Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen vagyonmegosztásra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen vagyonmegosztásra lehet számítani ilyen esetben?

Figyelt kérdés
A lakásunk felét én álltam készpénzben (a házasságkötés után adtam el a lakásomat, és azt tettem bele a közös lakásba) felét pedig hitelből, amit közösen fizettünk. Van egy garázs az én nevemen, amit a házasságkötés után vettem a saját (szülői) pénzből, illetve 2 éve meghaltak a szüleim, és tőlük örököltem egy nagyobb vagyont. A férjem a hitelen kívül semmit nem hozott a házasságba. Két gyerekünk van, 10 év házasság után. Házassági szerződés nincs.
2011. ápr. 1. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami 100%: Az örökséged különvagyon és az is marad házasság alatt is. Azon nem kell osztozkodni.


A lakás kérdésre:

Amennyiben tudod bizonyítani, hogy a házasság előtti lakásodat (tehát csak saját tulajdon) eladtad és annak az árából fizetted be a közös lakást értékének a felét, akkor az az 50% a tied lesz. Amit meg azóta kifizettetek a hitelből azon osztozni kell. Tehát előreláthatólag a lakásból 75% a tied lesz, 25% a férjedé. (persze ha a fent leírtakat tudod bizonyítani).


A garázs - amit vettél - hacsak nincs lepapírozva, hogy ajándék lenne a szülőktől (gondolom nincs erről hivatalos papír...) akkor közös vagyon, 50-50 osztozással.


Nagyjából ennyi a helyzet.

2011. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. Az előző lakás eladásából származó adás-vételi szerződés az bizonyítéknak számít?
2011. ápr. 1. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem évek teltek el annak az eladása és az új lakás megvétele között és az összeg is nagyjából stimmel akkor igen, felhasználható a tárgyalás során (már ha nem sikerül megegyeznetek)
2011. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kb. fél év telt el, az összeg kb. stimmel
2011. ápr. 1. 19:54
 5/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Akkor én is kérdeznék, mert ismerősnél hasonló a helyzet: Házasságkötés előtt a nő nevén volt egy kicsi lakás, utána esküvő, majd a lakás árából + hitel a nő vett egy nagyobb lakást, ami szintén csak az ő nevére került.

A pontos összegeket nem tudom, csak az arányokat. Eladott lakás értéke 8 millió, felvett hitel 2 millió.

Az új lakás mostani értéke is kb. 10 millió.


Akkor ha jól értem, a nő része: 8+1 millió, a pasi része: 1 millió.


Viszont nekem azt mondta a nő, hogy csak a már kifizetett hitel számít, ami csak 1 milla, még egyet kell törleszteni.


Vagyis a nő része: 8 + 0,5 millió, a pasié 0,5 millió, és további egy majd még fizetve lesz.


Még egy csavar: a férfi semmit nem tett a lakásba, se felújítás, se munka, a számlákhoz nem járult hozzá, a hitel kifizetéséhez sem. Így is járna neki valami, vagy csak a szája?

Ha a bíróság meg is ítélné, hogy a nő fizessen 0,5 milliót, akkor követelhet valamit vissza, mint elmaradt hozzájárulás a lakás fenntartásához?

2011. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, az igaz, hogy csak a kifizetett hitel számít, viszont ha a hitel közös néven van (márpedig ha házasság alatt kötötték szinte biztos, hogy társadósként, akármiként szerepel rajta a férj neve) akkor az a válás után is közös néven marad, ugyanis az egy banki szerződés, semmi köze a váláshoz.

Tehát hiába válnak el, a hitel közös marad(hat).


Tehát a te esetedben az a helyzet, hogy:

- A 8 milliónyi részt ha bizonyítani tudja a hölgy, hogy a volt lakásából van akkor az az övé marad

- A hitelből a befizetett rész biztosan közös, teljesen mindegy ki fizette be, mivel a házasság alatt vagyonközösség áll fenn

- Ha a banknál kiderítitek, hogy a férj bármilyen módon szerepel-e a hitelszerződésen, akkor lehet tudni hogyan tovább a válás során. Ha szerepel akkor az utolsó 1 millió is közös lesz (de közösen is kell befizetni!). Ha nem szerepel mondhatja a nő, hogy ő befizeti és akkor az övé lesz. Ez ebben az esetben 5% tulajdonrészt jelent a férjnek.

- Az, hogy a házasság alatt miből szépítgették a házat szintén nem számít (hacsak nem örökölt vagy kapott ajándékot az egyik fél), mivel minden megkeresett fillér közös tekintet nélkül arra, hogy valójában ki dolgozott meg érte. Ugyan így nem számít, hogy ki fizette a rezsit.

- Nem követelhet vissza semmit, mint értéknövelés a férj, csak ha számlával tudja bizonyítani, hogy ő maga a saját különvagyonából hajtott végre felújítást. (különvagyon = öröklés, ajándékozás, házasság előtt szerzett vagyon)

2011. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!