Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez a helyzet elért a váláshoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a helyzet elért a váláshoz?

Figyelt kérdés
röviden a lényeg az, hogy férjemmel 2 éve vagyunk házasok, de 5 éve vagyunk együtt. sok probléma volt a kapcsolatunkban, de megoldottuk mindet, kompromisszumokat kötöttünk, elfogadtuk a másikat. de az utóbbi fél évben megromlott valami. már nem beszélgetünk, idegesek vagyunk ha kettesben vagyunk, nincs sex, max 2 hetente, nem szivesen érünk egymáshoz, apróságokon összeveszünk és olyankor egy hétig csak köszönés van, más nincs. a házimunkában és másban sem segít, mindig csak panaszkodik és hisztizik a férjem a pénz miatt. megértem, de miért teszi tönkre ezzel a házasságot? már próbáltam vele beszélni, nem lehet. de már lassan ott tartok, hogy jobb lenne, ha nem lennénk házasok, ha már nem lennénk együtt, mert nem vagyunk boldogok. már más az elképzelésünk is, mások vagyunk, stb. mit tehetnék még? vagy egyszerűen csak várjak, hogy mi lesz így velünk? de ha lépni kell, most kell. előre is köszönöm a válaszokat és a véleményeket! 29/N, férjem 33.
2011. jan. 15. 17:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem.Tenni kell érte mindkettőtöknek.Nem értem ezt a válás dolgot,minek kell összeházasodni ha már 2-3 év múlva válni akarnak az emberek.Igen sokszor nagyon nehéz együtt,na de már rögtön válni...
2011. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Én fiatalabb vagyok, és még csak nem is házas. DE hasonló 4éves kapcsolatnak vetettem véget két hónapja. Mi nem éltünk együtt, de ugyanaz volt mint veletek. A dolog meg sem viselt, mert tudtam hogy nem lenne közös jövőnk. Ha te is így érzed, érdemes lenne elgondolkodnod a válásnak. Nem éri meg szenvedni egy álca házasság miatt. Még fiatal vagy.
2011. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
Még várjál egy kicsit, de ne évekig. Ha mégse megy akkor nem kell húzni évekig, nem muszáj beletörődni, még fiatal vagy, kezdhetsz új élete.
2011. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%

Igen, tenni kell a kapcsolatért, de nem csak az egyik félnek. Ha pénzgondjai vannak a férjednek, a házimunkában való részvétel vagy a Rád való egyéb odafigyelés pl. akkor sem kerülne pénzbe.

29/N

2011. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Meg kellene oldani, hogy külön költözzetek pár hétre/hónapra S az idő eldönti, hogy felszabadultok, mást kerestek, vagy hiányozni fog a másik. De a férjedben is felmerült a válás gondolata, vagy ő nem is sejti, mire készülsz?
2011. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a férjemnek is voltak hasonló gondolatai, szavai, hiszen mikor ideges vagy veszekszünk mindig azt mondja, hogy váljunk el. és utána nem jön oda hozzám és nem bújik oda hozzám, egyszerűen csak vagyunk egymás mellett. a sex is annyi, hogy 2 perc neki előjáték nélkül és kész. és velem mi lesz? és még csak meg sem hallgat, mert ő nem szeret beszélgetni a bajokról. a válás nagyon nehéz dolog, de nagyon félek és tanácstalan is vagyok. valahogy már sokszor hidegen hagy a férjem, bár mégsem tudok ránézni egy férfira sem úgy. tisztelem becsülöm, összetartanak a közös dolgok (ház, hitel, kocsi, stb.). de így élni nem akarok sokáig, mert nem vagyok önmagam és nem vagyok boldog. és miatta elveszítek mindenkit, hiszen ő senkit nem szeret, senkivel nem érzi jól magát (családom, testvéreim, barátaim, rokonaim). mindenkit csak szid. én sem vagyok tökéletes, de én legalább beismerem és elnézést kérek, ha nem úgy viselkedem ahogyan azt kell. de ő? na mindegy, ezek már csak részlet kérdések. a lényeg, hogy egyre jobban érzem azt, hogy már én sem akarok megbeszélni és helyre hozni, hiszen meg sem hallgat....
2011. jan. 15. 17:53
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egy kérdés van: a férjed hajlandó-e tenni, hogy jobb legyen. Nem csak szavakkal - tettekkel is. (Mert úgy látom, te még hajlandó lennél.)

De kettőn áll a vásár, ha valamelyikőtök nem akar tenni, vagy a másiktól várja a csodát - nem fog menni.

2011. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
Tényleg kettőn áll a vásár. Ha ő nem akarja ezt a házasságot, nincs értelme folytatni. Még nagyon fiatalok vagytok, lehet új életet kezdeni más oldalán. De mindenek előtt tedd fel magadnak a kérdést: Te akarod ezt a házasságoT?
2011. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hát igen, az ember "lakva" ismeri meg a másikat, s rájön, hogy nem is az, akibe beleszeretett. Változnak is az emberek. Szerencsés esetben igazodnak egymáshoz, szerencsétlen esetben kétfelé vezet az útjuk. De vannak hullámvölgyek is, keserű gondolatokkal, s ezeken rendre átlendül az ember, ha van szeretet.

Ilyenkor az őszinte beszégetés, és a változni akarás segíthet. De jaj de nehéz őszinte beszélgetést kezdeményezni! Könnyebb egymás mellett elélni.Kérdés, hogy szereted-e még, vagy most nyilt ki a szemed, kihez is mentél.Segítene-továbbra is mondom, a távollét egymástól, vagy éppen egy hétvégi kikapcsolódás.De oda tudsz-e állni elé, s megkérdezni: nem szeretsz már, nem kívánsz már,bajod van velem? S erre várhatsz őszinte, empátiás válaszokat?Lehet fáradt a férjed, gondok nyomasztják, azt hiszi, többet vársz tőle, mint amit nyújtani tud. Mondjuk én sem szeretek sehova járni,"feláldozom" magam, ha menni kell valahova, de ez nem jellemhiba.

2011. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem te már megválaszoltad magadnak a kérdésedet. Te is válni akarsz, a férjed is válni akar. Nosza.
2011. jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!