Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e értelme elválni majdnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e értelme elválni majdnem 60 évesen, ráadásul több betegséggel is küzdve? Olyan házasságból, amelyben a partnerek közt alapvető különbségek voltak és vannak.

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak stresszelitek egymást, akkor van értelme, mert az a betegségekre is hatással van.
2009. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Naná, hogy van értelme! Van még hátra az életedből egy-két évtized, nem mindegy, hogy hogy éled le. Még világot láthatsz, új barátokra, akár új szerelemre is szert tehetsz!

Sosem késő!!!!

Hány éve vagytok házasok? Mert, ha ez nagyon nem friss dolog, akkor valószínűleg a fél életedben csak szenvedtél.

Lépj ki, és élj! A nyugdíjas évek a második fiatalság évei!

HAJRÁÁ!!!!!

2009. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ezt a kérdést jól - ennyi információ után - nem igazán lehet megválaszolni, sem jogi szempontból, sem anélkül.

Néhány információ jó lenne: milyenek a lakáskörülmények, együtt élnek-e vagy már külön, meg tudják-e oldani a külön költözést, milyen anyagiakra számíthatnak, milyen az egészségi állapotuk, egy esetleges betegség esetén ápolná-e Önöket a másik, és így tovább.

Ha nem kíván nyilvános választ adni ezekre, a privát mailcímemre lehet írni, szívesen válaszolok.

2009. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem változtatni sohasem késő. Rengeteg ember megy tönkre, mert nem mer továbblépni.
2009. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudom még nagyon fiatal(17) éves vagyok, de azért megpróbálom leírni a véleményemet. Ugyan egyettértek azokkal, akik buzdítottak, hogy sosem késő, és mindig újra lehet kezdeni...De mellé tenném ez csak a filmekben létezik!


Gondolkodj reálisan(mondjuk nem tudom, mik lennének az indokaid: kihülő szerelem, esetleg konkrét panaszok). Ha elválnátok, két (viszonylag) idős ember mit kezdene, főleg egymás nélkül ennyi éves házasság után. Egymásra vagytok utalva és főleg akkor ha már betegek is vagytok. Ki fog ápolni ha beteg leszel? Ki fog etetni?


Alaposan gondold át, mert nem vagy könnyű helyzetben. Szerintem csak akkor lenne érdemes vállni, ha konkrét terveid lennének utánna: esetéeg egy új élettárs stb.

2009. márc. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon összetett és bonyolult. Nem egyszerű. Nem tudom van-e családod, milyen velük a viszonyod, ugyanis ez is befolyásolhatja a döntésedet. Azzal a válaszadóval is egyetértek aki azt írta, h a betegségedre is kihathat. Ez így van, lelki bajok-testi jajok. Az anyagiakat sem tudom, és azt sem mennyire vagy társasági lény, mennyire elégít ki más emberek társasága, akikkel csak beszélgetsz, barátkozol, aztán hazamész a négy fal közé. Az is számít mik azok az alapvető különbségek.Pl. neked van két diplomád, ő meg egy 8 általánost végzett ember. Ne értsd félre, de az én életemben volt már ebből probléma. Kellő intelligenciával felül lehet emelkedni ezen. Minden a türelmen és a szereteten múlik. Vannak idős ismerőseim és egy ilyen "ÖTYE" (Öreg Tyúkok Egyesülete)összejövetelen hangzott el a következő:

"Lányok! Nem elköltözni 60 évesen! Külön szoba!"

Remélem sikerül jól döntened.

2009. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!