Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exfeleségnek azért ajándékozni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exfeleségnek azért ajándékozni, mert "ő is biztos fog"?

Figyelt kérdés

A férjem egyáltalán nincs jóban az exével, de a gyerek (lassan nagykorú) miatt nyeli a békákat - értem ezalatt az ex ordibálós, keresztbetevős megmozdulásait.

Az exe olyan, hogy vagy agresszív és ellenséges, vagy ha rájön, hogy hülye volt, akkor pénzzel/ajándékokkal próbálja megnyerni a körülötte levőket.

Tavaly nekem is vett egy parfümöt, felhívtam, megköszöntem, de nem akartam viszonozni, mert előtte két héten belül háromszor k.rvázott le hobbiból.

Most a férjem azon gondolkodik, hogy vegyen-e neki valamit, mert ő biztos fog...

Nem jó a viszonyuk, néha csak azért nem ordít vissza, mert a lányát nem akarja kitenni ennek, inkább nyel egyet - de többnyire csak veszekednek, ha találkoznak (nem a lányával, az exével).

Mondtam, hogy ajándékot annak adjon, akit szeret - családtag, barát, stb. Az exét már nem szereti, barátilag se, a válásuk is a fenti dolgoknak köszönhető.

Szerintem ilyen helyzetben illemből sem kell vásárolni. Ha kap valamit, akkor max legyen udvarias és köszönje meg, de nem látom értelmét, hogy ajándékozzon, főleg, ha nem szívből jön.

Ne értsetek félre, nem az anyagi része érdekel, a lányára elég komoly összeget költött - de ebben az esetben az ex felé a gesztust nem tartanám őszintének, helyesnek.


2010. dec. 18. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem vennék semmit sem.Még akkor sem, ha minta értékű a kapcsolatunk.

Nem tartozunk már egymáshoz....

2010. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A "főcímből" lévő okok miatt én sem vennék. Az úgy jó, ha őszinte, és itt sehol sincs egyenlő kapcsolat, csak aláfölérendelés... Felesleges. De ezek szerint a férjed még mindig kényszeresen meghunyászkodik.. ez nem jó, tedd helyre, hogy inkább a lányára vagy Rád vagy a közös életetekre költse azt a pénzt, amit oda áldozna.. ;)
2010. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem a pénzügyi része érdekel, értelmesen bánik a pénzzel - talán a lányánál hajlamos túlköltekezni. De hát a lánya, rá persze, hogy költsön. Amúgy nagyon kedvelem a lányát, szerencsére az anyjával ellentétben nagyon jó természete van. Az se érdekelne, ha a lánya miatt nem maradna rám pénze.


De az ex, aki neki és nekem is folyamatosan próbál keresztbe tenni - és a lányával se bánik túl kedvesen - nem hiszem, hogy bármit is érdemelne.


Sőt, tavaly karácsonyra kaptam a férjemtől (akkor még nem volt férjem) egy nagyon szép órát, de amikor elmondta, hogy az ex elvitte egy boltba (akkor épp nyalizni próbált nekem) és segített neki kiválasztani... hááát, kevésbé tudtam örülni. Inkább vett volna egy doboz gyufát, de magától és csak nekem - jobban esett volna.

"Szerencsére" azóta már annyira hülyén viselkedik az ex, hogy a férjem már a telefont se szívesen veszi fel neki, illetve elmondtam, a fentit neki is, hogy inkább nyúljon mellé az ajándékkal, de ő válassza ki és szívből adja. Vagy ha végképp nincs ötlete és nagyon kell neki segítség, inkább a lányát kérje fel segítőnek, mert ő nem vörös posztó a szememben.Elnézést kért és megértette, hogy mi volt a gondom.


Most erről a "kényszeres udvariasságról" lenne jó lebeszélni... Az ex ne azzal vívja ki bárki szimpátiáját, hogy ajándékokat vesz, hanem csak viselkedjen normálisan (álmodik a nyomor) és ne a szokásos agresszív stílusában.

2010. dec. 18. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy az eber az exnek nem vesz ajándékot. Azzal csak azt szibolizálná, hogy még fontos neki és akar tőle valamit.
2010. dec. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ti is házasok vagytok? sztem gáz ha vesz neki valamit. max egy jelképes csoki vagy gyertya
2010. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, házasok vagyunk. Gyertya vagy csoki... mondom, nem az értéken van a hangsúly, hanem a gesztuson.

Az ex lehetetlen viselkedése miatt nem tartom normálisnak, hogy bármit is vegyen neki.

Javasoltam, hogy ha udvarias akar lenni, akkor küldjön egy boldog karácsony sms-t, de ennyi. Kicsit engem köpne szembe, ha akár gesztus szinten is megajándékozna egy olyan embert, aki vele se túl kedves (szinte mindig veszekednek, ha bármilyen módon is beszélgetnek), velem pedig kifejezetten bunkó.


A lányára költsön (költött is rendesen :)), nekem meg akár egy plüssmaci is megteszi, ha szívből és rám gondolva adja. Megvan mindenem, ő pedig jó ember, jó férj, nekem ez bőven elég.


De a fentiek miatt kicsit pipa vagyok, azt érzem benne, ogy fél konfrontálódni. Ő nyugodt, békeszerető ember, az exe pedig agresszív, arrogáns, akarnok, manipulatív típus.

2010. dec. 19. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!