Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan és mire neveli a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan és mire neveli a gyereket az ilyen "anya"? Kezdeményeznem kellene a perújrafelvételt gyermekelhelyezés ügyében? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A volt feleségem állandóan szid a gyereknek,ha a gyerek nem válaszol rá semmit,őt is szidja,mondván olyan hülye vagy mint apád,meg hogy nincs saját véleménye,ha meg szól valamit,akkor azért kap,mert engem véd.Láthatások után állandóan kifaggatja a gyereket,hogy mit csináltunk,hol voltunk,stb.,hozzáteszem erre nem lenne szükség,ha a gyerek bizalommal fordulhatna az anyjához,és elmesélhetné neki,hogy miket csináltunk,de nem teheti,mert akkor: "anya kiborul,hogy veletek is jól érzem magam".Nem mehetnénk a feleségem családjához a gyerekemmel,mert anya megtiltotta,nem állhatna szóba a feleségemmel,mert anya megtiltotta,nem nyúlhatna a kisöccséhez,mert anya megtiltotta,meg egyébként is,ki tudja kié az a gyerek!Nem ülhetne be a kocsiba,ha a feleségem is ott van,mert anya megtiltotta,nem veheti fel a telefont,mikor otthon van és hívom,mert vagy ott hallgatózik az anyja,vagy előre megmondja neki,hogy miket mondjon,mint például:nem szeretek hozzátok menni,nem akarok többet menni,ilyesmik.


Az ő párjának puszit KELL hogy adjon a gyerek...


Bemegy a gyerek szobájába pukizni,mert a párjával közös hálószobájukban illetlenség lenne!


Sokszor odavágja a gyereknek,hogy akkor költözz apádhoz,kirohan a szobából,majd berohan,közli,hogy mindegy ki mit akar,ő mindenáron küzdeni,harcolni fog a gyerekért,kirohan,berohan bocsánatot kér,és jön a "nem gondoltam komolyan" duma.Eléggé labilis.Ezt hetente többször eljátssza,főleg mikor közeleg az apás hétvége.


Komolyan aggódom a gyerekért!Többször is kérdeztem már,ha úgy alakulna,szívesen lakna-e velünk,a válasz mindannyiszor igen volt!


Nem állunk túl jól anyagilag,de ugye szükségem lenne ügyvédre,ha el akarok érni valamit...


Köszönöm,hogy elolvasta,és várom a tanácsokat


2011. jan. 28. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Keresetlevél gyermekelhelyezés megváltoztatása iránt (tájékoztató jellegű iratminta)


…………….. Városi Bíróság

………………………(város)



Tisztelt Városi Bíróság!

Alulírott…………………………………………………………………………………………………………………………………………….. (név, születési év, hó, nap, lakóhely) felperes ……év .… hó ….. napján kötöttem házasságot …………………………………………………………………………………………………..(név, születési év, hó, nap, lakóhely) alperessel, melyet a ……………..-i Városi Bíróság ……………………… számú ítéletével felbontott. …… év …….. hó …… napján született ……….. utónevű és …… év …….. hó …… napján született ………….. utónevű gyermekeinket a bíróság alperesnél helyezte el. A bontóperben egyezséget kötöttünk, amely alapján két közös kiskorú gyermekünk után havonta és gyermekenként 8000,- Ft határozott összegű gyermektartásdíjat fizetek alperesnek.


A bontóper óta a körülmények lényegesen megváltoztak, szükségessé vált a gyermekelhelyezés megváltoztatása. 2001-ben alperes pszichiátriai kezelés alatt állt, a kezelés két hónapos időtartama alatt a gyerekeket alperes anyja gondozta. 200………………óta alperes munkanélküli, és hosszabb ideje italozó életmódot folytat. Nagyon kevés időt tölt a gyerekekkel, ezért mindkét gyermek tanulmányi eredménye leromlott, …………. például két éve jeles tanuló volt, de a legutóbbi félévi jegyei között már két darab elégséges is található.


………….. többször mondta, hogy félnek az anyjuktól, mert ha iszik, gyakran megveri őket, és szeretnék, ha mindig nálam lennének.


Időközben jövedelmi viszonyaim lényegesen megváltoztak, mert míg 19……..-ben munkanélküli voltam, jelenleg a …………………………….-nál dolgozom műszerészként, havi nettó jövedelmem 60 000,- Ft.


A gyermekek testi, értelmi és erkölcsi fejlődése nálam nagyobb mértékben biztosított, mint az alperesnél. Állandó, szerető gondoskodást és anyagi biztonságot tudok nyújtani, amit az alperes nem tud és nem is akar megadni a gyerekeknek.

A fentiek alapján

k e r e s e t e t

indítok alperes ellen, és kérem a T. Bíróságot, hogy a gyermekek elhelyezését megváltoztatva, a két kiskorú gyermeket nálam helyezze el.

Amennyiben a bíróság a gyermekeket nálam helyezi el, az alperessel szemben gyermektartásdíjat nem kívánok érvényesíteni.


F/1. alatt ügyvédi meghatalmazást csatolok.

Kereseti igazolásomat F/2 alatt csatolom, és kérem a bíróságot, hogy alperest kötelezze kereseti igazolásának becsatolására.


Bizonyítási indítványként kérem ……………………………………………………és (név, lakóhely)…………………………………………………………(név, lakóhely) szám alatti lakosok tanúkénti meghallgatását, akik alperes szomszédai, és a gyermekek életkörülményeire vonatkozóan tudnak nyilatkozni, továbbá …………………………………………………….(név, lakóhely) szám alatti lakos tanúkénti meghallgatását, aki a gyermekek tanára.


Kereseti kérelmemet a Csjt. 72/A. § (2)–(3) bekezdésére alapítom.


