Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válnak szüleim, segíthetnék így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válnak szüleim, segíthetnék így?

Figyelt kérdés

Mivel elválnak és az apám alig fogja fizetni a gyerektartást,többen vagyunk testvérek.. és anyu fizetése épphogy elég lesz,viszont nem szeretném ha szűkölködnünk kéne.

16 évesen esti suli mellett vállalhatok napi 4-6 órás munkát?


2011. jan. 4. 13:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen...de hogy oldanád meg az esti sulit??18 éves korig nem kötelező nappali tagozatos diáknak lenni??(csak kérdezem)
2011. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy tudom, hogy 16 év az iskolaköteles kor.


Kérdező: anyukád biztosan nagyon fog örülni! :-)

Büszke lesz rád!

2011. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szakközépbe volt egy osztálytársnőm aki suli mellett dolgozott (pedig nappali tagozatos volt),majd pedig 4.-ben csak néha jött be suliba (engedélyezték neki hogy így tanuljon) és dolgozni járt. Neki sajnos az édesanyját kellett eltartania.

Viszont azt tudom tanácsolni, hogy ha nem akarsz még plusz egy 5. évet a sulidban tölteni, akkor most ne te vállalj munkát, hanem valamelyik idősebb testvéred ha van, aki már elmúlt 18! Ez a lány akit meséltem bukott is pár tantárgyból pont ezért mert nem tudott mindig bejárni. Hidd el nem menne neked ez még egyszerre.


20/L

2011. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok..Azt pontosan tudom,hogy 18 év a kötelező,mert én pár éve kaptam is egy papírt erről..De azt nem tudom,hogy 18 évig kötelelző a nappali vagy lehet menni estire is..
2011. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéld meg anyukáddal a dolgokat.

Egyrészt biztos nagyon örül neki, hogy akarsz segíteni, de most első a tanulás.

Így később leszel jó helyzetben munkavállalásnál, és gondolom te sem pénztárosként vagy árufeltöltőként képzeled el magad életed végéig. (Mielőtt bárki leszólna, én is voltam, mert a munka nem szégyen!)


Másrészt: szerintem apád süllyedjen el a szégyentől, hogy egy ilyen fiatal lánynak több felelősség érzete van, mint egy felnőtt férfinak.

Gondolom, vele nem érdemes beszélni, hogy a válástól függetlenül az "apasága" nem szűnik meg, és esetleg mi a véleménye arról, hogy te és a testvéreid éhezni fogtok, ha ő nem fizet? Szerinte ez így jogos, mikor ti nem tehettek semmiről, mégis a gyerekei szívnak a legjobban?


ÚÚÚÚgy meg tudnám rugdosni az ilyen magvaszóró, felelőtlen kanokat!!!

2011. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
ha nem fizet adjátok be perbe és max lezárják
2011. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Huu köszi a válaszokat.

Elvileg mehetek estire. Anyu is járt 16 évesen estire,mellette dolgozott,mivel nekik sem volt akkor pénzük. Anyuval beszéltem,beleegyezett... mondta h nem akarná h így legyen... végül beleegyezett:)


Utolsónak:Aput nem érdekli h h jövünk majd ki,neki fontosabb a mostani barátnője,ill. az h a saját számláit fizesse ki előbb. Mondtuk h nekünk is van már most tartozásunk(amiben ő is benne van..),és lesz is.

Szerintem még azt is elnézné ha nem járnék suliba helyette éjjel nappal dolgoznék.. nem érdekelné:)


Tudom h furi lesz dolgozni felnőtt emberek között ill. esti tagozaton tanulni nálam sokkal idősebbek között.. de muszáj.. nem szeretném azt amit egyszer anyu már átélt.


Még meglátjuk mi lesz...:)

2011. jan. 4. 14:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Anyu is járt 16 évesen estire,mellette dolgozott,mivel nekik sem volt akkor pénzük."


Amikor anyukád 16 éves volt akkor a tankötelesség 14 éves korig tartott.Vagyis aki elvégezte a 8 általános iskolát,és 14 évét betöltötte,onnantól kezdve nem volt kötelező iskolába járnia.Sokan mentek utána dolgozni..

Emlékszem a szakközépbe a tanárok kedvenc mondatára is

"Ide nem kötelező járni! Ha nem tetszik az iskola,ha nem akarsz tanulni,akkor el lehet menni,majd jön olyan a helyedre aki tanulni akar"

38/N

2011. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy szemét dolog, de az új nőjét nem kérdeztétek, hogy bízhat egy ilyen emberben, aki ezt képes tenni a saját gyerekével?

Az ilyenek miért nem kapják ezt soha vissza az élettől??


Remélhetőleg a pipije hamar rájön, hogy ő mégis inkább valami fiatalabb, gazdagabb fazonra vágyik, és kidobja.

2011. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ezt még én is hallottam ..... 32/F
2011. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!