Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha tudom azt, hogy a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha tudom azt, hogy a volt férjem nem annyit keres mint amennyivel be van jelentve, de ennek ellenére abból az összegből fizeti a gyerektartást, kötelezheti őt valaki hogy a ténylegesből fizesse?

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
nem. a gyerektartást a hivatalosan bejelentettből szabják meg.
2009. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Hááát...

Megpróbálhatsz beszélni vele, hogy fizessen neked zsebbe többet, de kötelezni senki nem fogja!

Mondjuk az egyik ismerősöm talált egy járható utat: a gyerekek havonta vetetnek valamit az apjukkal, hol egy felsőt, hol egy csizmát, persze ehhez kell, hogy fontosak legyenek neki a gyerekek!

2009. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Netto vagy bruttobol számolják a 20%-ot?
2009. jan. 16. 09:31
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Az apa nettó bérének a 20%-át kapod meg.

Azonban a bíróság hozhat olyan határozatot, hogy 20%, de minimum x Ft a gyerektartás. Így "elejét lehet venni", a minimálbérre vagyok bejelentve, de háromszázezret keresek" apáknak.

2009. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
gondolom kotelezhetné, ha beadnád bíróságra, hogy tobbet keres , csak ezt bizonyítani kellene, de azt hogyan?
2009. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha tudod bizonyítani,hogy többet keres akkor utána néznek.De egyébként szerintem nem jó élezni a helyzetet ilyen esetben.Fizessen az apa egy tisztességes összeget,látogassa a gyerekeit mikor akarja,és természetesen költsön rájuk,foglalkozzon velük,szóval mindent ami egy lelkiismeretes apának a kötelessége.Hisz fontosak a gyerekek mindkettőtöknek nem?Ti váltatok el egymástól,nem a gyerekektől.Őket mindkettőtöknek a legjobb lehetősége szerint kötelessége támogatnotok,nevelnetek mint mentálisan,mint anyagilag.

Olyan ocsmány dolog a gyerektartáson vitatkozni.A gyerekeket el kell tartani,és a semmiből nem lehet.És különben is,milyen ember az,akinek nem fontosak a gyerekei,és megpróbálja megrövidíteni őket bármilyen formában?Egyezzetek meg ketten ha tudtok,mindenki így jár a legjobban.És a gyerekeket ne használjátok egymás ellen fegyverként,anélkül is ők sérülnek a legjobban.

2009. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pontosan azért váltam el tőle, mert nem csak velem nem törődött, hanem a gyerekével sem... nem éltünk rossz körülmények között, de volt hogy egy joghurtra amit vett, azt mondta, hogy csípős, csak azért hogy a gyerek nehogy kibontsa és beleegyen... mindezt egy 5 éves gyerekkel... Nem a pénzen akarok civakodni, és hál'istennek ha nem fizetne semmit, akkor is jól élünk, de pontosan azért amiért így viselkedett a saját gyerekével, igenis legalább anyagiakban támogassa normálisan, és ne azt mondja, hogy annyit fizet, amennyi a törvényben előirt, mikor tudja azt, hogy nem annyit keres... Hónapok óta átviszi magához a gyereket, de semmit az ég világon nem vett neki (nem vagyok anyagias, de egy kisgyerek vágyhat chipsre, nyalókára, vagy egy-egy apa ajándékra), még ruhát sem...
2009. jan. 16. 11:04
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Jogos a felhaborodasod. En sem hagynam annyiban, de nehez mit tenni ebben az esetben. Nemetorszagban peldaul eleg lenne csak a gyanuja is, hogy csak x-et keres es megis mennyi mindene van....
2009. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha irsz a birosagra, akkor igenis utanajarhatnak annak, hogy mibol tartja fenn a szep hazat, es a szep autojat? (ha van neki)Minimalberbol, valoban????

Az utolso hozzaszolo Nemeto-rol irt, Angliban is megallapitjak a gyerektartast, ha az anya tudja, hogy hazugsag, utana jarnak annak, amit leirtam. Mibol is van szep haz, szep auto? Mibol vanak ezek fenn tartva? Szerintem egy ugyvedhez menjel el, mert lehetetlen nincs, csak tehetetelen. A legnagyobb baj Magyarorszagon az, hogy az emberek nem ismerik a jogaikat.

Egy kicsit fenyegesd meg apukat, nem art az ilyen onzo alakoknak!

Egy ugyved szerintem nagy segitsegedre lehet, meg a munkahelyen is korbeneznek, milyen munkaert kap o minimalbert???????

2009. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem szerezz egy ugyvedet,mert annak joga van belenezni bizonyos papirokba,es tud bizonyitekot is szerezni!!!Probalj talalni egy dorzsolt ugyvedet,aki megszorongatja az exedet!Sok sikert!!!
2009. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!