Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás? Mire lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

1 gyerek után 10e gyt 90e ft-os fizetésből(minimálbérre bejelentve)

Per a láthatáron.


2011. márc. 28. 23:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha minimálbérre van bejelentve, és nem akar többet fizetni nem tudsz mit csinálni. Nem akar többet fizetni???

Bár én már havi 10 nek is örülnék. Az én kisfiam apja bíróság előtt 15-öt írt alá, de a gyakorlatban úgy fizet mint a mesében, hol fizet hol meg nem, de leginkább nem. A falra mászok az ilyentől.

2011. márc. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
A gyerek apjának is meg kell élni valamiből. Ugyan nem tudom a történeted, de két férfi rokonomat is elhagyta a felesége és a gyerektartásért szinte ölni tudnának. Az egyik azért hogy legyen miből innia. Én megnézném ki volt a hibás, átvizsgálnám az életkörülményeket, és utána döntenék ha én lennék a bíróság. Persze mindenekfelett a gyerek érdeke állna. Egyik cégtársam is elvált, adott 50 milliót a feleségének és ezzel letudta úgymond a gyerektartást. Mondjuk nem is mentek perre, elég volt neki ez a pénz. A lényeg mint mondtam a gyerek, de az apának is hagyni kell hogy éljen, hacsak nem valami iszákos tróger, mert az már más vonatkoztatású lenne.
2011. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én vagyok az apa...

Iszákos nem vagyok,és imádom a gyerekem.Mikor külföldön dolgoztam pár éve,havi 63e ft gyt-t fizettem.(most ott tartunk,h a volt párom azt vágta a fejemhez,h most kiszúrom a szemét szaros 10erel,akkor meg szaros 63mal szúrtam ki.)

Sok tartozásom van,azokat szeretném rendezni.A jelenlegi párom 60e-t kap.Ebből élünk.Amit csak lehet és ptárcánk engedi megveszünk a gyermekemnek.Az extől azt hallgatom,h ő már nem is eszik csak h a gyereknek legyen mit és azzal fenyegetőzik,h nem hozhatom el láthatásra.És h semmire nem elég az ő pénze.Bár ha annyira nem lenne,sztem nem pizzát rendelne mikor viszem vissza a gyereket.

Egyenlőre ennyit birok adni,mondtam,h jövő hónaptól 15öt küldök neki,de azt mondta az nem elég,neki minimum 20 kell.

2011. márc. 29. 00:24
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Hoppá! Én is férfi vagyok, de hogy te is arra nem gondoltam. Nem túl jók az apák esélyei sajnos, mint a leírt példáimból is láthatod. Szerencsére én még nem voltam hasonló cipőben a két gyerekemmel, az anyagi vonzat mondjuk engem sem vágna fejbe akárcsak az említett cégtársamat, de lelkiekben biztos kikészítene, főleg ha nem én lennék a ludas. A sógorom azért lett alkoholista, mert az asszony félre... egy fiatalabb fickóval, két 4 éves kislányát alig láthatta, gazdag a fickó, de a gyerektartást követeli, még börtönnel is fenyegetőzött ha nem fizet. Direkt élvezi hogy kikészíti, miközben neki már van egy újabb gyereke, a két lány meg teljesen kezdd elkallódni. Jó lenne ha az apákat is emberszámba vennék már végre, mert mindig rajtuk csattan az ostor, ha hibás ha nem. Én mindenesetre szurkolok neked.
2011. márc. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
HA minimálbérrel vagy bejelentve akkor annak a 20%-át kell fizetni egy gyerek után gyerektartást. A volt férjem is minimálbér után fizetés ő havi 14.000 forintot fizet.(bírói végzés alapján) HA 14.000 fizeted akkor nem tud többet követelni,mert ennél többet a bíró sem fog kiszabni minimálbérből..
2011. márc. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Meg még valami. Az is egy nagy szemétség hogy mindig az anyának ítélik a gyereket. Még ha az a k...a volt az aki félrelépett, akkor is. Aljas ez a törvény.
2011. márc. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát igen.Mi nem számítunk...Az exem is bírósággal fenyegetőzik,még a gyereket sem nézi.Nem megbeszéljük a dolgokat,hanem felhív,ordít 10percet és kinyomja.Meg sem hallgat.Nekem lenne inkább okom bíróságra menni(a gyerek miatt nem teszem)Pedig nem tartom jó anyának,a gyerek borzasztó dolgoknak van kitéve.Felajánlottam,h elhozom,nálunk normálisabb életet élhetne és a párom is tökéletesen egyet ért velem,de arról hallani sem akar.Pedig a lányom nagyon szeret itt lenni és érdekes módon amikor haza kell mennie,aznap biztos,h megbetegszik.Megy a hasa,fáj a feje,hányni jár stb.Ilyenkor mindig az van h legközelebb nem vihetem el,mert betegen viszem vissza.Holott az orvos azt mondta idegi alapon van.Ezt is a gyerektől tudom,mert elkottyintotta magát,az anyja persze ezt tagadja.

