Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válnak szüleim, segíthetnék így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válnak szüleim, segíthetnék így?

Figyelt kérdés

Mivel elválnak és az apám alig fogja fizetni a gyerektartást,többen vagyunk testvérek.. és anyu fizetése épphogy elég lesz,viszont nem szeretném ha szűkölködnünk kéne.

16 évesen esti suli mellett vállalhatok napi 4-6 órás munkát?


2011. jan. 4. 13:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy anyukád estire járt, régen volt. Ma már nincs ilyen, megváltoztatták a szabályokat.


Viszont. Azt írtad, idézem: "anyu fizetése épphogy elég lesz". Tehát nem haltok éhen.

Inkább dolgozz csak keveset, amit suli mellett is rendesen bírsz, mondjuk heti egy napot. És szünetekben.

De ne menjen a munka a tanulás rovására, mert most az a legfontosabb. Főleg úgy, hogy valójában kibírnátok anélkül is, hogy dolgoznál.


Inkább pályázzatok meg mindenféle szociális segélyeket, valószínűleg még jobban is jöttök ki és neked sem megy rá a jövőd!

2011. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Sokkal ésszerűbb lenne a drága jó édes apátokból a sz.rt is kiperelni, ha nem fizet, pedig a jövedelméből megtehetné, mint ha egy fiatal lány el...sza az egész életét.

Iszonyúan nem úgy van, mint anyád idejében, aki nem tartja a lépést a többiekkel, nem tud felzárkózni a legjobbak közé, annak meszeltek.

Ma már egy érettségivel semmire se mész.

Sokkal többet érne vele anyád is, ha belátná, hogy egy jól kereső "menedzser" lány sokkal többet tud neki segíteni, mint ha most kiszipolyozza a véreteket.


A minimum, amit megtennék, hogy apám munkahelyén, kollégái között, az iskolában (meg mindenhol, ahol sok a pletykás) szépen elhinteném, hogy nem fizet, inkább elnézi, hogy ti nyomorogtok, így neked kell dolgozni, hogy eltartsátok a családot, brühühü... Hidd el, nem csak a GYK-n lenne megvetés trágya.. izé tárgya.

2011. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

a válási papírokba bele szokták írni, hogy 1 gyerek után mennyi pénzt kell adnia per hó

ha szép szóval nem megy, akkor hivatalos útra is lehet terelni a dolgot


nekem apám ugyanígy néha elfelejti, de a legrosszabb, hogy tesómnak utalja, aki egyetemista, és többek közt ebből él

2011. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

előző vagyok


amúgy iskolaköteles 18ig vagy, 16-től vállalhatsz munkát

kivéve nehéz fizikait(építkezés pl)

2011. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem igaz...az iskolakötelesség nekem,aki '88-ban születtem,16 év volt még.

Valamikor 2000előtt változtattak 18-ra. Utána kell járni,te melyikbe tartozol.

2011. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha jól emélkszem a '89 után születetteknek 18 éves korig kötelező a NAPPALI vagy a MAGÁN tanulás. Estire nem iratkozhatsz.


Viszont:


- Ha apád nem fizeti a tartásdíjat AZ ÁLLAM MEGTESZI HELYETTE AKÁR 6 HÓNAPRA VISSZAMENŐLEG IS! Aztán persze rajta behajtja az APEH, az APEHot nem érdekli, hogy kifizeti-e a számláit, ha van bejelentett munkahelye levonják a fizujából

- Ha van bejelentett munkahelye apádnak a bíróság kötelezheti a munkaadót a gyermektartási díj visszatartására és számotokra átutalására

- Felnőtt emberek sem kapnak munkát, te 16 évesen nem fogsz kelleni sehova, max valami nagyon kuli munkára (pl. McDonalds 410 ft / ó ...), cserébe elcseszed az egész életedet és jövőben továbbtanulási esélyeidet.


Maradj a suliba, tanulj NAGYON KEMÉNYEN, akkor bekerülsz állami felsőoktatásba (amellett már dolgozhatsz) és akkor leszel valaki. Ha most abbahagyod a sulit havi 30e-ért akkor életed végéig minimálbérért fogsz dolgozni.

2011. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Hát igen,én is sokat gondolkoztam ezen,szeretnék majd főiskolára menni,mivel tudom h érettségivel nem sok helyre vesznek fel. Szünetekben viszont sokat fogok dolgozni.. ismerősöm ajánlotta fel.. ott heti 4x6 órát kell majd.

Amikor azt írtam h ÉPPen h elég lesz anyu fizetése,az alatt azt értettem h a rezsit ki tudjuk fizetni,bár mindig lesznek elmaradásaink,a kaját még csak-csak megtudjuk oldani,bár azt is szűkösen. Az egyebekről még nem is beszéltem,mivel többen vagyunk tesók,mindenkinek más az igénye.. havonta kell venni a cipőket,ruhákat is mivel növésben vannak. Magamról és anyuról nem is beszélek,mindig magunkat hagytuk utolsónak. Az iskolai programok..(úszás,korcsolya,színház..) nem tudjuk majd fizetni. Tehát ilyen szinten rosszabb lesz mint most.

Apu pedig mindig mást mond,egyszer azt h fizeti a gyt-t,egyszer pedig h nem,majd megleszünk anélkül is=éhenhalunk.


Gusztustalan ember.. főleg h a bnőjét is átb*ssza már most,mellette más csajokat néz.. és kb 3 hónap ismerettség után összeköltözik vele, és kitudja,idővel jön ott is a nagy probléma,a csaj még fiatal,azaz lehet h gyereket akar:)

2011. jan. 5. 12:24
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.. :)
2011. jan. 5. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!