Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet egyáltalán ujrakezdeni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet egyáltalán ujrakezdeni 2 gyerekkel, jelzálogos házzal az életem válás után?

Figyelt kérdés

Annyira reménytelennek tűnik az életem,hogy valaha boldog leszek e?Ugy érzem nincs más kiut számunkra csak hogy elváljanak az utjaink,pedig sokszor megpróbáltuk.Szerintem van egy harmadik a férjem részéről,bár ő váltig tagad.Legutóbb 1 hónapig tartott az idill,de már megint nem hiszek neki.Találok bizonyitékokoat,amit kimagyaráz,titkolozik,ha rákérdezek elősször hazudik,majd mellémagyaráz.Még ennyi balhé után sem meri bevallani,és kinoz tovább.Ami bánt,az a két gyerek(7,2 évesek)és még az építkezést se fejeztük be.Körülményes lesz az elválás.Már sirni se tudok,csak letargikus hangulatom van,talán ez az elfogadás.Látja rajtam,de nem is vigasztal,azt mondja nincs mit megmagyaráznia.Ami kiverte a biztositékot hogy viagrát találtam,ami nem az enyém volt,és nem is mi használtuk.Alig ér hozzám,heti egy alkalom,vagy annyi se!Annyira biztos voltam eddig is benne,az apró jelek..de ez feltette az i-re a pontot.Nemtudom mit tegyek,azt mondta velem használta,csak nem szólt róla.

38 éves,én 34.Amolyan kapuzárási hullámai vannak néha.

Mik a meglátásaitok?


2011. márc. 10. 08:32
1 2
 1/16 Kankalin ***** válasza:

Nem biztos, hogy van valakije... lehet, hogy csak te raktad össze a "jeleket".

Férjem egyszer hazaérve elég furán viselkedett, nagy nehezen kiszedtem belőle, hogy "nem ott van a papucsom ahol reggel hagytam". Tényleg nem ott volt. Takarítás közben eltettem és elfelejtettem visszarakni. Ha nem mondja meg, hogy mi a baja és nem kap időben választ, elkezdődött volna benne is az apró dolgok halmozódása és ki tudja milyen következtetésre jut. Ha túlspilázza a történteket pl. hogy na persze, úgyis tudom... hát akkor engem rágalmaz!

A reakciója, magamból kiindulva, normális. Tudod ezzel én is így vagyok... ha alaptalanul megvádolnak igenis zokon veszem. Nem magyarázkodom, hiszen nincs mit megmagyaráznom, nem "vigasztalok", hiszen ÉN lettem megbántva, rágalmazva! És nem is közeledek ahhoz aki megbántott, hiszen még ő van megsértődve?!

Persze ha már egyszer bebizonyosodott, hogy van valakije nehezebb a bizalom. Ha szeretnéd vele folytatni, gondold át a fent leírtakat és az alapján üljetek le megbeszélni a továbbiakat. Sajnos amerre most haladsz nagyon rossz út!!!

2011. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Lehet! De nagy meló...és nem biztos, hogy nem egy hasonló ffiba botlasz.

Mindenképp a bizalom visszaállítása a cél, de ahogy olvasom, Te már ezt feladtad..:-(

Én is voltam hasonló cipőben, elhagyni nem akartam, de úgy éreztem, együtt se tudok vele maradni, utálom, stb.

Olvastam, hogy a helyi családsegítőben van pszichológiai tanácsadás.

Végső elkeseredettségemben, meg hogy ne dilizzek be, elmentem. 3x voltam egyedül, ott ajánlották, hogy menjünk együtt, párterápiára, így hazasétáltam, és remegve közöltem a férjemmel, hogy vagy jön, és járunk együtt, mert egyedül nem tudjuk megoldani, és én ezt már nem bírom, vagy összepakol most, és elmegy.

Jött, 1 évig jártunk 3 hónapig heti 2x, utána heti 1x. Nagyon gáz volt az elején, még rosszabb lett a helyzet, már az öngyilkosság is eszembe jutott. Hú, de gáz még visszagondolni is rá..már 7 éve volt...

Majd 1x csak tudtunk megint együtt nevetni, és már nem féltem...most született meg a kislányunk, fél éve, és mióta ez volt, erősebb lett a kapcsolatunk. tudod, ami nem öl meg, az erősít!!!


Mondjuk neked ott a 2 gyerek...nem irigyellek. Már a szitu miatt...én egyedül "könnyen" mondtam, hogy pakolj...

Most én is ezerszer átrágnám...de ha eljutsz egy pontra, muszáj lesz lépned vmit...


Nem tudom mi a megoldás, de 1 életed van, a gyerekekre nézve sem jó túl sokáig ez a feszültség, előbb-utóbb kiüt rajtuk is.

Az építkezés felőrli a kapcsolatokat, még ha van pénz, akkor is.

Szóval mérlegelj, csinálj listát, osszál-szorozzál, és dönts, ha nem tudsz, kérjél segítséget, nagyon nehéz lehet ezt magadban tartani.

Ha döntesz, utána azonnal jobb lesz, mert a bizonytalanság a legrosszabb.

Én szorítok Neked, minden jót!