Szóval sajnos valóban nem számít milyen a 2 szülő,hanem h az anyánál a helye a gyereknek.

Szomorú,de hátha hamarosan nem így lesz.Nem én akartam hogy szétmenjünk,igazából nem is tudom,h mi volt az oka a válásnak.(bár már nem bánom)

2011. márc. 29. 00:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!!!!


Én az első válaszoló vagyok. Ez a betegség dolog tényleg lehet idegi??? Csak mert nálunk is ez van. Csak itt a kisfiam mindig lázasan jön haza és megfázásos tünetekkel. Mit gondolsz ez is lehet idegi? Csak mert én nevelem és már pont a gyámügyhöz akarok menni, mert akárhányszor elviszi mindig betegen jön vissza. Eddig úgy gondoltam, hogy nem vigyáz rá, és ezért megfázik, de most így a kommented alapján nem tudom. Igazságtalan nem akarok lenni. Mert én a gyereket nézem ezért is adom oda még így is hogy nem igazán fizet.

2011. márc. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező vagyok, de lehet. Ha egy gyerek retteg valamiért az egyik szülőtől, az különböző testi tünetekben nyilvánulhat meg, mint hányás, hasmenés, ok nélküli idegesség, a sógorom lánya övsömör szerű tüneteket produkált és depressziós állapotba is került 6 éves korára. Ezeket a jeleket nagyon komolyan kell venni, és feltétlen elbeszélgetni a gyerekkel, végső esetben szakmai segítséget kérni. És nem szabad halogatni. Bár megfázásos tünetekről még nem hallottam, de ki tudja.
2011. márc. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Előfordult már nála megfázásos tünet is,meg fülfájás is.Szerintem előfordulhat,hogy az is amiatt volt,de nálunk inkább a fáj a hasam,fejem,hányok,megy a hasam dolgok mennek.Sose mondja,hogy nem akar haza menni vagy hogy nem jó neki otthon,szereti az anyját,csak szerintem nehézségei vannak az otthoni családi élet feldolgozásával.Az anyjánál sajnos nincs középút.Vagy szépen beszél vagy ordít.Sztem nincs olyan ember akivel még ne veszett volna össze stb.Nálunk az a baj,hogy attól retteg a gyerek szerintem,hogy ugyan mire megy haza.Mindig feszültség van a levegőben vmi miatt.A körülmények nem jók...

"A másik oka az lehet ami az elvált szülők gyermekeinél gyakori, hogy jobban érzik magukat a hétvégi apukánál,hiszen az anya neveli otthon, tanul vele, sokszor már nem marad energiája arra, hogy játszon is, vagy kikapcsolódjanak. A hétvége apunál meg fenékig tejfel, az hétvégi apukák sokkal kevésbé vesznek részt a nevelésben, így a gyermekben könnyen kialakul a kép, apunál tök jó, apu engedékeny, anyu a szigorú. Ezt a nagy kontrasztot segítheti a hétvégi apuka azzal, ha következetes, kiveszi a részét a nevelésben, és nem esik át a ló másik oldalára ez engedékenységet illetően"

Ezt egy szakértő írta.

2011. márc. 29. 01:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!