Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megérthető lesz a számukra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megérthető lesz a számukra, hogy válásunk után nem akarom látni a párom családját sem?

Figyelt kérdés

Hazaköltözöm a gyerekekkel a szüleim házába.A gond az ,hogy a férjem családja is ott lakik,nem is messze anyuéktól.Szeretik nagyon a gyerekeinket(7és 2 évesek).Utóbbi időben szinte csak én tartottam velük a kapcsolatot,a férjem minden családi összejövetelből kihuzta magát,még ha az ő családja is.Fáj velük bájologni,nem akarom hogy továbbmondják a férjemnek mi van velünk,nem az én választásom volt a válás.Amúgy is tudom mi a véleményük erről a helyzetről,de a gyerekekbe tuti kapaszkodni fognak.Muszály ebbe belemennem?A 7 éves könnyen elszédithető apró ajándékokkal.Szeretnék magam lenni,elfeledni ezt a 13 évet,nem akarom hogy a nyakunkra járjanak,hivogassanak tudván ott vagyunk 3 utcával árrébb.

Érthető,ez a részemről?Meg fogják érteni ők is?Jobb lenne máshová költözni,de nem tudok.Íg is húzós lesz,uj iskola,kicsinek bölcsi,nem kell hog még ők is csiripeljenek,mondjanak valami olyat a nagyobbiknak.


2011. febr. 10. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
szerintem nem kéne ezt, hiszen a nagyszüleik a gyerekeknek. max azt beszéld meg velük, hogy egy ideig ne találkozzatok amíg benned lecsillapodnak a dolgok, de ezt mégsem teheted meg, hogy ne láthassák az unokát. gondold át azért szerintem még.
2011. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nincs jogod a gyerekeidet a nagyszüleitől eltiltani! Te se neveld ellenük őket,sőt az apjuk ellen sem.

Lehet ezt a helyzetet is kulturált módon kezelni.

2011. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nincs jogod és nem is szabad eltiltani a gyerekeket a nagyszülőktől azért, hogy neked könnyebb legyen. Nem hinném, hogy megértenék anyósék, én biztos hogy felháborodnék rajta. Ha el akarsz költözni, abba nem szólhatnak bele, de akkor sem mondhatsz nemet, ha látogatni akarják a gyerekeket.. Nem bántani akarják őket, hanem látni az unokáikat. Nem kell bájologni, nem baj, ha tudják, mit gondolsz a fiukról.. de az nem az ő saruk, még akkor sem, ha a nevelésében benne volt a kezük (Nem tudom, mit tett a férjed).

Szerintem te sem örültél volna, hogyha a szüleid elválnak és ezért eltiltanak a szeretett nagymamádtól.. A gyerekeket biztos nagyon megviselné!

2011. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem,nem szép dolog ha ellenzed,hogy lássák a nagyszülök.Bármi is volt nem ők tehetnek erről.Ráadásul a gyerekek is megsinylik,hogy elváltok,nem kell még őket is tiltani.Én is elváltam,és bár én nem megyek anyosékhoz de a gyerekeim akkor látják amikor akarják.Eleinte nagyon rossz volt,de igy van jol,ők is nagyszülök
2011. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ne tedd meg !

Úgy tűnik a ti kapcsolatotok nem olyan rossz anyósékkal, különösen ebben a helyzetben. A gyerekek szeretik őket, ők a gyerekeket, ne fossz meg ennyi embert a boldogságától, szükségétől ! Sok szülő csak álmodik, hogy a nagyszülők így szeressék az unokákat, és akarják látni őket ! Megbeszélhettek bizonyos napokat amikor az az ő idejük lenne a gyerekekke, és akkor nem kell félned, hogy beállítanak állandóan. Rendes körülmények közt beszélj velük !


Beszélj velük anyósékkal, hogy a gyerekeknek semmit nem mondhatnak a válással kapcsolatban , és se apjuk ellen, se te ellened. Maradjon meg a normális kapcsolat, elég a baj így is, ne feszítsük a húrt. Remélhetőleg eltudják ezt így fogadni, és minden rendben lesz.

2011. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor te megházasodtál és gyereket szültél - végképp összekötötted magad egy másik családdal. A volt férjed szüleinek ugyanúgy joguk van látni az unokáikat, mint a te szüleidnek. Ők nem tehetnek arról, hogy a fiuk és te nem vagytok együtt. Egy férfitől el lehet válni, de a nagymamától, nagypapától nem. Ne csináld azt, mint sok nő, hogy sértettségedben kicseszel mindenkivel. Gondolj a gyerekeidre, nem szeretik a nagyszüleiket? És az öregek ártottak neked? Még szép, hogy megpróbálják magukhoz édesgetni őket, lehet mennének a gyerekek maguk is, csak nem hagyod. Ne szólj bele a gyerekek és a nagyszülők kapcsolatába, nincs jogod! Undorító viselkedés. Megértem, hogy a férjed megbántott, róla nem akarsz tudni, de pl. tőle sem tagadhatod meg, hogy lássa a gyermekeit.

