Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a véleményetek az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az ilyen emberről?

Figyelt kérdés

3 hónappal ezelőtt a feleségem közel jó pár év házasság után bejelentette hogy válni akar.


Amennyire tudom nincs harmadik fél az ő részéről a dologban, az enyémről nem volt. Gyermekek és közös tulajdon is összeköt minket,viszont abban egyetértünk hogy el akarunk válni egymástól, mert senkinek nem jó ahogy most élünk.


Én a bejelentés után nemsokkal teljesen váratlan módon-helyen-időben megismerkedtem egy hölggyel akivel azóta nagyon szépen alakul a kapcsolatunk. A jelenlegi feleségem hogy ismerkedik az biztos, de hogy neki alakult-e már ki valami komolyabb azt nem tudom, bevallom őszintén annyira már nem is érdekel.


Én a gyerekek miatt szeretném mindenképpen ezt a válást értelmes emberek módjára megbeszélni, és pont ma írtam neki hazafelé egy üzenetet melyben kifejtettem hogy mindenkinek az az érdeke hogy minél hamarabb le tudjuk zárni az életünket, mármint a közös életünket mert hogy boldogok nem leszünk egymás mellett az biztos, viszont emberi roncsok simán lehetünk… Erre ő azt írta hogy ő is ezt gondolja és erre törekszik.

Mivel tudtam hogy ma állásinterjúja is van, tiszteletből sok sikert kívántam neki, és odaírtam neki azt hogy nem ellenfelei vagy ellenségei vagyunk egymásnak, és ezt nagyon szívesen a szemébe is mondom.


Mikor hazaértem a gyerekekkel elkezdtem csinálni itthon a dolgomat, rendrakás, mosogatás, felkészülés a vacsorára. Megérkezett és elkezdte nekem részletesen kifejteni hogy milyenek voltak az interjúk, és teljesen társalgási hangnemben beszélgetett velem, aminek én nagyon örültem mert úgy gondoltam hogy akkor talán tényleg ő is letette a voksát amellett hogy értelmesen próbáljuk meg ezt a hátralévő időt egymás mellett eltölteni és leült a nappaliban a kanapéra. Én bent is pakoltam, és teljesen ártatlan azt mondtam neki hogy szerintem neki is jót tenne egy kapcsolat, mert felszabadultabb, könnyedebb lenne,mert az teljesen egyértelmű hogy mi egymás mellett nem lehetünk azok, hogy akkor próbáljuk meg legalább más mellett normálisan élni, és az az egész életminőségünket javíthatja.


Erre kvázi a pár perccel ezelőtt stílusával, és a néhány órával ezelőtti üzenettel szöges ellentétben rám nézett, majd megvető módon azt mondta hogy én ne szóljak hozzá, mert ő azért jön ide hogy pihenhessen, és hogy én ne manipuláljam őt… Megmondom őszintén kissé lefagytam, és megkérdeztem hogy akkor ennyire volt komoly amire két órája azt mondta üzenetben hogy ő is erre törekszik, illetve én akkor miért kell hogy meghallgassam hogy milyen volt a napja? Azzal folytatta hogy biztos az új kapcsolatom az aki erőlteti hogy én elváljak, és hogy milyen szánalmas ez a viselkedés részemről… Mikor ő volt az aki kezdeményezte a válást, és még bőven azelőtt hogy nekem lett egy új kapcsolatom. Tehát a kettő egyáltalán nem függ össze.



Abban kérnék tanácsokat meglátásokat, hogyha valakinek esetleg volt válás vagy egyáltalán bármilyen élethelyzetben hasonló természetű emberrel dolga, akkor hogy tudott vele szót érteni, ha tudott egyáltalán… Nagyon fontos lenne hogy tudjak objektív tapasztalatokat gyűjteni mert ez a válás le kell hogy folyjon, de egy ilyen emberrel aki gyakorlatilag 2 óra alatt változtatja azt amit mond meg ahogy, nagyon nem lesz könnyű… Köszönöm előre is az értelmes válaszokat, és azt is hogy végigolvastátok.



szept. 16. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Minek avatkozol bele a magánéletébe? Nem kért tőled véleményt, tanácsot akkor ne osztogasd! Én is kiosztottalak volna ugyanúgy. Törődj magaddal és a gyerekről egyezettek meg, ne oda üsd be az orrod ahová nem kéne!
szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Nincs szüksége kapcsolati tanácsokra tőled, ezt a témát kerüljétek.

A praktikus, az anyagi dolgokban és a feladatokban kell együtt működni és egyezségre jutni, az érzelmi élet viszont nem közös többé.

A korrektség elvárható, de mindenkinek tiszteletben kell tartani a másik határait.

szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy kicsit csípőből reagált arra, hogy idegesítette, hogy kéretlenül pofázol neki és osztod az észt. Én sem örültem volna neki, ha elkezdi a majdnem exem, hogy "de hát szeggyé má össze valakit, jobb lesz akkor neked"... mi van, ha egy kicsit egyedül akarok maradni? Mi van, ha próbálkozom, csak nem jön össze? Miért érzi azt a másik, hogy belepofázhat az életembe meg lifecoacholgathat, ha már nincs közünk egymáshoz a gyerekeket kivéve?
szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Már nem azért, de egy ilyen beszólástól másnak is felmenne a pumpa, nem csak a feleségednél.

Hogy jössz te ahhoz, hogy kéretlen tanácsokat osztogass?

Amúgy sincs igazad. Még csak 3 hónapja határoztátok el magatokat, még a folyamat sehol sem tart, mégis miért kéne egyből bele ugrania egy kapcsolatba? Lehet, hogy nem erőlteti, nem találkozott még olyannal, aki érdekelné. Mit szólsz bele?

Azért mert neked egyből összejött a tuti? És akkor mi van?

És ennek marhára semmi köze ahhoz, hogy tudtok majd megállapodni, és hogy bonyolítjátok le a válást.

Már ez a kérdés is ahogy levezetted…tipikus agyonokoskodó én vagyok a tökéletes ritka idegesítő alak lehetsz.

szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“ Nagyon fontos lenne hogy tudjak objektív tapasztalatokat gyűjteni mert ez a válás le kell hogy folyjon, de egy ilyen emberrel aki gyakorlatilag 2 óra alatt változtatja azt amit mond meg ahogy, nagyon nem lesz könnyű… ”


Nem változtatott semmit, csupán az nem tetszett neki, hogy játszod az agyad, mert neked már van kapcsolatod, aztán okoskodsz a magas lóról. Másnak sem tetszene, csak szólok.


Ezek alapján inkább úgy érzem pont a te természeteddel van nagyobb probléma, gondolkozz el inkább magadon.

szept. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!