Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valóban én kerülnék az utcára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban én kerülnék az utcára 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Férjem nevén van az ingatlan, 15 év házasság, 2 gyermek.A házasságkötés előtt lett véve az ingatlan. Mára már a többszörösét éri,mivel sok átalakítást,beruházást végeztünk rajta. A férjem azt mondja, mehet a két gyerekkel ahová akarok.
2011. márc. 17. 08:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

Ingyenes jogi tanácsadáson nem voltál még?

Én úgy tudom, a kiskorú, oda bejelentett gyerekeit semmi esetre sem rakhatja ki, még a válás után sem.

A válóper során megítélik neked valószínűleg a ház értéknövelésének a felét (tehát ha akkor ért 5 millát, most ér 10-et, akkor cirka 2,5 milliót kéne a férjednek fizetnie), és a gyerektartást is.


Lehet, hogy ezt nem tudom jól, de amíg nem fizet ki, addig téged sem rakhat ki az ingatlanból, de ennyi pénzből már el tudsz indulni, albérletbe, egy kisebb lakásba, és új életet tudsz kezdeni a gyerekekkel.

2011. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
Keresd meg a lakhelyedhez legközelebbi jogi tanácsadást (ingyenes). Általában bíróságokon van ilyen, a portás meg tudja mondani mikor van fogadónap.
2011. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos valóban nektek kell menni, az ingatlan valóban az övé marad, a felújítások, átalakítások költségeinek a felére nyújthatsz be igényt, amiből hosszú pereskedés néz ki. Vélhetőleg vitatni fogják az összegeket, az igények jogosságát egyben és részleteiben is. Ez így nagyon nehéz.
2011. márc. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kikerülhetsz az utcára, és ez lényegében teljesen jogos is. A lényeg, hogy számlákkal igazold a lakásra való költéseket, felújításokat, mert az igazolt költések árának felét követelheted a férjedtől.

Az már egy más kérdés, hogy egy normális férfi nem rakná az utcára a gyerekeit, tehát vagy megoldaná nekik a lakhatást, vagy maga is akarná őket a gyerekelhelyezéskor.

2011. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%

Én ezeket tenném.

1. Keresnék egy albérletet, ahová elköltöznék a gyerekekkel.

2. Beadnám a válópert.

3. Beadnám a keresetet, hogy állapítsák meg a felújítások értékét, az értéknövekedést, megkeresném a régi számlákat.

4. Kérném a gyerektartást.

5. Megőrizném a büszkeségem minden körülmények között.

2011. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
nlcafe.hu-n van jogász, kérdezd Tőle! Akartam válaszolni, de nem akarok hülyeséget írni. Átgondolva, ha a házasság alatt vettetek volna ingatlant csak az ő nevére, legjobb tudomásom szerint valóban nem számít közös vagyonnak akkor sem, mert csak az ő nevén van. Pláne, ha bizonyítani tudja - és nyilván tudja, pl. a földhivatali bejegyzéssel - hogy még a házasságkötés előtt vette. Szerintem maximum a berendezési tárgyak felére tarthatsz igényt... Sajnálom, hogy ekkora szemétláda a férjed, hogy a 2 gyerekét is küldené lakni a híd alá!
2011. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
10:13 vagyok. Ha számlákkal tudod bizonyítani, akkor a felújításra fordított összeg felét követelheted, az téged megillet. A bíróság olyat nem ismer, hogy egyik vagy másik fél fizette. A házasság alatt szerzett minden vagyon közösnek számít (kivéve ajándékozás), de ezek nem tartoznak ide. A családsegítő szolgálatnál van ingyenes jogi tanácsadás, oda menj el!
2011. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan a férjedé marad (és NEM azért, mert az ő nevén van, hanem mert HÁZASSÁG ELŐTTI vagyona).


A felújítások 50%-át követelheted rajta, illetve MINDEN egyéb javat, amit a házasságtok alatt kerestetek meg (tehát berendezések, technikai cuccok, felszerelések, bankszámlák - akkor is ha az ő nevén van egyedül)


A közös vagyon alól összesen 3 dolog kivétel:


- Névre szóló ajándékozás

- Öröklés

- Házasság előtt szerzett vagyon

2011. márc. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Létezik olyan, hogy kizárólagos lakáshasználati jog. Kisgyerekekkel nem fog kirakni az utcára a bíró.

"A házastársak kiskorú gyermekének lakáshasználati jogát - életkörülményeinek megfelelően - általában a volt közös lakásban kell biztosítani, kivéve, ha más állandó lakása van. Ha a közös lakás valamelyik házastárs különvagyona vagy önálló bérlete, a lakáshasználati jog ezt a házastársat illeti meg. A bíróság a másik házastársat kivételesen, és csak abban az esetben jogosíthatja fel a lakás megosztott vagy kizárólagos használatára, ha a lakáshasználatra jogosult gyermek nála van elhelyezve."

Ez azt jelenti, ha a válás után a gyerekek nálad maradnak, a lakáshasználat is téged illethet, ha nincs hova mennetek.

Szerintem próbáljatok megegyezni...a férjed is engedékenyebb lesz talán, ha kiderül, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nektek kell elhagynotok a lakást.

2011. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kérd a kizárólagos lakáshasználatot, amíg kiskorúak a gyerekek, addig nagy eséllyel meg is kapod


jogiforum.hu oldalon érdekődj

2011. márc. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!