Túl kell lépned a saját sértettségeden, és a ne a férjed szülein állj bosszút és főleg ne használd ehhez fel a gyerekeket. Rendben, nem kell velük bájologni, akkor elviszi a te anyád őket a másik nagyihoz látogatóba, meg van oldva.

2011. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az exvőlegényemmel éltem együtt, neki van 2 gyerkőce. Nagyon szerettem(szeretem) őket. Marha mázlim volt, a gyermekek anyja soha nem tett keresztbe se a volt férjének se nekem a gyermekekkel kapcsolatban.


Még elég fiatal és tapasztalatlan voltam, de mostanában kezdem megérteni-bár már válás előtt évekkel előbb elkezdtek rengeteget veszekedni és látszólag a volt feleség nem rendült meg, mikor a válás szóba került, de azért borzasztó lehetett, hogy a 2 gyerek, főleg a kicsi lány lelkendezve beszél rólam. Csakhogy érzékeltessem: egyszer egy órán keresztül a 10 lábujjamal szórakoztattam a 8 éves gyereket a homokozóban. Szóval biztos, hogy féltékeny volt ezekre a pillanatokra az édesanyja-bizonyos értelemben ez természetes. De meg tudta állni, hogy rossz megjegyzéseket tegyen rám merő féltékenységből, stb. És nem tette. Őszintén szólva minden elismerésem neki. Mert a gyereke kedvéért felül tudott emelkedni és azt próbálta nézni-gondolom-hogy ha már ketten elcseszték a házasságukat,akkor ebből a helyzetből a legjobbat hozzák ki, márpedig az voltalegjobb, hogy hagyta, hogy a gyerekek apánál is maximális szeretet kapjanak és törődést. Mert ennél többet a gyereknek nem lehet adni. Ez a legfontosabb.

Mostani párom-nem direkt csináltam, hogy gyerekes legyen ő is-mikor elhagyta a gyereke anyját, utána a nő mindent elkövetett, hogy pokollá tegye az életét. Én az elhagyás utáni 3. évben ismerkedtem meg a párommal és a nő már azt csinálja, hogy nem engedi el a gyereket az apával és azt tanítja a gyereknek, hogy az az igazi apa,aki minden nap velük van.Úgy elidegenítette a gyereke, hogy már semmi normális kapcsolata nincs az apjával. Az anya merő bosszúból csinál mindent-közben nem veszi észre,hogy a gyerekét fosztja meg az egyik legfontosabbtól, az apai szeretettől, és ott vannak még az apai nagyszülők is...


Szóval: ne hagyd, hogy a gyermekeid elszakadjanak azoktól, akik szeretik őket. De szerintem azt nyugodtan kérheted, hogy ne kelljen velük kaocsolatot tartani. Ezt megértem.


És a gyerekek lehet hogy az ajándékoktól először el lesznek varázsolva, de minden csoda 3 napig tart. A legfontosabb-alap,normális esetben-mindig az édesanyjuk, főleg amíg kisebbek.

2011. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt h hétvégente, nagymamámnál voltam a válás után. Nálunk jó volt a kapcsolat anyum és anyósék+család között. Nyilván ennek az volt az oka, hogy apum ivott így nem anyum hibája volt a válás.

Mérlegelj és ne hagyd, hogy a gyerekeidet ellened fordítsák.

2011. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem akkarlak kiábránditani de túl közel laknak nem tudod lerázni öket. Inkább próbáld kihasználni fogd fel úgy van a közelben megbízható ingyenes bébisziter.
2011. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat!A fő kapcsolattartó a párom nővére.Apósom nincs,párom pont annyi idős volt,mint most a kisebbik,amikor lelépett.Anyósomról annyit,hogy ünnepekkor látja az unokákat,soha!!és ez komoly,soha nem játszik velük.Ül,viszem a kávét,nézi a tévét,néha kérdez,5-6mondat/alkalmanként.A gerekek egyáltalán nem ragaszkodnak hozzá.A sógornőm az más,nagyon ragaszkodik a férjemhez,öccséhez és a gyerekeihez.Anyósom ennit kommentált:Ők tudják.Ennek tudatában
2011. febr. 11. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!