Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást állapítha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást állapíthatnak meg?

Figyelt kérdés

Egy közös kislányunk van az élettársammal (2 éves lesz májusban a kicsi) és most úgy alakult, hogy különválunk, mert egy másik nő lépett be a képbe, állítólag már hónapok óta....

Annyit tudok, hogy a fizetésének egy bizonyos százalékát ítélik meg, de abban az esetben mit lehet tenni, ha papíron ő csak 6 órában van bejelentve, miközben délelőtt 11 órától este 10ig dolgozik. Soha nem volt itthon, az egyik munkatársa egyébként a szeretője... Szóval 6 óra helyett minimum 11 dolgozik, így a fizetése is több, mint amennyi a papíron szerepel. Mit lehet tenni ebben az esetben? Munkaügyi bíróságnál esetleg be lehet jelenteni, hogy nézzenek körül a munkahelyén? Azt sem tudom mihez kezdjek most, hogy egyedül maradok egy pici kislánnyal, ráadásul lakni is csak a beteg apukámhoz tudunk menni, egy pici 1 szobás lakásban leszünk hárman. Segítsetek légyszíves, nagyon nem értek az ilyen ügyekhez. Előre is köszönöm!


2011. febr. 24. 09:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
A párom egy 8 éves kislány után 30-at fizet havonta. A felesége félrelépett nem is egyszer, tök rossz hangulatban vannak, még így 2 év elteltével is, de nem a gyereken verik le. Mindenben megállapodtak, (párom minimálbéres, de sokszor van be nem jelentett kiegészítő munkája) plusz az én jövedelmem, így még a gyerektartás mellett is rengeteg dolgot veszünk a leányzónak. (cipő, csizma, sapka, sál, kesztyű, mindenféle ruha, iskolai cuccok, játékok, stb.) Tehát röviden ha a párod szereti a gyerekét, akkor is gondoskodni fog róla minden tekintetben ha külön váltatok. A jogi részhez nem értek, mert nálunk erre nem került sor. Viszont nagyszülők, testvérek, mindenféle rokonok, nem tudnak segíteni?
2011. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A fizetése húsz százaléka vonatható le. Ha bejelented ,hogy nem annyit dolgozik, mint amennyit papíron akkor rosszul járhatsz mert lehet a pasit kirúgják és akkor egy vasat se fog neked fizetni mert nem lesz miből, munkanélküliből nem fogják vonni.Én havi 20 ezret kapok,már öt éve, és érdekes mert a fizetése húsz százalékát, az volt amit törvény szerint köteles adni, szóval egy fillért nem emelkedett öt év alatt, pedig a keresete tuti, hogy nőtt, úgy, hogy én most fogom intézni, hogy nézzenek ennek utána.
2011. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Szegény! Én is hasonlóan bajban vagyok, és szerintem mindig meg lehet találni az ilyen kiskapukat, ha az apa akarja (majd dolgozik máshol feketén, ha feljelented). Talán próbáld erősíteni a kapcsolatát a kislánnyal, bízd rá kül. ürügyekkel! És nem esküdt ellenségként elválni, bár tudom, ez szinte lehetetlen ilyen helyzetben, mégis ésszel, mert csak magadat (és a lányodat) szívatod meg még jobban!
2011. febr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a munkaügyi bíróságra, mert valami olyasmit hallottam, hogy ha az apa munkanélküli akkor megítélhetik a minimálbér x %-át is, amit az állam megelőlegezne. Az kb. ugyanannyi lenne, mint most a fizetéséből levont összeg. Ám így azt is elérném, hogy kirúgják a munkahelyéről, ahol azzal a nővel együtt van. Rettenetes dühöt érzek emiatt, több időt töltött a nővel, mint a saját gyerekével. Munka után se haza járt. 10ig dolgozott, majd kb éjfél körül járt haza, pedig a munkahelye 5 percre van innen... kötetlenül dolgoznak..pizzafutárok, munkaidőben rendezték le a "dolgaikat" ezt bevallották mindketten...
2011. febr. 24. 09:56
 5/21 anonim ***** válasza:

Igazad van tényleg vonhatnak munkanélküliből is, itt írják, nézd meg a linket amit adok

[link]

2011. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Végrehajtás nélkül az állam semmit nem előlegez semmit! Indíts pert a gy.tartás megállapításáért.
2011. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Jobbat tudok! Az APEH-nak (nem tudom már lekövetni, most éppen melyik hivatalt, mire keresztelték át) írd meg a munkáltató nevét, és a párod adószámát is. Utóbbi kell, hogy komolyan vegyék a bejelentést. A TB-t (pontosabban nem tudom a nevét) biztosan érdekelni fogja, hogy hogyan is van ez, hogy valaki 6 órában van bejelentve, de 2xannyit dolgozik! Gyerektartást csak a bejelentett fizetése után tudnak megállapítani...
2011. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább higgadtan ülj le vele beszélni erről a gyerektartás dologról. Ne törd a bosszún a fejed mert azzal nem jársz jól. Azt fogod elérni hogy feketén fog dolgozni és egy minimális összeget fizetni tartásdíjként. így az állam még megelőlegezni sem fog semmit, hiszen a fizetési szándék meglesz.Arról meg nem ő tehet majd hogy a munkáját elvesztette miattad! A bosszút sehol nem nézik jó szemmel. Még a bíróságon sem!
2011. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hali, az én apám 8000 Ft-ot fizetett Anyukámnak...
2011. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább először beszélgetés! Egyébként tudod, hogy mennyit keres most? Mármint a 6 órában! Mert könnyű mondani,hogy jelentsd fel és kirúgják. És akkor mi lesz? A munkanélküliből levont összeg sem lesz nagyobb, mint amennyit most kapnál. Szóval kicsit higgadtabban tessék gondolkodni!
2011. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!