Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg tehet ilyet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg tehet ilyet?

Figyelt kérdés

Több mint 10 év házasság után válunk a feleségemmel. Sajnos nagyon megromlott kettőnk között a viszony, bár igyekszünk normálisan rendezni… Ez azért nehéz mert a hölgy sajnos teljesen kiismerhetetlen… van olyan nap amikor nem szól már hozzám, és van olyan nap amikor majdnem úgy viselkedik mintha nem történt volna semmi… A mai reggel is normálisan indult, viszont nem sokkal ezelőtt mondott egy olyat hogy én jövő héten gyakorlatilag öt napra menjek el a házból (amelynek én vagyok a többségi tulajdonosa)mert ő rendet akar tenni… Én mondtam hogy természetesen megoldható, de azért ez nem így működik hogy én öt napra gyakorlatilag ki vagyok rakva.

És utána mondta a kérdésemnek gyakorlatilag a lényegét: „akkor legfeljebb majd beszélek az ügyvéddel, és beadom a válópert, de úgyhogy azt nagyon megemlegeted… úgy fog majd jönni az idézés hogy azonnal fizesd ki a házat vagy elárverezik.”


Én erre visszakérdeztem: „ Képes lennél a gyermekeink feje fölül a házat elárvereztetni?” És erre gyakorlatilag csak egy gúnyos félmosoly volt a válasz… Ezután elindult a gyerekekkel programra.


Rosszul vagyok a gondolattól hogy egy ilyen nővel éltem hosszú évekig, és csak a gyermekeimért vagyok neki hálás. A kérdésemnek az lenne a lényege hogy valóban megtehet ilyet? Hogy úgy adja be a válópert hogy gyakorlatilag az idézésben föl leszek egyből szólítva hogy rendezzem a háznak a fennmaradó vételárát? Azét a házét amelyben ő is tulajdonos?


Nagyon sokat segítene hogyha kaphatnék objektív meglátásokat, pláne hogyha olyanoktól érkeznek akik voltak már hasonló helyzetben.


Előre is köszönöm a válaszokat!



júl. 20. 10:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Annak kell kifizetnie a másikat aki a házban marad. Eztvígy szokták. Vagy tényleg eladják az ingatlant.
júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Dehogy teheti meg! De simán kérheti hogy maradhasson a házban bár ez esrtben vmi lakáshasználati díjat kéne kapnod.

Hogy alakul a tulajdonhányadod, hány százalékban a tied?

júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2/3-1/3-ad az arány a javamra.
júl. 20. 10:37
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Tehat vagy ő fizeti ki neked az 2/3 ot hogy maradjon, vagy te neki az 1/3 ot hogy menjen.
júl. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A házat el akarjuk adni, ebben megvan az egyetértés. Az sokkolt le hogy jött ezzel a az idézéses-ügyvéd majd felszólít hogy azonnal fizesd ki dologgal, meg hogy képes lenne adott esetben a gyermekeink feje fölül a házat elárvereztetni…
júl. 20. 10:55
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Valamiert be van sz.rva.

Altalában azok támadnak akik félnek.

júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó lesz ha fogod magad és felkeresel egy ügyvédet ahol kérsz egy egyszeri jogi szaktanácsot válással és vagyonmegosztással kapcsolatban.

Az ügyvédnek felvázolod hogy konkrétan nálatok mi a helyzet, mert ez minden házasságban más és más. Pl van egy hiteletek, gyerekelhelyezés, tulajdoni hányad stb, stb.

Majd az ügyvéd felvilágosít hogy a ti konkrét helyzetetekben hogyan jönnél ki a legjobban a válás esetén. Nyilván a közös megegyezés lenne a legjobb verzió, de az ügyvéd azért van hogy felvilágosítson a jogaidról és arról hogy a feleségednek mihez van joga és mihez nincs.

Úgyhogy bárki is mond bármit, ügyvédhez kell fordulni. És erről nem kell szólni a nejednek, csak menj el hogy tisztában legyél a jogaiddal.

Ha a végén nem is lesz válás, akkor is érdemes egy egyszeri jogi szaktanácsot kérni hogy ne legyél tudatlan a témában.

júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Keress ügyvédet minél elöbb.
júl. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy házat azért nem árvereznek csak úgyel, hasraütésszerűen, úgyhogy, ha nincs olyan dolog, amit kihagytál a kérdésből (tartozások, hitelek stb.) akkor nyugodtan körberöhögheted.
júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nyilván ugye lakáshitel, meg csok van az ingatlanon, de ezzel kapcsolatban már tájékozódtam: amint lesz vevő a házra, akkor nyilván úgy írjuk a szerződést hogy mindenki védve legyen. A hitelt rendesen fizetem, tehát a bank felé a Lakáshitel folyamatosan törlesztve van.


De köszönöm szépen az eddigi válaszokat, kivétel nélkül nagyon hasznosak voltak. Az egyértelműen látszik hogy akkor ezek szerint nem tehet ilyet hasraütésszerűen hogy csak ugye elárvereztetné a házat, amiben ráadásul nekem van nagyobb tulajdoni részem.


Annyit még hozzátennék, hogy neki nincs akkora jövedelme amiből finanszírozni tudna egy saját lakásnak a hitelét, a családja pedig gyakorlatilag nulla pénzügyi segítséggel támogatja. Hozzájuk meg maximum úgy lehetne lakni a gyerekekkel, hogy időlegesen, ráadásul az a környezete ahová vinné őket,mindenre csak gyereknevelésre nem alkalmas, mert marha nagy kupleráj van a házban, úgyhogy oda ha kiszállna a családsegítő szerintem még az ingatlanban eredetileg lakó embereket is lehet hogy eljárás alá vonná.

júl. 20. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!