Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg tehet ilyet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg tehet ilyet?

Figyelt kérdés

Több mint 10 év házasság után válunk a feleségemmel. Sajnos nagyon megromlott kettőnk között a viszony, bár igyekszünk normálisan rendezni… Ez azért nehéz mert a hölgy sajnos teljesen kiismerhetetlen… van olyan nap amikor nem szól már hozzám, és van olyan nap amikor majdnem úgy viselkedik mintha nem történt volna semmi… A mai reggel is normálisan indult, viszont nem sokkal ezelőtt mondott egy olyat hogy én jövő héten gyakorlatilag öt napra menjek el a házból (amelynek én vagyok a többségi tulajdonosa)mert ő rendet akar tenni… Én mondtam hogy természetesen megoldható, de azért ez nem így működik hogy én öt napra gyakorlatilag ki vagyok rakva.

És utána mondta a kérdésemnek gyakorlatilag a lényegét: „akkor legfeljebb majd beszélek az ügyvéddel, és beadom a válópert, de úgyhogy azt nagyon megemlegeted… úgy fog majd jönni az idézés hogy azonnal fizesd ki a házat vagy elárverezik.”


Én erre visszakérdeztem: „ Képes lennél a gyermekeink feje fölül a házat elárvereztetni?” És erre gyakorlatilag csak egy gúnyos félmosoly volt a válasz… Ezután elindult a gyerekekkel programra.


Rosszul vagyok a gondolattól hogy egy ilyen nővel éltem hosszú évekig, és csak a gyermekeimért vagyok neki hálás. A kérdésemnek az lenne a lényege hogy valóban megtehet ilyet? Hogy úgy adja be a válópert hogy gyakorlatilag az idézésben föl leszek egyből szólítva hogy rendezzem a háznak a fennmaradó vételárát? Azét a házét amelyben ő is tulajdonos?


Nagyon sokat segítene hogyha kaphatnék objektív meglátásokat, pláne hogyha olyanoktól érkeznek akik voltak már hasonló helyzetben.


Előre is köszönöm a válaszokat!



júl. 20. 10:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%

Akkor meg nyert ügyed van Kérdező.

A gyerekek meg nem az "ő gyerekei", hanem ugyanúgy a tiéd is, úgyhogy ha erre apellál, akkor nagyon megszívja, mivel te vagy a többségi tulajdonos a házban, veled maradnak a gyerekek, neki meg pápá!

júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy akarod e gyerekeket, hogy veled maradjanak?
júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Magyar jogrendszerben nincs ilyen, csak az amcsi sorozatokban. Tulajdonrészetek van, nem tehetitek ki egymást.
júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Te fogod nevelni a kölköket válás után, remélem örülsz neki :)
júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
14 gondolom csak kicsit vagy retardált.
júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Annyira nem vagyok retardált, mint te, vagy a minimálbéres kérdező, drága

#15-ös :)

júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A vagyonmegosztást a bíróság rendezi, vitás esetben többszöri tárgyalás után. Jól is nézne ki, ha már az idézésben el lenne döntve, hogy ki fizessen és mennyit.😁 Persze követelhet, de az rád nézve nem kötelező. Blöfföl az asszony. Ja, és az öt napi távollét. Eszedbe ne jusson elmenni, mert arra fogsz hazamenni, hogy elpakolta az összes értékesebb ingóságot, vagy beköltöztetett valakit a szobádba és neked már nincs ott hely.
júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért bánt verbalisan, hogy nyeregbe érezhesse magát, téged pedig alázzon.
júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem tehet ilyet hasraütésszerűen. A válókereset beadásával még a vagyonmegosztást nem tárgyalják egyszerre, az még hosszas procedúra. Csak rád akart ilyeszteni. És a helyedben nem mennék el 5 napra a házból se, mivel megszűnhet a lakhatási jogod ettől, valószínű erre járszik, esetleg a nagyobb értékű vagyontárgyakat eladja, amíg nem vagy ott. Keress ügyvédet, ne hidd el egy szavát se, a válás durva dolog, védd meg magad.
júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet, hogy arra kellene az öt nap, hogy kipakolja onnan a holmidat és lecseréltesse a zárat.
júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!