermek, azt mondanám, hogy még hosszú az élet, gyí tovább, külön. De gyerekekkel... Mindent meg kell tenni az együttmaradásért!!!! Én voltam egyszer hülye, és feladtam a harcot. Úgy gondoltam, könnyebb lesz úgy mindenkinek, ha külön folytatjuk. De azóta pokol az életem, a gyermekem nélkül! Van láthatás, de az korántsem olyan, mint mikor minden nap együtt voltunk. Inkább öltük volna egymást tovább. Persze mindennek van határa. Ha a gyerek már csak az ordítozó, meg verekedőgépet látja a szüleiben, akkor már neki is tényleg jobb, ha különmegy a két fél. De ha nem így van, kell legyen esély. Családterápia, pszichológus, minden lehetőséget meg kell ragadni, végig kell játszani.
2011. ápr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van sok válás mert az emberek nem kitartóak, nem tesznek meg mindent a párkapcsolatért, a látszólag könnyebb válást választják. Persze ennyiből mi nem mondhatjuk meg Neked a tutit.
2011. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy idézet az egyik topikból:


"A kisgyerek ebben nem értheti a viszonyokat. Ő szeret. Mindkét szülőjét feltétel nélkül (ez csodálatos a gyerekekben). Sokszor kiabált velem anyám, néha levezette rajtam az idegességét, de én szeretem és megbocsátottam. Akkor is ha nem éreztem jogosnak a viselkedését. És gyerekként nem értettem, hogy ha én szertettel tudok mindkét szülőmre gondolni, akkor miért marakodnak?


Az a baj a felnőttekkel, hogy kiveszett belőlük a gyerek, aki szeret, megbocsát. Mert egyszerűbb másnál keresni a megoldást és okolni mást a magunk bajaiért, de ez önámítás. A csapatmunka és kitartást vesztik el. És abban a balga reményben mennek tovább egy másik kapcsolat felé, hogy az majd... de csak felnőtt. És amíg mindenki mástól várja a boldogságot nem magától ,addig a többség azon a véleményen lesz, hogy inkább váljanak(meneküljenek) minthogy megbeszéljék, felvállalják egymást és magukat és azt mondják, igazad van drágám, inkább most törödjünk egymással.


És hogy hogy jutottam el idáig? Egyszerű. Gondoljon mindenki a számára kedves családtagjára. A nagyira, aki mindig sütött finomságot, az anyukánkra, aki mindig gondoskodott rólunk, vagy a nagybácsira, aki vicces történetet mesélt nekünk... olyat akit nagyon szeretünk a hibáink ellenére is. ÉS? Elhagytuk, ha épp nem jöttünk ki vele? Leléptünk? Próbáltuk kitörölni emlékünkből és azt mondani, már nincs közöm hozzá? Szerintem nem.

Én most is szeretem azokat is, akik nem mindig voltak nagyon jók hozzám. Nekik is volt mélypontjuk, nekem is. De ők családtagok. És én nem teszem ezt a köteléket csak úgy semmisé, mert beleuntam és monoton és nem becsülnek meg... stb.


Én nem azt tanácsolom a pároknak, hogy nőjenek fel. Épp ellenkezőleg! Legyenek gyerekek újra!"


Szerintem van benne igazság.

2011. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!