Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyoni alapon kérhető-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyoni alapon kérhető-e tartásdíj?

Figyelt kérdés

Az exférjem vállalkozó, hivatalos jövedelme alapján kb. 35-40.000 forint tartásdíjra számíthatnék a két gyerek után. Tudom azonban, hogy vannak feketén is jövedelmei és van vagyona is bőven. Én 180.000 forint tartásdíjat kértem a bíróságon, ő pedig azt mondja, hogy a hivatalos jövedelmének 40%-át vállalja, és ha a gyereknek kell valami még, akkor szóljanak neki, és megveszi.

Úgy hallottam, hogy tartásdíj megállapításánál lehet kérni, hogy a másik fél vagyoni helyzetét is vegyék figyelembe, de hogyan van ez?


2010. dec. 8. 10:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
csak a hivatalos vagyonának x%-át követelheted.Az van nyílvántrartásban.ha kell vmi a gyerekeknek akkor miért nem kérsz tőle??
2010. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%
Hát én meg úgy tudom, hogy nem! Ez azért van,hogy az az apuka, aki mondjuk havi egy milliót keres, annak ne kelljen a több százezer gyerektartást fizetni, mert nem indokolja semmi. A bíróság azt veszi figyelembe, hogy a két szülő együtt teremtsen elő annyi pénzt, ami a gyerek alapvető szükségleteihez kell!
2010. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

Azzal azért tisztában vagy, hogy ha a férjed 180 000 Ft gyerektartást fizet, ehhez elvileg illene neked is annyit tenni.

Jó, tudom ezt nem teheti meg mindenki, de a férjed ígértete adott rá, hogy a hivatalos dolgokon túl más egyéb költségekbe is hajlandó beszállni. Én biztos adnék neki rá esélyt, hogy beválthassa az ígéretét, inkább egyezzetek meg ti és hagyjátok ki belőle a bírákat. Mindenesetre a gyermek eltartása akkor se csupán a férjed dolga. 180-ból nagyon sokan vígan tudnának 2 gyereket nevelni.

2010. dec. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

Sokan 3 gyereket nevelnek 180.000.- Ft-ból! Ne panaszkodj,ha te ennyit kapsz! Ebből és a te jövedelmedből már szépen megélhettek. A gyerekek pedig tartsanak jó kapcsolatot az apjukkal,akkor biztosan segít majd pluszban is!

A törvény szerint annyi tartásdíjat kell fizeznie az apának,amennyi a gyerekek neveléséhez szükséges,többet nem. Téged nem neki kell eltartania,és neked is ugyanannyi a tartási kötelezettséged,mint az apának. Ha havi 360.000.-ből éltek,abból már luxus dolgokra is futja.

Nem kell kapzsinak lenni,és az apát minél jobban lenyúlni!

2010. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem Amerika..itt nincs asszonytartás, csak gyerektartás :)
2010. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%
Én havi 5000 forintot kaptam tartásdíjra. Basszus te meg 180 ezerből bőven kijössz. Dolgoztam éjjel - nappal, hogy a lányomat el tudjam rendesen tartani. Te meg itt rinyálsz, szégyelheted magadat.
2010. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Elsődlegesen a gyerekeid havi költségei számítanak. Ha te vállalod, hogy nálad legyenek akkor azt nem csak a gyerektartésból kell fedezned, hisz akinél maradnak a gyerekek az természetben tartja el a gyerekeket. ami a te keresetedből, a te otthonodba van. ha az apa fix 40% ot vállal és még plusszban segít is, akkor becsüld meg nagyon. mert sok apa nem tud ilyet megtenni. ami meg a legfontosabb, ha már fizet az apa mindent, ne tiltsd tőle a gyerekeket.
2010. dec. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem kellene belekeverni a válaszolóknak a saját érzelmeiket, csalódottságukat, a saját jövedelmi helyzetükből fakadó irigységet a válaszaikba.


A jog azt mondja, hogy az a fél, akinél a gyermekek maradnak, természetben váltja meg a gyerektartást, tehát téves felfogás, hogy annak a szülőnek is ugyanannyi pénzt kell hozzátenni, mint amit a másik szülő ad. Két pici gyerek hatalmas hátrányt jelent a munkaerő piacon annak a szülőnek, akinek kötelessége a gyerekekről napi szinten gondoskodni, ellátni, ha beteg velük maradni, stb, stb. Ennek ellenére a gyakorlat azt mutatja, hogy ez a fejekben egyáltalán nincs rendben. Mindenki úgy gondolja, hogy az nem plusz teher, nem hátrány, ha valaki két kisgyereket nevel egyedül? (Nem a szélsőséges esetekre gondolok, hanem általánosságban, tényekre szorítkozva.)


a jog azt is kimondja, hogy a gyerekek nem szenvedhetnek anyagi hátrányt abból, ha a szülők elválnak. Ezt szinte képtelenség betartani Magyarországon az általános szegénység miatt, de ettől még ez így van megfogalmazva a törvényben. Tehát ha valaki anyagilag megteheti és a gyerekinek átlagon felüli körülményeket biztosított a válás előtt, akkor válás után is illene ezeket biztosítani, csak hát tudjuk, hogy ez nem így történik...


