Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyoni alapon kérhető-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyoni alapon kérhető-e tartásdíj?

Figyelt kérdés

Az exférjem vállalkozó, hivatalos jövedelme alapján kb. 35-40.000 forint tartásdíjra számíthatnék a két gyerek után. Tudom azonban, hogy vannak feketén is jövedelmei és van vagyona is bőven. Én 180.000 forint tartásdíjat kértem a bíróságon, ő pedig azt mondja, hogy a hivatalos jövedelmének 40%-át vállalja, és ha a gyereknek kell valami még, akkor szóljanak neki, és megveszi.

Úgy hallottam, hogy tartásdíj megállapításánál lehet kérni, hogy a másik fél vagyoni helyzetét is vegyék figyelembe, de hogyan van ez?


2010. dec. 8. 10:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó helyre tetted a seg.edet, éhezni nem fogtok.


Telik ügyvédre, aki korrektül kiábrándít......, miért tőlünk várod, hogy vissza cibáljunk a földre?


Ez nem öröklés! Mindegy milye, mennyije van, csak a jövendőbeli m u n k á j a után származó jövedelmének 40% jár.

Bérleti díjak, kamat, nyeremény stb. után soha sem jár tartásdíj.

2010. dec. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Na mégegy lotyó, aki azt hiszi, hogy szül 2 gyereket aztán a gyerektartás arra való, hogy éljen, mint Rozi hevesen.


Keresel havi 160 ezret, apuka ad még 40 ezertet PLUSZ MEGMONDA, HOGY MEGVESZI A GYEREKNEK AMIT KÉR.

Ezen kívül viszed a fél vagyont is, tehát utcára nem mentek.


Mi a búbánatot akarsz még, most őszintén?

Havi 2 kiló + fél vagyon + az a tény, hogy az apuka önként felajánja, hogy majd veszi a gyerekeknek amit kérnek tőle (aki magához akarja venni a gyerekeit és ezt önként fel is ajánlja az tényleg meg is fogja tenni) nem elég?

2010. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nem viszem a fél vagyont, mert abba is belekötött az a szemét férjem. Szerinte a ház nem ér annyit, még hivatalos értékbecslői papírt is vitt, holott tudom, hogy a dupláját éri, mert hét éve, amikor felépítettük, akkor is többe került, azóta pedig infláció is volt. Ráadásul még azzal is jön, hogy nem is az enyém a fele, csak a harmada, mert van benne igazolható öröksége is, de akkor sem hagyom, mert a földhivatalban fele fela arányban van, tehát nekem kb. háromszor annyi járna abból is, mint amennyit kiszámolt. Ráadásul állandóan azzal jön, hogy örüljek hogy ennyit is kapok, mert az áráért ő dolgozott meg, az ő jogdíjából építettük fel, holott fehéren feketén le van írva a földhivatali bejegyzésen is, hogy 50-50%.

A gyerekeknek pedig eddig is megadtam amit akartak és a válás miatt nem fogom hagyni, hogy kevesebb legyen csak azért, mert az apuka szerint most nem megy úgy az üzlet. A gyerekeknek különórák kellenek, nyaralni akarnak menni, magántanár kell nekik, stb. Ennyi pénzből még a ruháztatásuk sem jön ki.

Szóval hiába ellenségeskedtek velem, a férjem ki akar semmizni és ezért kérdeztem, hogy miként lehet a tartásdíjnál figyelembe venni a férj vagyoni helyzetét.

2010. dec. 8. 16:05
 14/28 anonim ***** válasza:
60%

Azért kicsit el vagy tévedve:


- Először is tökmindegy a férjed szerint mi hogy van, a bíróság fog dönteni. Ha házasság alatt épült a ház akkor 50-50%, ezen nincs mit vitatkozni.

Ez alól csakis az lenne kivétel, ha pl. a telek (vagy ház / házrész) már a férjed házasság előtti vagyona lenne, vagy a házassága alatt örökölte. Az, hogy ő örökölt X összeget és azt ráköltötte a házra nem számít külön vagyonnak.

- Másodszor az nem feltétlenül hazugság, hogy a ház kevesebbet ér, mint 7 éve. Az elmúlt 3 évben - ha feltűnt - az ingatlanpiac egy egész picit visszaesett valami válság nevű csúnyaság miatt. Emiatt kb. 50.000 eladó ház került a piacra, legtöbb áron alul, mert a bank is szabadulni akar tőle, meg a tulajdonos is. Ezért könnyen lehet, hogy a 7 éve 30 milliós ház mai PIACI ÉRTÉKE 20 milió.

- Teljesen mindegy a földhivatalba mi van bejegyezve, ha 100% a férjed nevén lenne akkor is tied lenne a fele.

- Továbbá még mindig nem értem, hogyha a férjed felajánlotta, hogyha bármi kell a gyerekeknek szólj neki és megveszi akkor az miért nem jó?!


Elárulok egy titkot:

Ilyenkor az ex-férjek fejében (99%-ukéban) az fut végig, hogy az asszony azért akar kicsikarni belőle minél több gyerektartást, hogy azt MAGÁRA költse. Ez persze adott esetben nem igaz vagy nem feltétlen igaz. Tehát lehet a férjed önként és dalolva fizetne 40.000 gyerektartást és költene szívesen még 100.000-et havonta a gyerekekre erre arra (táborra, ruhára, tanárra, bármire), de ha kierőszakolsz belőle több gyerektartást akkor már csakazért sem fog több pénzt adni, mert szentül fogja hinni, hogy nem a gyerekekre költöd.

