Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha most aláírom ezt a megegyez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha most aláírom ezt a megegyezést, később módosíthatok a véleményemen?

Figyelt kérdés

A férjem adja be a válókeresetet közös megegyezéssel. Az ügyvédje javaslatára alá akar velem íratni egy megegyezést, amiben az szerepel, hogy a gyermekeket nála való elhelyezését kéri, vállalja közös felügyeletüket, és igényt tart a törvény szerint meghatározott mértékű gyerektartásra. A láthatást a gyermekek igénye szerint határozná meg, vagyis hogy szabadon lehessenek egyikünknél, aztán a másiknál, ahogy nekik éppen tetszik. Benne van még a vagyon fele-fele arányban történő megosztása is.

Ha ezt most aláírom azért, hogy így, közös megegyezéssel adja be (különben szerintem másképpen tenné...), akkor később a bíróságon ezzel szembemehetek? A gyermekelhelyezés temájával nem értek egyet.


2011. márc. 10. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem, mert ez olyan mint egy adás vételi szerződés. Aláírod, utána már nem változtathatsz rajta.


Ha változtatni akarsz rajta akkor van két lehetőséged: nem írod alá, és majd a bíróságon rendezitek vagy megbeszéled a férjeddel, hogy ha ez és ez benne van, vagy lesz, vagy ezt és ezt kiveszi belőle akkor aláírod. (de csak a módosított változatot írd alá, ja és utólag semmit sem szabad se ráírni sem kihúzni)

De nem vagyok ügyvéd.

2011. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja igen amúgy Te valójában azt akard hogy a gyerekek nála legyenek, és hogy te fizess neki gyerektartást? Ugye tudod, ha aláírod akkor az is megeshet, hogy a gyerekeket ellened neveli és lehet hogy soha nem lesz kedvük veled lenni így hiába fizetsz, nem is tölthetsz velük el időt????
2011. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát talán megfellebezheted...valamikor.

De ha nem értesz egyet inkább alá se ird.

2011. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akárhogyan is adjátok be, a bírónak a tárgyaláson jóvá kell hagynia. Ott újra megkérdeznek téged, de nem hiszem, hogy jó pont lesz az elhelyezésnél, hogy egyszer aláírtad, hogy nem veled élnek. Én még a gondolatát is távol tartanám magamtól ennek. Ne írj alá olyasmit, amit nem akarsz!
2011. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha közös megegyezéssel adjátok be a válópert akkor nem igazán bölcs dolog a tárgyaláson azt mondani, hogy bocs, meggondoltam magam...


Amúgy:


- Le akarsz mondani a gyerekekről?

Mert ha igen akkor írd alá, ennél jobb feltételeket a bíróság sem fog megítélni és így legalább gyorsan és fájdalommentesen túl vagytok rajta. Csak írjátok bele a gyerektartást pontos összegét is javaslatként.

Ha NEM akarsz lemondani a gyerekekről akkor ne írd alá, mert innen döcögős a visszaút.

2011. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van visszaút különben, akkor is ha aláírod de sokkal bonyolultabb lesz a válás. Elkezdenek mindent vizsgálni.Magyarázkodnod kell stb...Jó lenne a közös megegyezés olyan formában hogy mindkettőtöknek megfeleljen. Ha nincs megegyezés akkor a per sokáig eltarthat. Ne írd alá szerintem ebben a formában. Jobb lenne ha te adnád be a válókeresetet, mert én úgy vettem észre hogy még az is számít ki a felperes és ki az alperes. Ne hagyd magad rábeszélni. Persze, hogy az ő ügyvédje azt nézi ami a férjednek jobb. Próbálj meg beszélni még egyszer a férjeddel erről, mert mindenkinek a korrekt, közös megegyezés lenne a legjobb.
2011. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!