Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A hitelt ki fizeti válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A hitelt ki fizeti válás után, ha csak az egyik fél nevén van?

Figyelt kérdés

Ha a felvett lakáshitel a feleség nevén van és így a lakás is, a férj csak adóstárs, akkor válás után elvileg valóban csak a feleség kötelezett a hiteltörlesztésre?

Mert velünk ez esett meg.


2010. nov. 30. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen. A hitelt az fizeti, akinek a nevén van. Az adóstárs a második fizető(pedig egyenrangú mindkettő), ha a hiteltfelvevő nem fizet, utána jönnek a kezesek.
2010. nov. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
a hitelt az fizeti aki felvette
2010. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A házasság alatt szerzett ingó és ingatlan vagyon és a tartozások is mind felesbe mennek.

Ha válóper esetén az egyik fél lemond az ingatlan részéről a tartozás erejéig akkor a másik fél fizeti a tartozást ,de övé a lakás..

2010. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a feleség tulajdona a lakás,akkor neki kell fizetni a hitelt. Miért fizetne a volt férj olyan lakás után,amihez semmi köze?
2010. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csupán azért lett a nevemen, mert nekem adtak hitelt,ő csak feketén dolgozott, de a lakást elvileg ketten használtuk volna, persze már elváltunk.

Most rajtam hajtják be a hitelt, a volt férjem pedig kárörvend, hogy milyen rossz most nekem :(

És nem 5 forintról van szó sajnos, lehetetlen helyzetbe kerültem.

2010. nov. 30. 22:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a férjed adóstárs akkor csak addig fog kárörvendeni, amíg nála is kopog majd a behajtó. Márpedig fog!
2010. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kié a lakás? Ha csak a tied,akkor valamit nyertél is a dolgon,még akkor is,ha most nehéz a hitelt fizetned.
2010. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már az enyém se, mivel nem bírtam fizetni a hitelt, így visszaköltöztem a szüleimhez, de persze fizetnem azt kell, hisz a fizetésemből vonják ha akarom ha nem, a férjemtől pedig semmit!
2010. nov. 30. 23:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a lakás és a kölcsön már a házasság ELÖTT a tied volt, akkor a tiéd, ha a házasság ALATT vettétek a lakást illetve a kölcsönt fel, akkor közös, függetlenül attól, hogy kinek a nevén szerepel hivatalosan.
2010. dec. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha te vetted fel, akkor neked is kell fizetned.

A vagyonközösség megosztásáig kérheted, hogy fizesse a felét a volt párod, de ha nem teszi meg, akkor sajnos nem nagyon tudsz mit tenni.

Viszont mindez számít majd a megosztáskor, ugyanis csak a közösen fizetett rész fele fog az ő tulajdonába kerülni, tehát így neked mégnagyobb lesz a tulajdoni hányadod.

2010. dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!