2010. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

Azért az nem egészen úgy van!

Különvagyonnak számít az örökölt ingatlan ára, ha az igazolhatóan beleépült egy másik ingatlanba. Az pedig tuti benne lesz a szerződésben, mert ha nem írta volna bele, akkor adót kellett volna fizetnie utána, és gondolom annyira nem volt ő sem hülye. Tehát a férjednek tökéletesen igaza van abban, hogy nem jár neked az 50%.

Az meg hogy mennyibe került, meg mennyit ért pár éve senkit sem érdekel, csupán a tulajdoni hányadok megállapításánál számít. Most a jelenlegi forgalmi értéken kell osztoznotok.

Úgyhogy ha férjed kiszámolta hogy memnyi jár neked és van hivatalos értékbecslés, akkor én azt javaslom, hogy fogadd el azt a pénzt, mert a perben csak mindketten veszthettek. Persze ha neked a bosszú fontosabb, akkor belemehetsz, és akkor valószínűleg nekei is kevesbb marad, de te is rosszabbul jársz. Ráadásul most venni is olcsóbban tudsz, tehát nem fogsz eleve rosszul járni ha elfogadod az ajánlatát.

2010. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%
Az utolsót akár jogerőre is emelhetjük, úgy lesz, ahogy Ő írta.
2010. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

1.Ha a férjed igazolni tudja,hogy az öröksége is benne van a közös házban,akkor valóban nem jár neked a fele.

2.Mi közöd van az anyja a lakásához és az abból származó bérletidíjhoz? Az nem a férjedé és nem is a tiéd.

3.Ha bemártod a volt férjedet,hogy feketemunkát végez,azzal nem érsz el semmit.A bíróság,ha utána is néz,hogy miből van jövedelme és kiderül,hogy illegális,akkor sem fogja neked azt mondani a bírónő,hogy "jó,akkor felezniük kell a feketemunka jövedelmét is".Hanem szépen elveszik a férjedtől és volt pénz,nincs pénz.

4."A gyerekeknek pedig eddig is megadtam amit akartak" nem megadtad,hanem megadtátok! Ahogy látjuk, eddig is ő adta a nagyobb részt.

5.Pontosan nem értem,hogy mi a problémád.Kapnak a gyerekek egy fix összeget havonta és ha bármi egyébre kellene nekik,ami a fix összegből nem jön ki,akkor az apjuk megveszi nekik.Ez teljesen korrekt és nem kell lemondaniuk sem nyaralásról,sem magántanárról.Hogy a te életszinvonalad romlani fog? Ez biztos.Minden pénz,ami az apukától jön a gyerekeké.A te nyaralásodat neki nem kell állnia.Pech,hogy így nem a te kezedbe kerül a 180 ezer,hanem egyenesen a gyerekeknek pl. tárgy formájában.

6.Szomorú,hogy úgy tűnik te a gyerekekből arany tojást tojó tyúkokat csinálsz.Amíg nálad vannak,addig pénz is jár velük.

2010. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
7.Értékbecslést te is kérhetsz,nem kell elfogadnod a férjed általit,de az pénzbe fog kerülni neked.Valóban volt infláció és volt egy rohadt nagy válság is,ami betett az ingatlanpiacnak.Nézz körül a hírdetésekben,hogy mennyire leestek az árak.
2010. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Az apjuk nem tudja, hogy mi kell a gyerekeknek. Eddig is volt egy csomó vitánk abból, hogy szerintem ez meg az kellett volna nekik, de őszerinte meg nem. Vett a fiának notebookot, de ami meg szerintem fontos lenne, ahhoz nem járult hozzá. És ez az ígéret így különben is csak kutyavacsorája, a bíróság által kimondott összeg pedig biztos. Ráadásul az ilyen ő veszi meg dolgokkal csak túlzottan magához édesgetné a gyerekeket. A gyerekeket nem tárgyakkal kell megvenni, hanem etetni és ruházni kell.
2010. dec. 8. 21:28
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Szép, mondhatom. Akár csak az én feleségem hallanám. Nálunk is szinte ugyanez a helyzet. Úgy látszik manapság egyes nőknél divat csak addig szeretni a férjet, amíg van pénz.

De mit akarsz te most tulajdonképpen? Szégyelld magad, de nagyon!

Ha ekkora gond a gyerek, akkor nem kell nevelned. A férjed vállalja, hogy felnevelei őket, hiszen te mondtad, hogy ő is kérte a bíróságon a nála történő elhelyezést. Ha ekkora gond, akkor mondj le róluk és nem lesz okod a sírásra. Vagy csak azért kellenek, hogy bosszút álhass velük a férjeden és rajtuk keresztül biztosítsd azt a luxust, amit eddig megadott neked? Ez nem Amerika!

Más nők örülnek, hogy egyáltalán kapnak tartásdíjat, te meg 180.000 forintot akarsz? Ez iszonyatosan sok pénz!

De ess csak túlzásokba és a bíró majd rádsüti, hogy a saját további luxusod akarod a volt férjeddel finanszíroztatni és aztán megállapítja a minimumot. És jó ha tudod, a törvény szerint a tartásdíj összege nem lehet több, mint ami a gyerekek szükségleteinek a fedezésére szolgál.

Nagyon sajnálom a volt férjed, mert saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyen tud lenni egy ilyen nő. És ha nem változtatsz a stílusodon, akkor egy pasi sem fog elviselni.

2010. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!