A felek között közvetítői eljárás nem volt folyamatban.


A 6/1986. (VI. 26.) IM rendelet 3. § (1) bekezdése d) pontjának megfelelően illetéket nem róttam le.

Kelt:………………….(év)………(hó)……(nap)


Tisztelettel:


..……………………..

felperes


Előttünk, mint tanúk előtt:


1. név: 2. név:

cím: cím:

2011. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ital probléma nem állhat fent,mert tartós komoly betegsége miatt állandóan gyógyszert szed az anyuka.Többször is műtötték már.És az egyik műtét alkalmával feleségemmel alig tudtuk meggyőzni a gyereket,hogy nem miatta beteg az anyja!Tudniillik azzal tömte szegénykém fejét,hogy ha neki bármi baja lesz,akkor azért én vagyok a felelős,na meg közvetve a gyerek is,mert hogy alkalmanként kiáll mellettem!!!Szegénykém azt hitte,hogy ő tett valami rosszat,azért kellett műteni az anyját!!!


A munkanélküliséget meg ne is említsük....nem tudom egész életében dolgozott-e két évet....és nem is akar!

2011. jan. 28. 22:23
 13/20 anonim ***** válasza:
58%

Olyan végtelenül súlyos dolgot nem írtál, ami feltétlenül pszichiátriai kezelést igényelne, vagy indokolná, hogy ezek miatt elvegyék tőle a gyereket. Ezek hibák, gyarlóságok.

Nyilván sértett és bosszús. Nem tudjuk, hogy éltetek, miért mentetek szét, tehát lehet akár jogos is a sértettsége...


De persze a jövőben ezt meg kell oldani. Menjetek el egy mediátorhoz, hogy oldódjon a feszültség.

2011. jan. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom engem megsérthetne akárki, akkor sem kezdeném el a gyereknek mondani, főleg ha az apjáról van szó.
2011. jan. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%

Épp pár napja beszélgettem egy pszichológussal, aki azt mondta, hogy nagyon nehéz szeretni valakit, aki olyan emberre emlékeztet, akivel szemben ellenséges érzelmeink vannak. Amikor a lányom született, az apja lelépett és olyan megalázóan, mocskos módon viselkedett, hogy az sem elfelejteni, sem megbocsátani nem lehet. Sokáig féltem attól, hogy emiatt majd nem fogom úgy szeretni a gyerekemet. Szerencsére a kislányom egyáltalán nem hasonlít az apjára és -lehet hogy ezért, nem tudom- nálunk nem volt ilyen probléma. Hiába gyűlölöm az apját annyira, hogy egy csepp vízben is meg tudnám fojtani, a gyerekemet nem tudom hozzá kötni. Olyan, mintha nem is volna semmi közük egymáshoz. Mondjuk nálunk nincs semmiféle kapcsolattartás, a szülői felügyeleti jogot is meg vonták tőle. De pl a szüleim is elváltak, amikor 6 éves voltam, én anyámmal nőttem fel, apámmal hetente találkoztunk. Akkor is fura volt, hogy apám mindig szidta valamiért anyámat -apám ment el, mert talált egy fiatalabb nőt- aki viszont soha egyetlen rossz szót nem szólt rá...

Szóval embere válogatja, szerintem.

2011. jan. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
17%

Utolsónak.

Igazad van, de ez te vagy. Én ilyenkor mindig azt a kérdést teszem fel, hogy amikor egy ilyen pár összeházasodott, gyermeket vállalt, nevelt, akkor hogyan éltek? Milyenek voltak?

A nő bután és rosszindulatúan viselkedik. De nyilván 5-10-15 évvel ezelőtt is ugyanilyen buta volt és rosszindulatú. Ha pedig az exférjének így kellett, akkor most mi a kérdés? Sőt lehet, hogy pont azért kerültek össze, mert "egyik kutya, másik eb", csak éppen a másik felet nem halljuk.


Rengeteg ilyen kérdés van itt. Amikor válni készülő és gyerekeken, pénzen marakodó férfi vagy nő borzalmakat ír le a volt párjáról és segítséget kér, vagy tanácsot... Én egyszerűen nem fogom ezt fel! Soha nem feltételezem, hogy ilyenkor az igazságot írja le a kérdező, hanem inkább azt, hogy torzít, túloz, felnagyít, kiemel stb...

2011. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
amíg írtam valaki más is válaszolt, ezért az utolsóelőttinek szólt a válaszom...
2011. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon csúnya dolgot tehettél vele, ha ez a válasz.
2011. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%
na idefigyelj még itt is kérdéseket teszel fel semmi bajom te csak fizesd a gyerektartást ezen gondolkozz sz@rh@zi apa többet majd a gyereket se láthatod lacikám ha ennyit dumálsz
2011. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Bár a legutolsót nem tudom hova tenni....Ki az a Laci????

Mellesleg akár a volt feleségem is írhatta volna,ő is ilyen tuskó...

Mármint hogy a gyerektartáson lovagol,holott fizetem rendesen,meg a láthatás megvonásával fenyegetőzik.

Hiába rágták a szájába hivatali emberek,hogy nem úgy van ahogy ő gondolja,mert a gyereknek kötelező jönni,neki kötelessége biztosítani,hogy a gyerek jöhessen hozzám,nekem pedig jogom van hozzá.

Sok volt feleség képes azt hinni,hogy a törvények,meg egyáltalán mindenek felett áll!


Tudom,hogy amiket leírtam,nem annyira súlyosak így első ránézésre,de a gyerek nem győz panaszkodni,alig várja hogy mehessen a pszichológushoz!


A buta,és a rosszindulatú jelzőkre visszatérve:

Mindig is ilyen volt,csak nem ennyire...

Valamikor nagyon szerettük egymást.

2011. jan. 30. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!