Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hány éves korban kérdezik meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves korban kérdezik meg a gyereket hogy melyik szülővel akar élni?

Figyelt kérdés
7 éves a nagyobbik,és megfordult a fejemben hogy apát választaná.Könnyen lekenyerezhető sajnos.Válófélben vagyunk,és furcsa mód apja viselkedése szokatlanul kedves törődő,ajándékozó lett...Én gyesen vagyok az 1 évesemmel,a gyes egy az egybe a jelzálogra megy.a szitutól amilyen légkörben élünk,elég frusztrált vagyok,többet harcolok,vitatkozok,fegyelmezek mint az apja,aki alig jár haza,és egy házban ugyan,de külön vagyunk 1 hónapja.Attól tartok apát választaná.Akkor el sem válnék.Megőrülök a tudattól is.
2010. okt. 25. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudom pontosan hogy 11 vagy 12 évesen. De 11 vagy 12 éves gyerek már elmondhatja, hogy kivel szeretne élni.
2010. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

HAcsak nincs valami nagyon komoly indok, akkor a testvéreket nem választják el egymástól. MIvel a a pici gyakorlatilag csak veled maradhat, ezért valószinüleg a nagyobbat is te kapnád. Ettöl függetlenül is a gyerekeket majdnem kizárólag az anya kapja, hacsak nem prosti, alkoholista vagy drogos.

Egyébként 12 éves kortól kérdezik meg a gyerekeket.

2010. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amikor a szüleink váltak akkor a nővérem 14 én 13 és a húgom 7 éves volt.A nővéremmel és velem elbeszélgetett a bírónő,a húgommal nem.

A bírónő azt mondta,hogy a testvéreket nem válasszák szét hacsak nem ők akarják,de a húgom véleménye nem számít mert ő még kicsi,és oda kerül ahová mi..

Felnőttként amikor én váltam el a férjemtől a fiam 8 éves volt,és nem kérdezték meg,hova akar menni.Pedig az én fiam is eléggé apás volt..

2010. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk közös megegyezéssel, apu nevelte az öcsémet egy ideig, 5 évesen megkérdezték!! Vagyis inkább mondták neki, hogy jó-e, hogy Ő apuval fog lakni. Azt mondta, hogy igen, így is lett. Ez 10 éve volt.
2010. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 7 évesen pont ezért nem kérdezik meg tőle. Ha megkérdezik, akkor pszichológus kérdezi meg, aki egyben azt is kiszedi belőle, hogy azért akar-e vele maradni, mert le van kenyerezve... Szóval ezen ne aggódj!
2010. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon kérdezik meg őket csak akkor, ha a szülők nagyon nem tudnak megegyezni és az anyagi helyzetük is hasonló. A lekenyerezéses dolog épp a visszájára sül el: az alapján nem fogják az apához helyezni a gyereket. Pedagógiai szakvélemény alapján döntenek, az nem indok, hogy apa megveszi nekem a nemtommit....
2010. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A döntés meghozatala folyamán a bíróságnak mindkét szülőt meg kell hallgatnia,s indokolt esetben,különösen,ha ezt maga kéri- a kiskorú gyermeket is.


A gyermekelhelyezés során figyelembe veendő szempontokról a bírói gyakorlat irányelvei adnak iránymutatást. Így többek között, hogy a szülők egyéniségük, világnézetük, erkölcsi tulajdonságaik, egészségi állapotuk alapján alkalmasak-e a gyermek nevelésére. A gyermek például nem helyezhető el annál a szülőnél, aki betegsége miatt a gyermekről nem tud megfelelően gondoskodni és így a gyermeket ténylegesen a nagyszülők nevelnék. Vizsgálni kell, hogy a gyermekhez való érzelmi kötődésük valóban őszinte-e, vagy csupán ily módon akarnak valami plusz anyagi juttatást megszerezni. Ugyanígy a másik oldalról a gyermek érzelmei nagyon lényegesek, hogy melyik szülőhöz áll érzelmileg közelebb.


Forrás: [link]


A bíróságon elmondod amit itt leírtál,hogy az apja viselkedése megváltozott,és te úgy látod hogy le akarja kenyerezni a gyereket,ezt a bíró figyelembe fogja venni a döntésnél.

2010. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Illetve még a gyerek meghallgatása előtt elmondod a bírónak,hogy a gyereket ennek tudatában hallgassa meg.
2010. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

12 éves gyereket megkérdezték, ő az apját választotta, ennek ellenére az anyának ítélték, a gyerek ugye az apjával akart lenni, és mikor az anya rájött, hogy nem tud pasizni, ha a gyerek ott van, önként lemondott róla.

Szóval már az sem számít, ha a gyerek mást akar, úgyis az anya kapja, még ha tökéletesen alkalmatlan is a feladatra, és nem is akarja igazán. Nem kell aggódnod, te nem vagy rossz szülő, nem fogják elvenni a gyereket.

2010. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt ilyen, kérdés sem volt, hogy kinél maradok, hiszen kiskorom óta egyedül nevelt anyám...
2010. okt. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!