Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fontos! Milyen lehetőségei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontos! Milyen lehetőségei vannak így az asszonynak?

Figyelt kérdés

A sztori : adott 2 testvér, "felesben" van közös cégük.


Az egyikük a felesége neve alatt csinált egy KFT-t ( 5.000.000 Ft alapítói tőkével), amely alvállalkozóként elvégzi a munkákat.


De gyakorlatilag a testvérek dolgoznak, az asszony csak be volt jelentve, mint ügyvezető.


2005.júniusában kötöttek házasságot, a válókeresetet 2010. november 2-án adta be a férj.


A testvérek szülei 3 éve eladták a lakásukat és másik ingatlanba költöztek, melynek tulajdonjogát a két testvérre íratták.


A feleség 2007.áprilisától 2010.áprilisig GYED-en ill. GYES-en volt.


A válókereset beadásakor megállapodtak, hogy a férj nevén lévő lakásban marad a feleség a gyerekkel, a férj elköltözött. Havi 120.000 Ft gyerektartásban állapodtak meg, melyet az apa november hónaptól már fizetett.


A feleség azonban most előállt azzal, hogy kérni fogja a férj szülei nevén lévő ingatlan 1/4részét is, illetve 2011.01.01-el megszünteti a KFT-t és viszi az alapítói tőkét , a cégautókat és az irodát is. Valamint a férj nevén lévő autó felét és a lakás felét, mint házasság alatt szerzett vagyonból rá eső részt.


A család ügyvédje szerint ez jogában áll, azt javasolta, hogy próbáljanak meg megegyezni, mert ha ez nem sikerül, akkor egy nagyon csúnya és hosszú vagyonmegosztási per lesz a dologból.


Szerintetek? Van esélye az asszonynak? Járt már valaki így?

Illetve mennyire befolyásolja a bíróság döntését, hogy a férfi új kapcsolatban van?


NEM a "szerető" vagyok!


2010. nov. 27. 01:01
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Az asszony követelése abszolút törvény és jogszerű.kivéve a férj szülei nevén levő ingatlanra való igény.

A férj új kapcsolata max. Amerikában befolyásolná az ügymenetet.

2010. nov. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Most vettem észre, hogy elírtam :

"a férj szülei nevén lévő ingatlan 1/4részét is"

Kimaradt a haszonélvezeti jog, azaz helyesen így hangzik :


"a férj szülei nevén haszonélvezeti joggal megterhelt ingatlan 1/4 részét is", tehát a tulajdonjog 1/4 részét.


Azt szeretném még megkérdezni, hogy akkor is igényt tarthat, ha a lakás, ahol most a gyerekkel lakik, már az esküvő előtt is a férj lakása volt? Illetve a férj előző lakását az esküvőkor erre "cserélték", de a férfi nevén van a tulajdonjog és nincs külön haszonélvezeti megnevezve.


Egy vagyonmegosztási per ilyen esetekben mennyire "balhés"? A család ügyvédje szerint most tényleg az van, hogy mindent vihet, amit felsorolt.


Nem értem. 5,5 év házasság után már a férj lakása is az övé felesben?

2010. nov. 27. 02:33
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Mit nem értesz ezen? Magyarországon a bíróságok nőpártiak! Ha ennek a számító ribinek jó ügyvédje van,akkor még a gatyáját is elperelheti a férjtől. Igaz,hogy a per 4-5 évig is elhúzódhat,addigra a férj vállalkozása könnyen csődbemehet. Az ügyvédek nem dolgoznak olcsón!
2010. nov. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Tiszta sor, hogy a feleség nevére alapított Kft. az törvény szerint a feleségé...

Hiába csak névleg volt tulajdonos, ezt csak a feleség tudja és a férj...

(A férj lehetett volna okosabb és időben megszüntethette volna a Kft-t vagy átírattathatta volna a saját nevére!)


================


A férj lakása : ha a házasság előtti lakását (különvagyon) a házasságuk ideje alatt eladta és ebből közösen egy másik lakást vettek, akkor ez innentől kezdve közös vagyonná vált!!!

Ezen most 50-50%-ban osztozkodhatnak (nem kizárólag a feleségé!).


========================


A férj szüleinek a lakásához, amit a férj a szüleitől kapott ajándékba (haszonélvezettel) az KÜLÖNVAGYON, ehhez a feleségnek semmi köze!!!

