Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi időnek kell eltelnie...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi időnek kell eltelnie válás után, hogy már ne rágjam magam a régi dolgokon?

Figyelt kérdés
15 év után válunk. Már 1 éve külön élünk, új barátom is van. A volt férjemmel azonban jó a kapcsolat. A nagyobbik fiú nála van )13), egy városban is lakunk. Szóval én akartam válni, de még mindig elő-elő jön, hogy nem tettem meg mindent, hogy együtt maradjunk. Sokszor hiányzik a családom, mármint ő, meg a másik gyerek, együtt lenni.Ép ésszel tudom, hogy nem működne mégis gyötröm magam. Új életet akarok kezdeni, de sokszor azt érzem, hogy nem tudok. Meddig még?
2011. jan. 17. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy akarsz :S
2011. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez most mit jelent?
2011. jan. 17. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazából ott legbelül nem akarsz új életet kezdeni.

Sajnálom az új barátodat

2011. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De szeretnék, muszáj. Tudod én is és a volt férjem is nagyon család centrikus. Csak én úgy gondolom, hogy a gyerekek miatt nem lehet egy egész életen át színházat játszani. 17 év korkülönbség, mellette nőttem fel. Nagyon sok mindent tanultan tőle, felnéztem rá stb, de nem volt köztünk az az a mindent elsöprő. Nem bántam jó apát, biztonságot szerettem volna. Ezt meg is kaptam. A baj az volt,hogy csak anya voltam, de nem nő. Volt, hogy évekig nem nyúlt hozzám. 4 év után csaltam meg. Szeretem a mostani barátomat, ő is engem, lehet hogy teljesen begolyóztam. Miért nem tudom elengedni a régi életemet. Hidd el akarom.
2011. jan. 17. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 12 év után váltam, 2006-ban. Ő csalt meg és gyereke lett, külföldön dolgozott. Egy évig próbáltam mindenhogyan helyrehozni, felejteni, nem ment. Szerettem de mégis azt mondtam váljunk el. Ő nem akart. 2 gyerekkel otthagytam. Iszonyatosan nehéz volt és fájt is. Hatalmas akarat erő kellet újrakezdeni. Hamar megismertem a jelenlegi páromat és most már tudom jól döntöttem!

Persze az emlékek visszajártak, jók is rosszak is sajnos, de bekellet csuknom azt az ajtót hatalmas lakattal!!! Ehhez nagy erő kell!!!

Először kötözködős, makacs,irigy,(Ez gondolom még az egymás iránti "szeretet"-nek a palástolása miatt volt igy) volt kicsit a kapcsolatunk, de most már kb egy éve, teljesen higgadtan barátként tudunk beszélni mindenről!

Rajtad múlik, hogy mennyire vagy erős, és hogy kívánkozol-e abba az életbe vissza, mert nem szabad elfelejteni, egy idő után minden a régi lenne, jönnének elő a váláskor felhozott dolgok....

Mindig van jobb hidd el!!!!

2011. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi. ez most egy kicsit helyretett. Valahogy azt nem értettem, hogy én akartam válni, levegőhöz kellett jutnom,most meg amikor már sínen lehetne minden...? Most is szeretem a volt férjemet, de az valami más. Házasságként nem működik. Szóval lehet, hogy csak szükségem van gyász időszakra. Mégiscsak 15 év.
2011. jan. 17. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:

12 éve váltam ...Folyt: Még annyit hogy igen szükség van arra hogy "gyászolj".... a szépet nehéz elfelejteni, de ha úgy érezted menned kellett akkor mentél!!!! És szerintem jól tetted, hogy elváltál, utána olvastam, hogy írtad, hogy nem érezted magad nőnek, stb!

Nálam is ez /is/ volt!

Hidd el le fog benned csillapodni a jelenlegi láng is, szép lassan de kialszik!

Viszont a szép emlék az mindig is a tiéd marad, az összes!!!!!

Ne bánkódj! Nagy levegő !

Bennem tudod mi tartotta lelket? EZ:

Két kis lépéssel sosem jutunk át a szakadék felett!!!

Üdv.zizi

2011. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem máig visszajárnak az emlékek. 16 évig voltunk házasok, ő volt az első férfi az életemben. Szerettem, de a természete megölt emberként. Két gyerekünk van, a nagyobbik nála lakik. Majdnem olyan sztori mint a tiétek. 2008-ban váltunk, én akartam válni, ő több mint egy évig küzdött értem, én is küzdöttem, hogy maradni tudjak, de nem ment. Szeretőm volt, akitől megkaptam azt amit a férjemtől soha. Most is ezzel a férfivel vagyok, de néha én is elgondolkodom hogy miért is kellett ennek így lennie. Szerintem neked a család hiányzik. Apa anya gyerekek. Mert mindig ti lesztek a szülei a közös gyerekeknek, és akármilyen jó kapcsolatod van utána, soha nem lesz igazi családod csak az ami régen volt. Én legalább is így érzem és ez hiányzik néha. De azt is tudom hogy nem lett volna jó együtt maradni, mert csak még mérgesebbé vált volna a helyzet. El kell fogadnod hogy van ami jobb most és van ami régen volt jobb. De a lényeg ha mérlegre teszed, akkor a mostani nyomjon többet, akkor mégis csak jól döntöttél. Ilyen az élet, vannak veszteségek, meg nyereségek, jó meg rossz döntések, azoknak hozományai. Tanulj az elrontott dolgokból, és próbáld kihozni a legjobbat a jelenlegi szituból. Nem elfeledni kell a régi dolgokat, hanem elfogadni hogy az a múlt, de a jelened boldogságáért kell tenni most. 36/n
2011. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Igazán sokat segítenek nekem, hogy tudom mások is megélnek hasonlókat. Az viszont elszomorít, hogy lehet már soha többé nem fogom magán igazi családban érezni. mert igazad van, nekem a család , vagy a fejeben elképzelt családi ideál hiányzik. Igazán belegondolva azért az sem lehetett az, mert mindig meg voltunk feszülve. Én azért mert nincs ölelés, csók, szex és egyáltalán, mintha csak eszményileg lettem volna szeretve. Ő meg szegény azért , mert képtelen volt boldoggá tenni. Pedig nagyon sokáig nem adtam fel. Utólag vallotta be, hogy még a kapcsolatunk elején kb 1év után, amikor alvás közben nézett engem, és akkor vmi iszonyú félelem tört rá, hogy 8 év udvarlás után ott vagyok vele és micsoda felelősség, hogy meg kell engem tartania. Ebben a nagy akarásban képtelen volt a normál házas életre. Ezt persze nem mondta, de hozzáteszem ez annyira frusztrálta, hogy még beszélni sem engedett róla. Mindig magas lóról tudott csak beszélni. A végén már én éreztem magam romlottnak, szemérmetlennek. Annyira bezárultam, máskor meg kirugdostam az ágyból.Pokol volt ez a része. Hát ezért nem értem magam igazán. Boldog akarok lenni, le akarom zárni. De néha elég a gyerek szájából egy régi emlék, az apa hiánya , s a felépített vár egy pillanat alatt omlik darabokra. Ilyenkor felmerül lehetek-e boldog ilyen áldozatok árán.
2011. jan. 17. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!