Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Külföldön élek válni szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldön élek válni szeretnék, gyermekem az édesapjával. Mennyi az esély arra válóper során megkaphatom a gyermekem?

Figyelt kérdés
A gyermekem otthon Magyarországon él a férjemmel. Kicsit bonyolult ügy. Férjem barátjának kezese voltam majd adós lettem mert nem fizetett. Kikényszerültem külföldre dolgozni. Otthon nem volt munkalehetőségem. Most válni szeretnék. Teljesen elhidegültem a férjemtől, állandóan veszekszem vele. A gyermekem 6 éve lesz. Kb 9 hónapja dolgozom kinn. Milyenek lehetnek az esélyeim arra, hogy a gyermeket megkaphassam a válóper során.
2010. dec. 16. 22:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Gondolom külföldön is inkább az anyák kapják a gyereket, ha nem tud valamit bizonyithatóan felhozzni ellened nem lehet baj.
2010. dec. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mivel magyar állampolgár vagy és feltételezem a gyerek is az akkor jó esélyel itthon lesz a vállás és neked itélik majd (magyar szokás), DE az baromi fontos infó lenne a helyes válaszhoz, hogy melyik országban volt az esküvő és milyen nemzetiségű a férjed, mert országtól függően ez bonyolíthatja a helyzetet.
2010. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Váláskor az anyának ítélik a gyereket, kivéve, ha bizonyítani tudják, hogy az anya nem megfelelő a gyermek nevelésére. (Alkoholista, stb.) Szerintem neked fogják ítélni. Bíróságon én az mondanám, hogy nem akartad a gyereket kiszakítani a környezetéből, mert csak néhány hónapig kényszerből kellett kint dolgoznod.

De nem 100%, úgyhogy mindenképpen beszélj 1 ügyvéddel.

2010. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Zűrös lesz, mert a gyermeket ha neked is ítélik, az apukának nyilatkoznia kell, hogy kiviheted-e a gyermeket magaddal külföldre. Na itt látom a legnagyobb problémát, hogy nem fogja engedni.
2010. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"...Váláskor az anyának ítélik a gyereket..."


Pont úgy mint amikor a múlt évebn volt az a botrány, hogy az orosz anyukának el kellett rabolni a saját gyerekét a francia apukától, mert a francia bíróság automatikusan a saját állampolgárnak ítélte? :)

Nem volt az anya se drogos, se alkesz, csak nem volt francia.


A nemzetközi jog nem ilyen egyértelmű sajnos.

2010. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Magyar állampolgárok vagyunk és Magyarországon volt az esküvőnk is. Mindenféleképpen konzultálok majd ügyvéddel. Mert bonyolítja az is a férjem nem hajlandó válni. Most azt mondja nem adja a gyermeket mert ő nevelte eddig. De én nem hagytam el a gyermekem. Minden nap tartjuk a kapcsolatot.
2010. dec. 16. 23:21
 7/25 anonim ***** válasza:

A jog neked kedvez. Mondd azt, hogy a gyereked jövője érdekében mentél külföldre, hogy jobb lehetőségeket teremthess neki - közben elhidegültetek. Lhete olyanokra is hivatkozni (nem tudom, hogy mi volt a helyzet, csak vaktában tippelgetek), hogy mondjuk te beszélsz idegen nyelven, ezért TE mentél ki és nem a férjed. VAgy neked keresettebb a szakmád.

De a gyerek érdekében próbáljátok a jogi hercehurcán kívül békésen intézni. Bíróságra úgyse kell vinni, ott lehet vitatkozni, de amennyire a helyzet engedi, őt ne tegyétek ki a civakodásnak.

Ha már nagyon tányércsapkodós a szitu, inkább vigyétek el a lakás túlvégébe lefektetni vagy tévézni, vagy menjetek ki az udvarra.

Tudom, hogy nem lehet teljesen eltitkolni a gyerek elől a problémákat, de amennyire lehet, kíméljétek és próbáld meg a férjedet is partnerré tenni ebben.

2010. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Bocs a gépelési hibákért, gyorsan írtam :)
2010. dec. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Már nagyon rossz a helyzet. A férjem a gyerekem előtt mondta azt nekem öngyilkos lesz. Szóval amit összerombolhatott a gyerekben azt már meg is tette. Mondtam neki nyugodtan tegye azt az ő élete. Nekem meg csak könnyebb lesz nem lesz válási hercehurca.
2010. dec. 16. 23:44
 10/25 anonim ***** válasza:
Ha idegileg labili, akkor hogy akarja nevelni a gyereket? Ha van ra lehetoseg, akkor rogzisd a beszelgeteseket (gondolom skypon beszeltek). Ha nagyon akadekoskodik, akkor tudod majd bizonyitani, hogy fenyegetozik, erzelmileg zsarol es hogy a gyerek lelki demoralizaalja.
2010. dec. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!