2010. nov. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A férj házasság előtt meglévő ingatlana az ő különvagyonához tartozik. Ha eladja, és az árából a saját nevére egy másikat vesz, attól még az ő különvagyona marad, a feleségnek ehhez semmi köze. Nincs mit vagyonmegosztani, ha 100%-ban a férj a tulajdonos. Közös vagyon akkor keletkezne, ha ezt az ingatlant a házasság ideje alatt együtt újították volna fel, vagy értéknövelő beruházásokat végeztek volna rajta, pl gáz bevezetése, plusz egy szoba hozzáépítése. Ebben az esetben a feleség az eredeti értékhez képest megnövekedett érték felére tarthat igényt. (Lásd Csjt. 28. §: a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy)


A szülők által ajándékozott ingatlan ági vagyon, ehhez a feleségnek semmi köze.


A házasság alatt alapított KFT nem a feleség különvagyona. A Csjt. nem minősíti a vállalkozói vagyont különvagyonnak, ezért a házastársak befektetési és vállalkozási célokat szolgáló vagyontárgyainak alvagyoni jellegét a személyes, családi és háztartási célokat szolgáló vagyontárgyakéval azonos elvek alapján kell megítélni.



Fentiek fényében az asszony csak a KFT felére tarthat igényt, másra nem. Ha nincs hová mennie a gyerekekkel, akkor lakáshasználatot is megítélhet a bíróság, tulajdonjogot azonban nem szerezhet. Azt még hozzátenném, hogy a két testvér felesben levő cégének hasznaira is igényt tarthat, a férje tulajdoni részének arányában.


- jogász -

2010. nov. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen a férj nem akarja az utcára kirakni a feleségét és a gyerekét, ezért is ajánlotta fel, hogy addig maradnak a lakásban, amíg akarnak, ne kelljen a kicsinek nélkülöznie a megszokott környezetet.


Tegnap egész éjjel agyaltunk a dolgon, az ügyvéd szerint a követelés akkor számít valódi igénynek, ha a feleség "hivatalosan" is kéri. Addig még munkálhat benne a sértett düh. Szerinte mindenképp a peren kívüli megegyezésre kell törekedni. Ha a férj mondjuk holnap eladja 1 Ft-ért a másik KFT-ben való tulajdonrészét, akkor "kimentheti" a vagyont?


Félreértés ne essék, nem kisemmizni akarja a családját, de egy 1/4 részes kivét csődbe viszi az egész "rendszert".

2010. nov. 27. 08:28
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az egyikük a felesége neve alatt csinált egy KFT-t ( 5.000.000 Ft alapítói tőkével), amely alvállalkozóként elvégzi a munkákat"


Ha már házasok voltak a KFT alapításakor, akkor hiába van az asszony nevén, vagyonmegosztáskor 50-50%-ban kell osztozni a cégen!


"A feleség azonban most előállt azzal, hogy kérni fogja a férj szülei nevén lévő ingatlan 1/4részét is"


Ha az a ház "ajándék" volt a szülőktől a férj nevére akkor az NEM közös vagyon, nem kérheti az asszony. A haszonélvezetnek nincs jelentősége jelen esetben. Az a tulajdonjogtól független és a haszonélvező úgyse engedi be nőt, akkor sem ha tulajdonos. A haszonélvezet ugyanis erősebb jog, mint a tulajdonjog.


"A feleség azonban most előállt azzal, hogy kérni fogja a férj szülei nevén lévő ingatlan 1/4részét is, illetve 2011.01.01-el megszünteti a KFT-t és viszi az alapítói tőkét , a cégautókat és az irodát is. Valamint a férj nevén lévő autó felét és a lakás felét, mint házasság alatt szerzett vagyonból rá eső részt. "


Az 1/4 házrészről előbb írtam. A KFT-t valóban megszüntetheti és kiveheti belőle a pénzt, autót, irodát is. Ám a vagyonmegosztás során ezekkel az értékekkel felelnie kell, mivel ha házasság alatt történt az alapítás akkor ez KÖZÖS vagyon! Arra kell vigyázni, hogy ne mondhassa az asszony, hogy mindent eladott és mindent felélt, mert akkor ugye nincs mit megfelezni...

Az asszony természetesen ugyan így viheti a férfi teljes házasság alatt szerzett vagyonának az 50%-át.


"Szerintetek? Van esélye az asszonynak?"


Abszolut. Arra mindenképpen, hogyha egy csöpp esze van (és jó ügyvédje) akkor a KFT teljes vagyonát kijátsza és eltünteti, így nem kell osztozni + a férj 2005.-től hivatalosan szerzett összes javának 50%-át elperelni a vagyonmegosztás alatt.

A házasság ilyen, akinek esze van nem házasodik.

2010. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ajándék nem számít közös vagyonnak. Tehát ha a házrész így került a tulajdonába, akkor az különvagyon.
2010. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!