Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy elvált férfi nem tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy elvált férfi nem tud meglenni a volt felesége társasága nélkül az még mindig szerelem lehet vagy csak megszokás? Mit tehetnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 16 évig voltunk együtt. Én kezdeményeztem a válást, mert úgy éreztem, hogy nem szeretem már, és jött egy másik nő is, így elhagytam őt. A válás után kb.1 évig jó döntésnek is tűnt, nem is gondoltam rá, aztán ahogy az új párommal megromlottak a dolgok, mindig az jutott eszembe, hogy az exfeleségemmel mennyivel könyebb volt. Szakítás után megkerestem, és átbeszéltük a dolgokat, bocsánatot kértem tőle azért ami történet stb, ő meg is bocsátott, és onnantól kezdve kb.heti-kétheti rendszerességgel beszéltünk, vele tudtam/tudom igazán jól megbeszélni a dolgokat. De közben neki is lett egy új párja, és úgy voltam vele, hogy akkor beszéljünk kevesebbet vagy semennyit. De néhány hét után muszáj volt újra felhívnom. Közben több barátnőm is volt, ő már együtt él a párjával, de be kell látnom, hogy mindegy kivel vagyok, igénylem, a társaságát. Egy szakítás után egyszer kertelés nélkül megkérdeztem, hogy visszafogadna-e, de azt mondta, hogy már nem engem szeret, hanem a mostani párját. Viszont azóta sem tudok meglenni anélkül hogy ne beszélnék vele.


Ez csak a megszokás lehet, vagy ez szerelem és hiba volt elengedni őt? Érdemes egyáltalán más nőket keresni (néha felmerül bennem hogy nem), vagy próbáljam visszahódítani/kivárni amíg vége lesz a kapcsolatának? Ha nem érezne semmit irántam akkor nem akarna velem beszélni, nem?


2022. júl. 27. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha van önbecsülése meg esze a nőnek, úgysem megy vissza hozzád. Ezt elrontottad, fogadd el. Ne beszélj vele egyáltalán, ritkán se. Hozzászoksz majd. És lépj tovább. Az a nő nálad jobbat érdemel, ne rontsd el. Ha már egyszer pofáraejtetted szegényt, legyen benned annyi, hogy hagyod, hogy ezúttal boldog legyen. Szerelem vagy nem, ez a vonat már elment.
2022. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt a részét már átbeszéltük, és ő már túllépett ezen a gyerekes szinten amit leírtál, de azért köszi a választ.
2022. júl. 27. 12:10
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem ez a gyerekes szint, hanem amit csinálsz.

Ha meg átbeszéltétek, minek írsz ki kérdést?

2022. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A megcsalás és a válás részét már lezártuk, megbocsájtott, túllépett rajta. Nem a múltról hanem a jelenről írtam ki kérdést, bocs ha nem tudod értelmezni.
2022. júl. 27. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy valaki megbocsát annak aki megcsalta, nem biztos, hogy újra össze is akar jönni ugyanazzal a megbízhatatlan féreggel🤗
2022. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Megbocsátott, örülj neki, legyen nyugodt a szíved mostmár, örülj neki, hogy talált valakit, és jól kijönnek. Nem a megcsalás miatt ne beszéljetek, hanem hogy neked is sikerüljön tovább lépni. Ez nem gyerekes, ez így működik. Neked most rossz, mert neki sikerült egy emberrel az, amit te mindenkivel megpróbáltál összehozni, de nem ment. Te eldobtad őt, ő túllépett rajtad. Hagyd hogy nyugodtan éljen. Mit akarsz szegény nőtől?
2022. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Van olyan hogy valakiben feléled a birtoklási vágy, miután már "nem az övé" az ex. Most hogy látod, hogy a volt feleségednek van más, most vissza akarod kapni. Azon gondolkozz el, hogy miért váltatok el. Ha elméletben újra összejönnétek, újra előkerülnének azok a problémák amik miatt szétmentetek.

Szerintem neked pszichológushoz vagy életvezetési tanácsadóhoz (coach) kellene fordulni, ahol kielemzitek, hogy mihez is ragaszkodsz tulajdonképpen. Lehet hogy nem is a volt feleséged személyéhez csak a megszokott hangjához, reakciójához, az élethez való viszonyulásához. Csak félsz az ismeretlen új élettől, ezért menekülsz vissza hozzá, mert nála tudod, hogy mire számíthatsz.

Mielőtt új párt keresnél menj pszichológushoz, ő majd segít lezárni a múltadat, mert egyedül nem megy, még mindig kapaszkodsz az exedbe.

Egyébként sokan vannak akik képesek intelligens emberek módjára elválni, és mindenféle gyűlölködés nélkül beszélgetnek a volt házastársukkal, de ennek nincs semmi jelentősége, mert nem akarnak egymástól semmit. Ezek szerint a volt feleséged is csak normális módon beszélget veled, de már van új párja, nem veled tervez.

2022. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
A kérdés alapján alacsony az érzelmi intelligenciád. Fordulj pszichológushoz, tanulj önismeretet ha valaha boldog akarsz lenni.
2022. júl. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!