Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan "éltétek túl" a válást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan "éltétek túl" a válást?

Figyelt kérdés

A férjem azzal zsarol, hogy ha nem szakítok a szüleimmel, akkor elhagyja a családot. Én nem fogok ebbe belemenni, de a szívem szakad meg, mert én szeretem őt, viszont úgy érzem ezzel az akciójával (a szüleimmel való zsarolás és a család elhagyása) azt bizonyítja, hogy ő nem szeret, vagy nem elég jól ahhoz, hogy értelme lenne együtt maradni.

Gyötrődés abba belegondolni, hogy ezzel az emberrel nemsokára harcolni fogunk kié a gyerek, ki mennyi pénzt visz el és hol lakjon, ahelyett hogy békességben élnénk.

Aztán meg nevelhetem nyomorban a két gyerekemet, mert apának az önérzete és az egója fontosabb volt mint a saját gyerekei.

Aki volt már hasonló cipőben, az miket csinált, hogy "túlélje". Hogyan viselkedett, mivel tetté jobbá a rosszkedvét, stb.?


2011. márc. 22. 18:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és ha valakinek feltűnne, én kérdeztem itt tegnap ebben a topikban a "kit válasszak"-ot.
2011. márc. 22. 18:53
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem feltűnt :)

azért mielőtt váltok beszéld meg vele, hogy ez zsarolás, hallgasd meg az érveit, hogy miért követel ilyeneket, hátha jobb belátásra tudod bírni

2011. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen a családomat választanám,mármint a gyerekeket és a szüleimet.Ha ennyire számít neki ez akkor nem érsz és nem értek neki ennyit és nem érdemel meg titeket.És azt sem,hogy szeresd.Próbálj meg vele beszélni hátha meggondolja magát.Gondolja át,hogy tényleg megéri "szétszakítani" a családot és felkavarni.: |
2011. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szulok es a gyerekeket valasztanam. Ferjed lehet meg uj, de anyad,apad mar biztos nem.
2011. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Három hónapja váltam el, és lassan egy éve külön élünk. Van egy 17 hónapos kislányunk, apuka heti kétszer viszi...

Lássuk csak...

Minden áldott reggel, mikor felkelek, beveszem a lexarom tablettát. Az ember minden oldalon bepróbált, érzelmi, anyagi, fizikai...

Most ott tartunk, hogy már csak a gyerektartás visszatartásával tud bosszúságot okozni. De hosszú az út idáig. Azt hiszem a legfontosabb tanulság az, hogy tudni kell, hogy a válás egy folyamat, aminek vége lesz egyszer. Föl kell készülni rá lelkileg. Sok ember brutálisan kifordul magából ilyenkor, és bizony durva dolgokat képesek csinálni. Ne áltasd magad, mert fájni fog. Nagyon. De amikor vége lesz, újra kezdheted. És ez a legfontosabb. Én először xanaxal vészeltem át az időt, nem sokáig, nehogy hozzászokjak. Sokat segít a beszélgetés, tehát ha akarsz beszélni valakivel, írj nyugodtan privátot, válaszolni fogok.

Nekem szerencsém volt, mert van egy pszichológus barátnőm, aki felkészített a folyamatra, de így is húzós volt, mert az én exemnek is jó érzéke volt ahhoz, hogy hogyan, mivel tud ütni. Kicsinyes dolog, de legtöbbször előjön. Szóval kitartás. Én úgy látom, az elhatározás megérett.

2011. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1-2 évig tartott amíg kihevertem, de azóta boldog vagyok és azt mondom megérte. Addig enyhe nyugtatókat, szorongásgátlót szedtem, de nem rendszeresen.
2011. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Egyelőre elvonultak a viharfelhők, a férjem jobb belátásra tért, amikor rájött, hogy tényleg elveszíthet bennünket. Most nagyon teper. Meglátjuk meddig tart. Én se szeretnék önérzetből családot robbantani. De azért most már nyitva tartom a szemem, ha már ő felnyitotta nekem. Elég szomorú vagyok, de valahogy csak lesz majd.

2011. márc. 24. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Hál' Istennek, (tényleg Neki), nem kellett elválnom. Pedig a kapcsolat oda fajult, hogy én és a feleségem közt már nem volt se szexualitás, se beszélgetés, se kontaktus. Akkor beadta a papírt. De megnéztem a Tűzálló (Fiverproof)c. filmet, és megrendeltem belőle a 40 napos házassági könyvet: Merj szeretni! [link] A házasságunk rendbe jött, és jön az új baba! :)


27 F

2011. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!