Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartást hogy állapítják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartást hogy állapítják meg?

Figyelt kérdés
Megtudnátok mondani, hogy mennyi gyerektartást kell fizetni 3 kiskorú gyermek után?Ezt a biróság dönti el vagy mehet a közös megegyezés is?
2011. márc. 21. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Lehet közös megegyezés is,ez a jobb. Ha a bíróság állapítja meg,az vagy fix-összeg,de inkább gyerekenként a nettó jövedelem bizonyos százaléka. Függ a jövedelem nagyságától is.

Más összeg,ha a jövedelem többszárezer,vagyha csak minimálbér. A nettó jövedelem 50 %-át nem haladhatja meg.

2011. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A bíróság egy gyermek után, 20%-ot, kettő gyermek után, 40%-ot, három gyermek után, 50%-ot állapít meg a fizetés után.
2011. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor ha közös megegyezéssel megy a dolog és minimál béren van az apa akkor mennyi az az összeg amit kérhetek?Nem vagyok pénzéhes.Azt szeretném ha neki is maradna pénze amiböl meg tud élni és számlákat tud fizetni.
2011. márc. 21. 11:01
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudnátok a gyerekek érdekében együtt maradni és rendezni a gondjaitokat?

Ha csak minimálbért kap,akkor bármilyen kevés tartásdíjat kérnél,a maradékból nem tudna megélni. (Lakás,rezsi,kaja stb.)

Próbáljátok egymás között megbeszélni a dolgot.

2011. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudunk,mert neki van valakije.Bár nem élnek együtt nekem igy nem megy.Ő mondta ki hogy legyen vége de én adtam be a válókeresetet.
2011. márc. 21. 11:08
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól, hogy az apa minimálbérrel van bejelentve, te kérhetsz többet is, mint a minimálbér fele. Gondolom, ennél az összegnél azért jóval többet kap. Ilyenkor a bíróság vizsgálja életkörülményeit, az adott munkakörben dolgozók átlagbérét stb. Persze, legegyszerűbb a közös megegyezés, ha az általa felajánlott összeg neked is megfelel.

2011. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha minimálbért keres papíron akkor max.a felét állapíthatja meg a bíróság sztem!

Szerintem ha 3 gyerek van akkor kérd is el a fizuja felét!

2011. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnos, a gyerektartás és egyéb dolgok miatt sokan minimálbérrel jelentetik be magukat. De ezt nem kell annyiban hagyni, ha egyéb életkörülményei arra utalnak, hogy ennél jóval többet keres. Szóval, ne hagyd magad kisemmizni!
2011. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan kérd el a felét, nem kell sajnálni, majd az új neje kisegíti. A gyerekek érdeke, nem csak a tiéd, helyettük ne dönts rosszul. Így is nagyon kevés lesz.
2011. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Közös megegyezéssel lehet akár havi 1 millió is függetlenül attól, hogy az apa milyen bérre van bejelentve. Ha közös megegyezéssel mentek a válóperre a bíró csak annyit fog kérdezni, hogy mindkettőtöknek jó-e az összeg, nem firtat semmi mást.


Ha a bíróságra bízod a döntést akkor valószínűleg a bejelentett nettoja 50%-át fogja megítélni a bíróság, ami minimálbér mellett 3 gyerekre elég sovány (30e körüli összeg?).

Szerintem ha havi 50-60e között megegyeztek az fair és a bíróság is szó nélkül átengedi. És vita sincs.

2011. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!