Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg én vagyok a parnoiás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok a parnoiás vagy lehet benne valami? Lehet rájött mit dobott el és próbálná visszacsinálni? Miért nem látja hol a határ?

Figyelt kérdés
Férjem 4 éve vált el. Elég csúnya válás volt, teletűzdelve az exfeleség lejárató hadjáratával, láthatási jog nehezítésével, szúrka-piszkával és még sorolhatnám. Kb. fél évvel ezelőtt bocsánatot kért a férjemtől és tőlem is az elmúlt évek miatt. Azóta normálissá vált a hangnem. Viszont úgy gondolom átesett a ló másik oldalára. Próbál csacsogni férjemmel, jófejeskedik. Legutóbb talált egy csomó régi képet és kitalálta, hogy ad belőle. Én úgy gondolom, hogy ha a múltat lezártuk, akkor nincs szükség nosztalgiázgatásra. Lehet túlreagálom...
2011. jan. 17. 10:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Persze, de az emberekre nem jellemző a hibáik belátása. Provokál. Ha felveszed a provokációt, akkor beszállsz a játékába, ezt értsd meg.

Nem az a lényeg, hogy ki tudja bizonyítani az igazát, elég ha te tudod. Ő a te igazad soha nem fogja elismerni.

TArtani kell a három lépés udvarias távolságot, akármit mond vagy tesz. Addig nem adsz fegyvert a kezébe.

He barátkozni vagy ellenségeskedni kezdesz vele, van mibe kapaszkodnia.


Nézd levegőnek. A fényképek helyett, ha kutya lenne, körbepisilte volna a férjed. Provokáció. Ahogy fentebb írtam, akit nem tudnak provokálni, arról egy idő után leszállnak.

2011. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Egyébként ne tudd meg, hogy az ex családi körben milyen bűbájos velem. Ezzel is próbál mindenkit a maga oldalára fordítani (pl lánya születésnapja, ahol az ő családja és a férjemé is ott volt). Még meg is ölelt.

De ezt ugyanúgy nem szabad felvenni, ahogy az ellenségeskedést sem.


Ha gondolod, írj nyugodtan, privátba is akár.

2011. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

ÁÁÁ imádtam ezt a mondatod!!!

"A fényképek helyett, ha kutya lenne, körbepisilte volna a férjed."


Tudom, hogy igazad van, csak baromi nehéz megállni.

Mindenesetre igyekszem! Nagyon köszönöm, hogy leírtad nálatok mi a helyzet.

A férjed egyébként hogy kezeli ezeket a megnyilvánulásait az exnek?

2011. jan. 17. 13:24
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Ő nagyon korrekt ember, évekig bízott a csodában, hogy baráti viszonyban maradhatnak. Mivel a haragtartás képessége hiányzik belőle, ahogy írtam, sokszor a nagy balhék után is röppent az első kedves szóra.

Aztán egyszer-kétszer kiakadtam neki, hogy neki van egyedül eszköz a kezében (sajnos a balhék a lányát is elég erősen érintik, mert ő az adu ász "boxzsák" az anyukának), a lányára is legyen tekintettel és ne próbáljon barátkozni.

Nem azért, mert az exe, hanem mert egy ilyen stílusú ember, aki ettől azt hiszi, hogy bármit megengedhet magának. Először megsértődött, de amikor látta, hogy mennyire felhúztam magam, mondta, hogy oké, neki ehhez nincs érzéke, akkor segítsek, tanítsam.

Úgyhogy lépésről lépésre átvettük, hogy a "bizalmasan elcsevegünk az életünkről" az valójában azt jelenti, hogy "nyitva a kapu, szabad a bejárás". Így még a vizsgáiról se nyilatkozzon, ÉREZTESSE, hogy nem haverok. Nhezen, de belejött, azóta az ex is érezhetően tisztelettel közelít. E-mailben kért telefonálási lehetőséget (régebben naponta többször hívta, minden szir-szarral), pedig kivételesen jogos lett volna a telefon, mert a gyerek sunyizott valamit az iskolában.

Ilyenkor megdicsérem a férjem, emlékeztetem, hogy mi minek a következménye lett, stb.

De azért is hallgat rám, mert sokszor nagoyn pontosan megjósoltam egy-egy helyzetből,hogy mi lesz a vége. Neki amolyan abraka-dabrának tűnt, de egyszerű helyzetfelismerés és emberismeret volt, nem boszorkánykodás.

Bocsánat az ismételt kutyás példáért, de ha a kutya rátojik a szőnyegre és virslit adok neki, az kutyának azt jelenti, hogy a szőnyegre tojni jó, sőt, illdomos. Ha következetesen az orrára koppintok vagy ignorálom, akkor rájön, hogy a szőnyegre tojni rossz, mert KÖVETKEZMÉNYE lesz.

Af érjem is azt cseszte el sokáig, hogy nem volt következetes. Sőt, ha kihozta a sodrából, ész nélkül fenyegetőzött, amit persze nem tartott be.

Ezt is mondtam neki, hogy ne fenyegetőzzön, vagy ha igen, akkor maradéktalanul tartsa be. Ez olyan, mint az ígéret. Egyébként hitelét veszti.

2011. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Ez ismerős, az én férjem dettó, mint a Tied.

A jóslataimat sem akarta eleinte elfogadni, majd a sokadik "ugye megmondtam, hogy így lesz" után elkedett végre a fejével gondolkodni a lelke helyett. Az a gond, hogy most megind a békét nézi és nem azt látja szerintem, hogy ezek a szituációk rámnézve megalázó helyzetek. Valahogy erre kellene rádöbbentenem és akkor végre megoldódna a helyzet, mert nem én reagálnék hanem ő, amire talán ex is felkapná a fejét, hogy hoppá. Lehet nem is akarja visszaszerezni a férjem, csak arra kiváncsi, hogy vissza tudná e szerezni ha akarná. Gyermeteg játék, mit ne mondjak.

2011. jan. 17. 14:02
 26/29 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet, hogy taktikát váltott.
2011. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Attól soha nem tartottam, hogy a férjem visszamenne hozzá.

Nálunk az irányításról szól az egész. Amíg házasok voltunk - már elnézést, de nincs rá jobb szó - volt csicskája. Most nincs, és ezt nem bírja lenyelni.

2011. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
De mondom, ha gondolod, nyugodtan írj privátba, szívesen segítek, ha tudok. Ebben a szituban veteránnak számítok...
2011. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Ha lesz új story (remélem nem lesz!), megkereslek!

Nagyon köszönöm a segítésed, hasznos volt. :)

2011. jan. 17. 16:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!