Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztási-gyermekelhely...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztási-gyermekelhelyezési problémák?

Figyelt kérdés

Válás közepén vagyok,és a hölggyel kissé megakadt a folyamat.. nagyon lazán veszi a dolgot,holott ő kezdeményezte a válást… és nem igazán lehet vele beszélni vele értelmesen a kérdésben említett dolgokról. Szerintem még ügyvédje sincs,én már találtam.


Érdemi kérdésem: meddig kell rá ,,várnom”? Én már le szeretném ezt zárni,ez a helyzet senkinek sem jó. De meddig kell várnom hogy legyen ügyvédje? Meg hogy végre megfogalmazza hivatalosan hogy ő mit akar?


Gondoltam rá hogy megemlítem neki hogy lehet ám vagyonmegosztási pert is indítani… hátha ezzel tudnék rá hatni.



Voltatok már ilyen helyzetben? Hogy a másik fél semerre nem akart lépni? Ha igen,mi volt a megoldás?



Köszi előre is a válaszokat!



szept. 16. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem.

Mit hiszel, mire kell várnod?

Egyikőtök beadja bíróságra válást (30 000 Ft) és ennyi.

Azzal a nappal megszűnik a vagyonközösség is.

Fél éven belül jogilag is megszüntetik a házasságot, és kezdődhet a vagyonmegosztási per, ha addig nem tudtatok megegyezni magatoktól.

szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te vagy az alperes? AKkor addig kell várnod, amíg a felperes nem lép. Ő akar válni, nem az alperes. Ha mindketten, akkor közösen kelletzt volna beadni. Ha direkt húzza az időt, akkor szépen te is beadod a válást, ahol ha nem jelenik meg alperesként, akkor is szétválasztanak benneteket. Aztán mehet a vagyonmegosztás.
szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán be van adva a válás? Van már kitűzött időpont vagy bármi?

A vagyonmegosztási per a legutolsó állomás. Ahhoz képest, hogy neked már van ügyvéded elég szétesettnek tűnsz.

szept. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy itt más sorrendet ír...

[link]


De valóban, ha a másik fél passzív, akkor nem kell rá várni. 1,5 óra és megvan. Talán még ügyfélkapun is be lehet nyújtani.

De én inkább bemennék a bíróságra a tájékoztató irodába és ott beadnám, amit kell.

1. voltam.

szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fura ,mert nalunk is ez tõrtent. Parom akart vàlni de a vagyonmegosztast hùzza,nem is akar róla beszélni. Tereli a kérdést. Ebben mi az okosság tudja vki?
tegnap 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: De a válás megtörtént, csak azután húzza?
tegnap 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6 igen
tegnap 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: Lehet, hogy számára hátrányos, ha megtörténik a vagyonmegosztás...?
tegnap 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg csak nem tudom miert. Ez a fura az egeszben
tegnap 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9: Hogyhogy? Nem tudod, hogyan oszlik meg a vagyon?

Mért nem beszélsz vele?

tegnap 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!