Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehet egy apa, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehet egy apa, hogy a gyermekét ne vigyék külföldre?

Figyelt kérdés
A tény, hogy van egy apuka, anyuka, 2 és fél éves gyermek. A szülők nem voltak házasok, sem élettársak, és amikor a gyermek 1 éves lett, különváltak. A gyermek elviekben anyukánál van, gyakorlatilag pedig az apukánál és az apai nagymamánál van havi 16-18 napot. Gyermekelhelyezés nem volt perileg, gyerektartás sincs egyik részről sem, a fele-fele idő miatt, ez az ő megegyezésük. Na ez volt az előzmény. Anyuka szeretne külföldre költözni, és csak pár havonta hazalátogatni, pár napra. Azt mondja megteheti ezt, mert ő a gyerek kizárólagos gyámja (ezt nem értem, mert az apa törvényesen apa). Tényleg simán elviheti külföldre?, nem kell az útlevélhez is az apa joga?, meg amúgy is van a láthatásra joga, alanyi jogon.
2010. okt. 15. 21:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
69%

Addig, amíg nem volt gyermekelhelyezési per, KÖZÖS FELÜGYELETI JOGUK VAN A SZÜLŐKNEK. Akkor is, ha nem éltek együtt, ha nem voltak házasok. Ha a gyerek anyakönyvi kivonatában szerepel az apa neve, márpedig szerepelnie kell, ha volt apasági nyilatkozat, akkor az okmányirodában MINDKÉT SZÜLŐ EGYIDEJŰ SZEMÉLYES MEGJELENÉSE KÖTELEZŐ a gyerek útleveléhez. A szülők bármelyike igényelhet személyi igazolványt a gyereknek, ehhez nem szükséges a másik szülő beleegyezése.

Ha bármelyik szülő egyedül megy hogy útlevél kérelmet adjon be a gyermekének, az okmányiroda visszautasítja a kérelmet és felszólítja a kérelmezőt hogy jelenjen meg a másik szülő is, illetve ha a kérelmező a gyermek TÖRVÉNYES KÉPVISELŐJE, akkor mutassa be az erről szóló EREDETI JOGERŐS BÍRÓSÁGI ÍTÉLETET.

2010. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Utolsó:itt volt bírósági döntés,hisz írta a kérdező,hogy a láthatás meg lett állapítva.

Ha ezen a papíron nem szerepel,hogy közös a felügyeleti jog,akkor ennek bemutatásával megcsinálható az útlevél.(ti. rajt van ,hogy a gyermek kizárólagos gondviselője az anya-gondolom ezt keverik a gyámmal.)

2010. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
51%
" Gyermekelhelyezés nem volt perileg, gyerektartás sincs egyik részről sem, a fele-fele idő miatt, ez az ő megegyezésük" Ezt írta. Ami azt jelenti, hogy nem lett hivatalosan megállapítva semmi, csak ők ketten állapodtak meg.
2010. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Esetleg valaki keresztülment már ilyenen?
2010. okt. 17. 07:39
 25/31 anonim ***** válasza:

20.39:bocs,tényleg ,ezt benéztem,elolvastam,hogy már megvan a kéthetenti végzés,csak ők máshogy csinálják.


Kérdező:ez egy lutri.Indíthatsz pert,hogy anyuka tudtoddal külföldre akarja vinni a gyereket és így sérül a láthatáshoz való jog,de ebből még mindig kijöhet úgy anyuka,hogy mégis viheti a gyereket.

Az én tanácsom:add be a bíróságon a papírt,egyezz bele,hogy kivigye,viszont évente többször(mondjuk a z iskolai szünetek alatt )nálad lehessen a gyerek.Szerintem ebben az esetben jobb "engedékenyebbnek ",mert ha jó marad a viszony lenni,akkor elképzelhető,hogy ti is meglátogathatjátok a gyermeket kint,vagy anyuka rájön,hogy kint sincs kolbászból a kerítés és esetleg rátok bízza a nevelését.

Mindenesetre bírósági határozat kell,mert ha közös megállapodtok,vagy a gyámhatóságon aláírtok egy papírt,azt simán nem kell betartani.

2010. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
javítok, nincs kéthetentei láthatásról szóló végzés, ezt csak mondom hogy ez lenne, de mint említettem az egyetlen hivatalos dolog az életükben az apasági nyilatkozat.
2010. okt. 17. 21:07
 27/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már keresztülmentem ilyenen, csak én szerettem volna külföldre vinni a gyereket, és nem végleg, hanem csak nyaralásra. Az apával nem élünk együtt, nem voltunk összeházasodva, viszont volt apasági nyilatkozat. A gyereket soha nem látta, nem is érdekelte, mégis az okmányhivatalban az ő aláírására is szükség volt ahhoz, hogy a gyereknek útlevelet tudjak csináltatni.


Ha nem akarod, hogy külföldre vigye, akkor ne csináltassátok meg az útlevelet, mert ha már kész az útlevél, akkor az egyik szülő is elég a külföldi tartózkodáshoz.

2010. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Neked végül megengedte?
2010. okt. 18. 20:35
 29/31 anonim ***** válasza:
Onnantól, ha az anya a hivatalos gondviselője a gyereknek, nem kell az apa beleegyazése egy külföldi úthoz. Az egy évnél hosszabb tartózkodáshoz viszont igen, ahogy a végleges külföldre távozásához is. Ehhez mindkettőhöz kell a gyámhivatal engedélye is. Mondjuk ez is kijátszható, mert anyuka kimegy a gyerekkel teszem azt január 1.-én és hazajön vele 2 napra karácsonykor, akkor máris nem kell senkitől engedély...
2010. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
nem kell útlevél,elég a személyi,amihez meg elég az egyik szülő is,nyáron csináltattunk a 2 éves lányomnak.egyébként sztem amíg nincs bírósági végzés nem is viheti ki
2010. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!