Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van, ha nem jön el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van, ha nem jön el a bíróságra és ha nem akar kimenni a házból?

Figyelt kérdés
most lesz 13-án a válóperünk.mindenbe megegyeztünk leirtuk,kifizetem a ház felét,gyerektartás plusz amit vinni akar a házból.mindenféle kapcsolat megszünt tavaly július óta,megosztattuk a házat viszont egy fillért nem ad azóta sem a házba.szórakozásból most kitalálta,hgy még sem fog a bíróságon megjelenni és a házból sem fog kimenni.mit tehetek?ha nem váltunk el,de a pénzt felvettem és kifizettem el kell mennie?
2008. febr. 5. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg ügyvéddel írtátok a megállapodást. Ha nem akkor keress egyet, mert hiába írtatok le bármit, ha nem tartalmaz szankciót és nem tudod érvényesíteni. Ha nem megy el a tárgyalásra az csak lassítja a válást, de nem akadályozza meg. Egyébként sem tudnátok elválni egy tárgyaláson a közös vagyon és a gyerek miatt.
2008. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen,ügyvédek elött irtunk alá mindent.szóval minden hívatalos.viszont a pénzt ha az elsö tárgyalás után ügyvédek elött oda adom akkor neki ki kell költöznie a hából?(az ügyvéd szerint igen)abba biztos vagyok,hogy a pénzt felveszi,abba viszont nem hogy utána kimegy a házból.
2008. febr. 5. 12:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A jogban az a szó, hogy "kell" igen képlékeny.

Az ügyvéd előtt aláírt papír pont olyan, mintha a szomszédasszony lett volna a tanúd meg a férje. Hozzáteszem, vélhetően a tartalma legalább rendben van. Az ügyvéd által aláírt papírt követően IS perelned kell, ha nem teljesíti a benne foglaltakat. Max. a "jogalap" lesz erősebb. Azonban ha közjegyző előtt tesztek elismerést, amelyben a férjed vállalja, hogy a vételár megfizetését követően a házat elhagyja az x. határidőig, akkor ha nem teljesíti, azonnal megindítható a végrehajtás. Ezzel nagyon sokat tudsz időben spórolni.


Az ügyvédi papír alapján bíróságnak kell határozni arról, hogy a férjedet ki kell onnan tenni.

2008. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)itt a feleségemmel van a probléma.ö inditotta el a válást,én felajánlottam neki hogy a családiházunk felét kifizettem mivel ö nem tudna, meg nem is akar.8éve nem dolgozik lusta,a csak magával foglalkozik,és szorakozik.én meg éjjel nappal dolgozom,hogy neki és a gyerekeinknek mindene meglegyen.én is találtam magamnak uj párt ö is ismerkedik viszont a házból a kedves nejem nem hajlandó kimenni,mert neki igy könnyebb ha én fizetek mindent ö meg csavarog ismerkedik.ezért is kérdeztem hogy a válás után ha megkapja a pénzt "el kell-e"mennie,!!!
2008. febr. 5. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
el kell mennie.a tárgyalásra vigyél magaddal egy tanút aki igazolja a házasság megromlásának tényét arra az esetre ha nem menne el.én pont így jártam mint te.két hónapja volt a perem.
2008. febr. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szintén tanut kellett vinnem, elmondta, hogy megromlott a házasságunk. Egy hónap múlva már ki is mondják a válás. Egy év után.
2008. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!