Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megengednéd, hogy bejelentkezz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megengednéd, hogy bejelentkezzen hozzád?

Figyelt kérdés

Elváltam, és most van egy kapcsolatom.Az illetőnek van egy 8 éves gyereke.Mivel nincs lakásuk, most nálam -velem-élnek.

Közösen viseljük a terheket.Szeretne hozzám bejelentkezni állandóra.A kérdésem:rejt-e valami veszélyt számomra?Ha rosszul alakulna a kapcs. előfordulhat,hogy a gyerek miatt pórul járok? Egyáltalán előállhat-e valamilyen követeléssel így, hogy a kapcsolat nem hivatalos?


2011. febr. 4. 09:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%
a bérlőre más törvények vonatkoznak, ott ugye van szerződés ;)
2011. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

1992. évi LXVI. törvény


a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról



A lakcím bejelentése és nyilvántartása


26. § (1) A Magyar Köztársaság területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a települési önkormányzat jegyzőjének nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott polgárnak azt a tényt, hogy a Magyar Köztársaság területét a külföldi letelepedés szándékával elhagyja, illetőleg, hogy három hónapon túl külföldön tartózkodik, a lakóhelye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjénél vagy az illetékes külföldi külképviseleti hatóságnál kell bejelentenie.

(3) A lakcímbejelentéshez a lakás tulajdonosának vagy a lakás használatára egyéb jogcímen jogosultnak a hozzájárulása szükséges.

(4) A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. Érvénytelen a bejelentett lakcímadat, ha a polgárnak a lakás használatára vonatkozó joga jogerős bírósági vagy hatósági határozat alapján megszűnt és a határozatot végrehajtották, továbbá, ha az illetékes települési önkormányzat jegyzője megállapította, hogy a polgár bejelentett lakcímadata nem valós.

(5) A külföldön élő, a 4. § (2) bekezdés alapján a nyilvántartásba felvett polgárnak a lakóhelyét első alkalommal a nyilvántartásba vételt kérő nyilatkozatban, lakóhelyének megváltoztatását pedig - személyesen vagy levélben - a központi szervnél vagy az illetékes konzuli hivatalnál kell bejelentenie.

(6) A külföldön élő magyar állampolgár magyarországi tartózkodási helyét az illetékes jegyzőnél jelenti be.

27. § (1) A tartózkodási hely létesítését, illetve megszűnését a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél kell bejelenteni.

(2) A polgár tartózkodási helyének megszűnését a lakóhelye szerint illetékes jegyzőnél is bejelentheti.

(3) A tartózkodási helyet - annak bejelentésétől számított öt éven belül - a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél ismét be kell jelenteni. Az ismételt bejelentés hiányában az érintett tartózkodási helye e törvény erejénél fogva megszűnik.

(4) Nem kell bejelenteni a tartózkodási helyét annak a polgárnak, aki

a) gyógyintézeti kezelés miatt nem tartózkodik lakóhelyén;

b) előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés büntetését tölti.

28. § (1) A Magyar Köztársaság területét a külföldi letelepedés szándékával elhagyó magyar vagy - a nyilvántartás hatálya alá tartozó - külföldi állampolgár, illetőleg hontalan személy lakcím ügyében a lakóhely szerint illetékes jegyző jár el.

(2) Az (1) bekezdés esetén a magyar állampolgár - lakcíme megszüntetésének bejelentésével egyidejűleg - a jegyzőnek nyilatkozik arról, kívánja-e, hogy a nyilvántartás továbbra is tartalmazza adatait.

2011. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

1992. évi LXVI. törvény 26.§.(4)

A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg.


[link]

2011. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk most volt belőle probléma.

Anyám bejelentett egy fazont (állandóra), nem lehetett kijelentetni, csak akkor ha ő magát jelenti ki.Dorbézolt, a rendőrök sem tehettek semmit, mert volt lakcíme. Vagy ha két tanúval igazoljuk azt hogy nem lakik ott.

Nagyon meg kell ezt gondolni. Vagy van még az az lehetőség,hogy egy időben aláírja a kijelentkezési papírt is. Nagyon vigyázz, mert ha valami probléma lesz,nem fogják kirakni a gyerekkel az utcára.

2011. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Az illető magyar állampolgár, és azért nincs állandója, mert válás után eladták a házukat, amin sok hitel volt.

Lakás vásárlása kizárt.Szóval a gyerek az ami aggaszt leginkább.Rémlik még , hogy együttélés megszűnése után is felléphetnek anyagi követeléssel.Az ügyvédekről annyit: válásom előtt elmentem tanácsot kérni, megfogadtam és bele is buktam.

2011. febr. 4. 11:01
 16/33 anonim ***** válasza:
73%

utolsó...az okmányirodában nem akart dolgozni a nő


lakcím fiktiváltatás, 2 szomszéd nyilatkozata kell, hogy nem lakik ott + 2200 Ft illeték

2011. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

ha magyar, akkor jelentkezzenek be tartózkodási helyre hozzád, megtehetik


és igen, lehetnek valakinek anyagi követelése, ha együtt éltek és közösen fizettek dolgokat, de a lakásodra akkor sem tarthat igényt

2011. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Na ez az! 2 tanú hogy nem lakik itt! Tehát előbb el kell költöztetnem ! Vagyis gondoskodjak neki lakásról, mert neki nem lenne érdeke.

Az érdekel mit követelhet törvény szerint, ha nekem köszönhetően -nincs lakbére, -kevesebb a rezsije (ill. semmi)

2011. febr. 4. 11:22
 19/33 anonim ***** válasza:
73%

közös nagyberuházások felét (ha mondjuk közös pénzből 2 millióért felújítjátok a lakásodat, akkor 1 millát)

közös vásárlások felét pl hűtő, plazmatévé, kocsi

2011. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
45%
Ne menj bele a dologba, mert megégetheted vele magad. Most még kedves, meg mindent megigér, aztán ha birtokon belül lesz, és netán összevesztek nem fogsz tőle tudni megszabadulni, hiába tied az ingatlan. Majd kitalálja hogy költöttetek rá, esetleg hoz róla kamu számlát, és mivel oda van bejelentve rögtön tulajdonjogot is szerez, aztán a végén kizárólagos lakáshasználatot kér a gyerek miatt és téged fognak kirakni a saját lakásodból. Ez persze csak a legsötétebb forgatókönyv, de minden megtörténhet.
2011. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!