Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hol biztonsagosabb szulni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol biztonsagosabb szulni?

Figyelt kérdés
A parom egyiptomi es en mo.-i!Olaszorszagban eskudtunk meg es igen hamar sikerult egy gyereket is osszehozni(meg elert volna)!Nos arra lennek kivancsi,hogy ha veletlenul valas lenne a vege es a gyemekem is biztonsagba legyen mindegy-e az hogy hol szulom meg,vagy hogy is fogalmazam!Peldaul ha itt olaszba szulom meg van ilyen mo-i kulkepviseleti iroda(vagy hogy mondjak)itt is pont olyan szuletesi bizonyitvanyt tudnek kerni,mint othon vagy nem,vagy elonyosebb ha mo-n szulnek,habar itt elunk csak azert most meg a zokniba se lehet bizni s azert gondolok a rossz felere is mivel a ferjem arab es ha mar szulok akkor legyen az enyem a baba!Varom a valaszaitokat!egy tapasztalatlan 20eves kismami!
2010. dec. 6. 20:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

a gyerek magyar állampolgár, akár kéred, akár nem, mivel a magyar állampolgár lesz minden olyan baba, akinek bármely szülője a születés időpontjában magyar állampolgár volt...hatályos Ápt szerint ;) - magyar jogban az állampolgárság a leszármazás elve alapján van, akár egy felségjel nélküli repülőn is szülhetnél, akkor is magyar állampolgár lenne


de ha mondjuk román lenne a férjed, te magyar , a gyerek meg az USÁban születne, akkor lenne neki rögtön 3 állampolgársága is ;)

2010. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
En nem bannam ha roman allampolgar lenne is csak epp ne egyiptomi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 6. 21:47
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

21:43 - nem feltétlenül, mert attól függ, éppen hol jár a repülő. De születési helynek vagy a repülő kódját vagy a földrajzi koordinátákat írják be. Ha az USA légterében van, akkor lehet amerikai állampolgár is. Ha kényszerleszállás van, akkor ahol leszáll.

De elvileg a gép "nemzetisége" az irányadó.

2010. dec. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Google-el érdemes rákeresni a "ius solis" és a "ius sanguinis"-re. Előbbi a területi alapú állampolgárságot jelöli (pl USA, ha ott születsz, amerikai állampolgár leszel), míg a második a vér szerintit. Ekkor a szülők állampolgársága a döntő. Keress rá a fentiekre, esetleg csapd hozzá magyarul vagy angolul az Olaszország/italy szavakat és máris rengeteg információhoz jutsz.
2010. dec. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
23:37 ha az anyja magyar, akkor mindenképp magyar állampolgár, a többi körülmény legfeljebb egy vagy több másik állampolgársághoz is juttatja ;)
2010. dec. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Arról ne feledkezz meg, hogy az anya jogán magyar állampolgár, az apa jogán egyiptomi állampolgár lesz a babád.

Kizárólagosan magyar állampolgár csak akkor lesz, ha az apa ehhez hozzájárul.

2011. márc. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Tanács:

itthon szülsz, és kapásból aláíratsz vele egy iratot hogy a gyerek magyar állampolgár.


Am vszeg miután elvesz feleségül kb 75% h minden más lesz.


Hát én tuti nem jöttem volna össze egy arabbal és nem szültem volna neki gyereket pedig imádnak mert szőke vagyok...

most 20éves lány...

2011. márc. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én is inkább Magyarországon szülnék, mert így a legbiztosabb, sőt én inkább haza költöznék ide, mert biztonságosabb lenne szerintem, ha itthon nevelnétek gyereket. Ha Olaszországból lelép a gyerekkel, akkor nehezebben kérsz segítséget, mint itthon. Egyébként meg vigyázni kell, mert a muzulmánoknál válás esetén a gyerekek automatikusan a férjhez kerülnek, így gondolom a férjed is ragaszkodna ehhez, akkor is, ha törvényesen neked ítélnék a gyereket.
2011. márc. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
TE NEM BIZOL SEM A PÁRODBAN,SEM A KAPCSOLATODBAN!!!!!!Mire volt jó ez az egész??! Kérdezhetek,te voltál aki pár hónapja kiirtál egy kérdést hogy mit tegyél,és mindenki lebeszélt az egyiptomi csávóról???
2011. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát, hiába lesz magyar állampolgár, ha össze vagytok házasodva, sztem automatikusan egyiptomi is lesz, és az apjának ugyanolyan jogai vannak, mint neked, amíg el nem váltok és nincs bírói papír erről, és a gyerekelhelyezésről. Persze ő a saját hazája állásfoglalását fogadja el úgyis majd, azaz a konfliktushelyzet előre adottnak látszik, pláne hogy így előrevetíted.
2011. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!