Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyoni alapon kérhető-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyoni alapon kérhető-e tartásdíj?

Figyelt kérdés

Az exférjem vállalkozó, hivatalos jövedelme alapján kb. 35-40.000 forint tartásdíjra számíthatnék a két gyerek után. Tudom azonban, hogy vannak feketén is jövedelmei és van vagyona is bőven. Én 180.000 forint tartásdíjat kértem a bíróságon, ő pedig azt mondja, hogy a hivatalos jövedelmének 40%-át vállalja, és ha a gyereknek kell valami még, akkor szóljanak neki, és megveszi.

Úgy hallottam, hogy tartásdíj megállapításánál lehet kérni, hogy a másik fél vagyoni helyzetét is vegyék figyelembe, de hogyan van ez?


2010. dec. 8. 10:04
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bunkó hozzászólást. Nehogy azt hidd, hogy nem találok pasit! Van egy taxis barátom, aki nagyon jól keres és most is ő támogat. Ő legalább megért.
2010. dec. 8. 21:44
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a bíróság, aki ennyi tartásdíjat kiszámolna. Mégis hogy költenél a gyerekre ennyit? Ebből egy 4 tagú család megél átlag színvonalon. Kb. körberöhögnek Na most ezt vagy te nem tudtad (ami mellesleg nagy hiányosságokra vall számolási téren), vagy egyszerűen le akarod húzni a férjedet, aki viszont hála istennek rendelkezik a fentebb említett kiváltsággal.
2010. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és jó eséllyel nem neked ítélik a gyerekeket. Ilyen követelések után nincs az a bíró, aki ne venné észre, hogy asszonytartást akarsz csinálni a gyerektartásból.
2010. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul az ilyen ő veszi meg dolgokkal csak túlzottan magához édesgetné a gyerekeket. A gyerekeket nem tárgyakkal kell megvenni, hanem etetni és ruházni kell."


Te mekkora egy boszorkány vagy.... A gyerek nem tulajdon és nem is a tied! Az apjáé legalább annyira, mint az anyjáé!



Taxis barát aki jól keres, pff... A férjedet meg feljelentgetnéd fekete jövedelem miatt. Megnézném taxiskánk hány AFA-s számlát ad és hogy megüti majd a bokáját, mikor az ex férjed kedvességből 10 haverját beülteti a taxis kollegához és mind a 10 felnyomja az APEHnél, hogy nem adott számlát. 10x 300.000 huf büntetés finom dolog.

2010. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
78%

Nem.

1.: csak az után kaphatsz amit a hatóság lát.

2.: vagyon lehet ingatlan is. Most aki egy Bp-i 200 nm-es ingatlannal rendelkezik nem biztos, hogy ki tud pengetni havi 200000-et.

"Z"

2010. dec. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

hát majd nem lesz különóra meg magántanár meg nyaralás,max a sima suliban ami van,meg a balaton.


a gyereknek nem az a minden ha millákat raksz a seggük alá.


ha nem köpködnétek egymásra a férjeddel,az lenne nekik az igazi


és igen: csak a hivatalos jövedelem számít.

2010. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nos, en mindent otthagytam a kedves volt ferjemnek, a hazat, a kocsit, az összes ingosagot, gepeket, mindent csak szabadulhassak. Egy dolgot akartam, a gyerekeket. Tartasdijat nem fizet mert: te akartad öket, fizess te ertük. Behajtani nem lehet rajta.


Kedves kerdezö, en mar sok dolgot lattam, es altalaban a nok melle allok ilyen ügyekben, de itt ki kell mondanom, hogy sajnos csak egy penzehes tyuk vagy aki keptelen ertekelni azt amilye van.


A ferjed nem tud kisemmizni, mert ezt a jog donti el hogy mi jar es mi nem. Neked meg pontosan annyi tartasdij jar , amennyit a birosag megallapit.

2010. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
a kurv.alkodast meg mar "tamogatasnak" hivjak manapsag ugy tünik...
2010. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!