Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg én vagyok a parnoiás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok a parnoiás vagy lehet benne valami? Lehet rájött mit dobott el és próbálná visszacsinálni? Miért nem látja hol a határ?

Figyelt kérdés
Férjem 4 éve vált el. Elég csúnya válás volt, teletűzdelve az exfeleség lejárató hadjáratával, láthatási jog nehezítésével, szúrka-piszkával és még sorolhatnám. Kb. fél évvel ezelőtt bocsánatot kért a férjemtől és tőlem is az elmúlt évek miatt. Azóta normálissá vált a hangnem. Viszont úgy gondolom átesett a ló másik oldalára. Próbál csacsogni férjemmel, jófejeskedik. Legutóbb talált egy csomó régi képet és kitalálta, hogy ad belőle. Én úgy gondolom, hogy ha a múltat lezártuk, akkor nincs szükség nosztalgiázgatásra. Lehet túlreagálom...
2011. jan. 17. 10:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Hát a férjeden múlik az egész.Mivel igen megtörténhet, hogy az ex visszavágyakozik karjaiba. Most te kell eldöntsed, hogy mennyire megbizható a férjed, hogy vane okod aggódni. Szerintem egy beszélgetést megér a férjeddel erről beszálni, hogy mi az ő véleménye a volt feleség viselkedéséről.
2011. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már erről és azt mondja, kötöznivaló bolond lenne, ha visszamenne azok után, amiket művelt vele az ex. Engem szeret, ez tudom, érzem és mondja is. Viszont engem rendkívül bosszant az ex viselkedése. Tudom, hogy nem kellene vele foglalkozni, de valahogy nem megy. :(
2011. jan. 17. 11:01
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Igazán nem hiszen, hogy a férjed visszakivánkozna, DE azt azért ne felejtsd el, hogy az ex-szel töltött évek a férjed életének is része, és egy ideig nem volt rossz, elvégre évekig éltek együtt boldogan, mielött megromlott volna a kapcsolatuk. Ezt nem jó szerintem "kitiltani" az életéböl, az emlékek részben az öevéi is. Én is örzök fényképeket, meg más emlékeket az elözö házasságomból, annak ellenére, hogy nálunk se ment simán a válás, és a mostani kapcsolatom jó és elégedett vagyok benne. Ezek a képek NEKEM nem az ex-et jelentik, hanem a SAJÁT életem egy részét.

Ha a férjed szivesen megtartana a régi emlékekböl valamit, akkor ne ellenkezz, mert ezzel csak megbánthatod a férjedet.

2011. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Elnézést, lehet, hogy félreérthező voltam. Nem tiltom a képeket, hisz a múltat nem lehet és nem is kell "kitiltani", hiszen azok tettek olyanná minket, amilyenek most vagyunk. Megvannak a régi esküvői képeik is, nem akartam soha kidobatni. Annyit kértem, hogy úgy tegye el őket, hogy mondjuk takarításnál ne akadjon a kezembe. Most is csak azt nem értem, hogy ennyi év távlatából, ilyen előzmények után mi szükség előhozakodni a múlttal és megpróbálni nosztalgiázni, sztorizgatni. Kicsit olyan érzésem van, mintha folyamatosan éreztetni akarná velem, hogy "csak" második vagyok. Fricskának érzem az ex részéről.
2011. jan. 17. 11:11
 5/29 anonim ***** válasza:
24%

Na, nehogy már toleráljál egy ilyen fényképcserét!

Még mit nem?

Mi az,hogy az életének egy része?!

Ha én megtudnám,hogy kapott tőle ilyesmit,felkeresném személyesen és az orra előtt tépném szét - mindezt fülig szaladó szájjal, nehogy lássaaz ex a féltékenységemet, megbántottságomat.

És utána a képébe röhögnék.

Ha a férjemnek elmesélné utólag a perszóna,mindent letagadnék.

Győzze csak bizonygatni az ex, még kapna is pár pofont...

2011. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Távolítsd el az utatokból,mert sajnos van egy mondás és ez igaz lehet az elvált férjedre is:

Vannak dolgok, amik nem halnak meg, csak nem élnek tovább.

Ilyen lelki tusára nem hiszem, hogy szükséged lenne....

2011. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
És akkor mit tegyek? Lealacsonyodni nem szeretnék az ex szintjére. Férjemmel sem szeretnék ezen veszekedni, mert ő úgy gondolja, hogy ne foglalkozzunk ezzel a nővel, éljünk boldogan, az ex meg próbálkozzon ha ezt élvezi. A legszebb az az, hogy az ex tudhatná, hogy jobban jár, ha nem húz velem ujjat, mert a válás során párszor "megfürdettem" a saját hazugságában. Gondolom ezért is csinálja most rendkívül kedvesen ezeket a húzásait.
2011. jan. 17. 11:25
 8/29 anonim ***** válasza:

Nálunk még durvábbak mentek. Az ex mindent megpróbált, hogy keresztbe tegyen. Nekem az a taktika vált be, hogy nem vettem róla tudomást. Se a fenyegetőzéseknél, mocskolódásoknál, de a hirtelen negédesre váltott stílusnál sem.

Egy idő után feladta, most épp ott tartunk, hogy ajándékokat küldözget. Mondtam neki, hogy kedves tőle, de lássuk be, nem vagyunk olyan viszonyban, hogy ajándékozzunk egymásnak. Ennek ellenére küldözget ékszereket, parfümöket. Én meg továbbajándékozom őket a barátnőimnek. Nekik nem fűződik hozzá semmi, tudják használni őket.

Egyszer majd az ajándékozást is megunja...

2011. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem egyet az előttem szólók egyikével. Amikor hozzámentél, tudtad, hogy lesz egy exfeleség. Mivel láthatás (gyekek) is van, azt is tudtad, hogy az ex mindig képben marad, nem lehet úgy levakarni, mint egy gyerektelent.


Nézd, ha a férjed menni akar, menni fog. Ha meg nem akar menni, akkor az ex azt csinál, amit akar, nem fogja visszakapni. Minden azon múlik, bízol-e a férjedben, de ugye azt mondanom sem kell, hogy régen rossz, ha nem.


Jó, ha tudsz minden ilyen kis akcióról, de én a helyedben nem foglalkoznék vele.

2011. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

*Kicsit olyan érzésem van, mintha folyamatosan éreztetni akarná velem, hogy "csak" második vagyok.


Ezzel sem értek egyet. Akárhogy próbálkozik, te vagy az első, te vagy a feleség. Ő "csak" az ex. Hiába volt ő korábban a felesége, már nem az. Nem a sorrend számít, hanem hogy MOST te milyen pozícióban vagy, és ő milyenben.

2011. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!