Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy bizonyítsam, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy bizonyítsam, hogy nem tudtam róla?

Figyelt kérdés
A feleségem a hátam mögött vett fel személyi kölcsönt, nem is keveset, amit aztán a szeretőjével együtt költöttek el, most válófélben vagyunk, és rajtam követeli a tartozás felének a kifizetését. Mit csináljak, hogyan bizonyítsam a bíróságon, hogy nem tudtam a kölcsönről?
2011. jan. 5. 12:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

13:12

Te nagyon okos lehetsz! Nem én találtam ki, ő mondta.

2011. jan. 5. 13:15
 12/18 anonim ***** válasza:

Bizony házasság alatt minden szerzett és elköltött forint közös.

De személyi kölcsönnek nem szoktak milliókat az ember után dobálni, úgyhogy itt max. félmillióról lehet szó. Ennek a felével csökkenteni kell a vagyonotok rád eső részét.

2011. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kérdező... a jog szerint tudnod kellett róla. nem tudod bebizonyítani (hacsak nem valami nagyon komoly trükkel), hogy soha nem esett róla szó esténként, vacsora mellett, munkába menet, stb. Mivel ezek bizonyíthatatlanok, ezért az alapeset áll elő szerintem, miszerint vagyonközösség van. :(
2011. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hát nem is én csaltam meg, és nem én követelem rajta a pénzt, de örülök, hogy így ismeretlenül, pár mondat alapján ennyire meg tudod ítélni az embert, meg a házasságot is. Gratulálok!
2011. jan. 5. 15:25
 15/18 anonim ***** válasza:
Sehogy, előttem jól írták, személyi kölcsön max pár százezer lehet. Egy olyan ügyvéd, aki ezt neked visszaszerzi viszont nem pár százezerért dolgozik... Úgyhogy ezt nyeld be.
2011. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, hogy nem fogtok közös megegyezéssel válni. Akkor viszont úgyis lesz olyan kérdése a bírónak, hogy mikor kezdett megromlani köztetek a viszony, szerinted milyen okból, stb. Ha az általad megjelölt időpont után vette fel a hitelt, onnantól már nem életszerű, hogy közösen vettetek fel hitelt.
2011. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%

ugyan így jártam anno.de mivel az én nevem semmilyen módon nem szerepelt,sem kezes sem adóstárs így nekem nem kellett a felét fizetni.bár én tudtam róla utólag és megbeszéltük a visszafizetését is.


Még annyit,hogy a kérdező nem azt kérdezte hogy ki a hibás,vagy melyik fél mit követett el....nem értem miért kell ezekbe beleszólni.miért nem a kérdésre válaszolnak egyesek?bocs de nem tudtam megállni szó nélkül,igaz most én is beleszóltam más dolgába.

2011. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
vegyél fel gyorsan egy nagyobb összeget, mint amit ő vett fel, és akkor azt is felezni kell. máris te jártál jobban.
2011. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!