A törvény azt is előírja, hogy a gyerekek megszokott életvitelét, megélhetését kell biztosítani a gyerektartással, tehát ha a szülő vagyoni helyzete megengedi, akkor ebből kell kiindulni.


A gyerektartás mértéke annyi, amennyit a bíróság megállapít, tehát az a szabály, mely szerint a legális bér 40%-a lehet csak 2 gyerek esetén, ez csak általánosságban igaz, ettől még bármikor el lehet térni, ha a felek erre kérelmet nyújtanak be.


Pl ha a szülő 1 millát keresne hivatalosan havonta, a bíróság nem fog 400.000Ft-ot megítélni, ha valamelyik fél kifogást emel ellene...


Minden megállapodás kérdése. A bíróság mérlegeli az elé tárt körülményeket és az alapján ítél, de ha valaki nem szólal meg, hogy mást szeretne, mint a bevett bírói gyakorlat, akkor az általános szabályokat követi a bíróság.

2010. dec. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

Vagyoni alapon nem kérhető, jövedelmi alapon jár.


Az, hogy valaki valaha sokat keresett, és most van valamekkora vagyona, nem elegendő indoklás arra, hogy hónapról hónapra elő tudja teremteni újra azt az összeget, amit a másik fél kér. (Ezért is igazságtalanok a vagyoni adók is.)


Amire a kérdező gondol, az inkább a bevallott és a valós jövedelem feltűnő különbözősége. Ha ez nagyon nagy mértékben eltér, akkor is érdemesebb a két félnek a megegyezésre törekedni szerintem, mert ha a helyzet eldurvul, és vagyonosodási vizsgálat lesz, meg feljelentgetések az APEH-nél, abból sem a kérdező, sem a gyereke nem jár jól, mert akkor azt a pénzt elviszi majd az állam bírságolás formájában. Tehát ez egy olyan helyzet, amikor bármennyire is haragszom a másikra, a közös érdekünk a békés egyezség. Ha a kérdező nem akarja eltartatni magát is a volt férjjel, akkor a 35-40eFt nekem nem tűnik se túl soknak, se túl kevésnek a gyerek neveléséhez. Főleg, ha tényleg beszáll természetben is az apa.


Persze, ha a cél a másik megleckéztetése, életének tönkretétele, akkor jöhet a mehet: bármit, minden áron. Én ezt nem tartom jó ötletnek. A gyereknek semmiképpen nem érdeke, hogy a szülei rosszban legyenek. Ő mindenképpen együtt látja a szüleit, azok az Ő szülei, nem lehet lecserélni őket, és nem választhat közülük. Arról dönthet, ha nagyobb lesz, hogy melyikkel akar egy fedél alatt élni, ám akkor is az az egészséges lelkileg, ha mindkettőt egyformán szereti. Ez az érdek (a gyermeké) sérül legtöbbször a válási hercehurcákban.

2010. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem kapok 180 ezret. Én annyit kértem, de most még egy fillért sem, ad, mondván még egy lakásban élünk és ő is vásárol a gyerekre és fizeti a rezsit, de azt mondja, hogy nem hajlandó adni csak amennyi a fizetése alapján törvényesen jár, holott tudom hogy van feketén is jövedelme. Én kb. nettó 160.000 forintot keresek, abból tartanám el magam és a gyerekeket plusz amit tőle kapnék. De tudom hogy van neki pluiszjövedelme is, bár most letagadja, mondván válság van és neki is rosszul megy, de nem én hiszem el, meg van még egy másik lakása is, amiban az anyja lakik, meg az anyjának is egy, amit kiad albérletbe, és jó kocsija is van, stb. Valamiből most is fizeti a rezsit, ami nem kevés, tehát szerintem nekem járna annyi, amennyit kértem. Persze a gyerekeket ő is magának akarja, de arra ne is számítson, mert úgyis nekem ítélik a bíróságon őket és akkor fizetnie kell a tartásdíjat is, csak kérdés hogy mennyit ítél meg a bíróság, mert azt szerintem a bírónő sem hiszi el, hogy nettó 60 ezerből él.
2010. dec. 8. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!