2011. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez van akkor Drágám, amikor a külsőt előrébb helyezi az ember párválasztásnál, mint a belsőt :)


Viszont a gyerekeket tényleg sajnálom!

2011. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy-két kérdés nem tisztázott.:

Miből gondolod hogy valakije?

És nem lehet h a viagrát nálatok használta?

Nem lehet hogy munkahelyi gondjai is vannak?

2011. márc. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Azt mondta velem használta,kiváncsiságból korábban,de nem emlékszem hogy korábban más lett volna a szex,vagyis hogy nincs emlékem,hogy akkor vagy ekkor lehetett.

Igen,sulyos munkahelyi gondjai vannak,én meg itthon gyesen..ez engem nagyon zavar,de bölcsi itt nincs hogy dolgozni mehessek,pedig jó lenne könnyiteni az anyagiakon.Hónapról hónapra vagyunk néha,hullámzó a bevétel,néha torlódnak a befizetnivalók,ez miatt is stresszel,és szerinte én még rápakolok.

Szokott eljárni,néha sűrűbben,néha 3 hónapig sehova.Csupa olyan helyen fordul meg,ahol nagy a kisértés a munkájából adódóan,vannnak barátnői kapcsolatai,fiatal csajszikkal.Rám nem gyakran van "rákkattanva"gyakorta fáradt.Régebben alig vakartam le magamról,még tiz év után is,folyton kivánt.Szóval ha összeadom ezeket,meg a rajongását a "fiatal husért",könnyen kijön hogy nem is velem használta a viagrát.

Nagy változás lenne,uj városba költöznénk,uj iskola,mhely.És a furdalás,hogy mondom el a nagyon apás kislányomnak...szeret,én is őt,de ideig óráig működik.Füllentések,elhanyagolás a részéről énfelém.Nem tudom meddig mehetne igy.

2011. márc. 10. 11:06
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért akarsz elköltözni más városba? Talán a kislánynak is jobb lenne, ha az apja közelében maradhatna, nem?
2011. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na most fogok kapni hideget is, meleget is, mert a szokásostol eltérö véleményem van. A leirtak alapján ha most nekilátsz "keresni a boldogságot" csak rosszabb helyzetbe kerülsz, ha ezt válással, az eddigiek felrugásával kezded. Ha a férjed is válni akarna, akkor nem lenne "mellébeszélés, tagadás". Egy házasság attol házasság, hogy mindkét fél (ilyen korban a gyerekek miatt is)megkiséreli ezt a kis közösséget megtartani még kisebb-nagyobb megalkuvások árán is. Ne hidd el azt az általános szöveget, hogy a gyerekeknek is jobb ugy. Gondold csak alaposan végig! Persze, van olyan, hogy már nem birja ki az egyik fél a másikkal, de ( a leirtak alapján) ti még egyáltalán nem tartotok ott. Ne tedd rosszabbá a helyzetet, sem a nagadét, sem a családodét!
2011. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azért költöznék el,mert egyedül a gyesből nem tudom fizetni a jelzálogot,rezsit,kaját,gyerekeket.Most közölte,hogy tervezzem meg a jövőmet,mert ő nem birja már sokáig,nem tud minket eltartani.A házat nem adhatjuk el még 2 évig az áfa tv miatt,különben csunyán adózunk belőle.A szüleim vidéken élnek.Igy mondta,hogy ha összedől a még megmaradt reménye ami a bevételi forrást jelentené,arra se lesz ereje hogy felkeljen.Teljesen kész van,én is hogy ilyet mondott.Eldobna minket,ha szeret?Kérdem én ezekután!Azt mondta a szüleim ugyis mellettem állnak,és segítenek.Normális gondolkodás ez egy 38 éves két gyerekes apától?
2011. márc. 10. 13:26
 9/16 A kérdező kommentje:
Én csak kötöm az ebet a karóhoz,hogy de akkor is ezt nekünk kell eggyütt megoldanunk,eggyütt!!!De ő meg csak azt mondja hogy nem,fogadjam el.Nem fogad el segítséget a szüleimtől semmilyen formában,mert megbántották őt,elmondták a véleményüket.Se pénzt,kölcsön se,se bevásárlást.Sokszor titokban ugy fizettem a számlákat,hogy apu adta a pénzt.Ugy érzem ki kell tartanom,de ellök magától.És jön a fantáziám,hogy miért??
2011. márc. 10. 13:31
 10/16 anonim ***** válasza:

Most akkor te akarod elhagyni, vagy ő téged?

A házasság nem az örök szerelemről szól. A férfiak nagy része megcsalja a feleségét(és fordítva is 40 %). Mindegy. Üljetek le beszélni. Vállaltatok egy nem kis feladatot, amit be kell fejezni (ház, gyerekek). Amíg nem ölitek egymást, nincs ok a válásra.Megcsal? Majdnem mindenkit megcsal a férje. Amíg nem mondja el, val. ti kelletek neki, nem hiába titkolózik. Inkább próbáld ezt javítani, mint újat kezdeni! (2 gyerekkel, hitellel?! Tényleg jobb lesz egyedül???)

2011. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!