Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után az egykori házasokn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után az egykori házasoknak mennyire erkölcsi kötelességük segíteni egymást?

Figyelt kérdés

Nemrég történt egy eset, röviden elmondom.


Már régen felbomlott egy házasság, a férj és feleség útjai elváltak, de volt egy közös gyerek, aki a utóbbinál maradt. A nőnek lett egy új pasija, együtt élt vele egy ideig, de nemrég bejelentette, hogy nem akar már vele maradni. A pasi azonban ezt nem fogadta el, és fizikailag bántalmazta a nőt. Aztán az lett ennek az egésznek a vége, hogy a nőnek a volt férje segített: éjszaka eljött értük kocsival, és elvitte onnan mindkettőjüket, nőt és a gyereket is. Most jelenleg ott vannak a nála.


Ebben a történetben az az érdekes, hogy nem csak a gyereket hozta el abból az agresszív légkörből, hanem a volt felesége is vele ment.


Ebből fakadóan erkölcsi kötelesség segíteni annak, akivel valaha együtt éltünk?


2022. szept. 10. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy teljesen normális, felnőttes viselkedés. Becsülendő, hogy a saját gyerekének az anyját sem hagyta cserben.
2022. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2022. szept. 10. 19:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem ezeket a nagy szavakat. Szerintem ilyen helyzetben minden jóérzésű ember segítene, ha másért nem is, de a saját gyereke érdekében.
2022. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Te az új nő vagy? Képzeld el, hogy van egy gyereked, aki szereti az anyját... Mi is elváltunk, mert megcsalt, de amikor még nagyon haragudtam az exemre sem kívántam volna neki igazán rosszat, hiszen a gyerekeim szeretik és az ő szemükkel is kell látnom őt és magunkat. Azóta már amolyan haverok vagyunk és igen, segítenék neki akkor is, ha már semmit egyébként nem akarok tőle. Nem költöztetném azért magunkhoz, mert annak nem lenne jó vége, félreértés vagy veszekedés, de mondjuk 1-2 éjszakát maradhatna vészhelyzetben - bár én most egyedül vagyok, ezért nem kell egy új pár érzéseit is figyelembe vennem, de fordított esetben szerintem megérteném és megbíznék benne. Mondjuk utána valószínűleg megkérném, hogy inkább menjen valami másik rokonhoz vagy panzióba, tehát ne konzerválódjon a helyzet. A gyereket viszont természetesen bármikor be kell tudni fogadni.
2022. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4


Szia,


Én nem az új nő vagyok, bár örülök, hogy ebből a szemszögből is leírtad a válászt, mert bizonyára számos új barátnőben felmerül a kérdés, hogy a volt felesége életébe mennyi beleszólása van a párjának. Pl. ez is egy ilyen eset.


Én csak tudok erről az esetről, de amúgy nincs közöm hozzá.

2022. szept. 10. 19:15
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom, hogy ez a normális. Annak a gyereknek KÉT szülője van, és elemi érdeke, hogy mindkét szülője biztonságban legyen. Nyilván ezalól vannak kivételek, pl. ha az egyik fél súlyosan bántalmazó volt, vagy állandóan rajta lóg, kihasználja stb. De ha extrém esetek nem állnak fenn, akkor igenis illik segíteni. Ha nem is a nő miatt, akkor a gyerek miatt.

Nyilván, ha van új pár, új család, ez a helyzet ne konzerválódjon, inkább segítsen új albérletet keresni, vagy valami, de pár nap ott maradás mindenképpen bele kell, hogy férjen.

2022. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha barátok maradtak, akkor igen, mondhatni kötelessége segíteni. Ez csak olyan, mintha egy barátodnak segítenél, mindegy a neme.

Így, hogy gyerek is van, más a helyzet. Hiszen tegyük fel, hogy nem maradtak barátságban a volt feleséggel, ámde helyes dolog a kimenekítés mellett dönteni akkor is, ha utálja a volt feleségét a férfi, hiszen a gyereke inná meg a levét. Egy mérgező környezetben ne hagyja már a gyerekét az ember, ha nem muszáj. A gyerek lelki jóléte érdekében meg úgy a helyes, ha a gyerek anyja is ott lehet a gyerek mellett. Így nem sérül a kölök. Ha meg nagyobb lesz a gyerek, és megérti a dolgokat, rájön, hogy milyen nagy dolgot tett az apja ezzel, hogy nem hagyta, hogy az anyja szenvedjen.

2022. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kötelessége, de #7-es tökéletesen leírta, miért kellett így tenni.
2022. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Én éltem bántalmazó kapcsolatban. Azóta férjhez mentem, van egy fia. Még ha az éjszaka közepén hívná a férjemet az exe, hogy ilyen problémája van, akkor is maradhatna nálunk. Vannak helyzetek, amik felülírják a többit.
2022. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem kötelessége. De ez amit leírtál ez egész más. Itt minden jóérzésű ember segítene, akkor is ha már semmit nem érez, netán haragszik még a másikra. Kivétel max ha a bajba került illető maga is bántalmazó.


Valaki felvetette az uj nő kérdését. Nos ha a párom exe kerülne ilyen helyzetbe, akkor biztos hogy én is segítenék a kimenekítésében, ugyis hogy nem kedvelem. Sőt ha hirtelen nem tudna hova menni, pár napot akár nálunk is lehetne.

2022. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!