Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Délibábot kergetek? Miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Margoz kérdése:

Délibábot kergetek? Miért nem tudnak a férfiak le mondani az italról?

Figyelt kérdés

Apa nélkül nöttem fel,sok verés és veszekedés kisérte a gyerek koromat.Azzal ringattam magam álomba,hogy ha fel növök,nekem olyan családom lesz,ahol a szülök igazi társak egymásnak,ahol a gyerek nem tulajdon,lehetnek álmai és vágyai.20 évesen mentem elöször férjhez,de a párom nem tudott elszakadni a haverok és ital büvöletéböl(választás elé állitottam,de elbukott)6év után Ujra férjhez mentem,de csak rosszabb lett,uj párom ,már bövtette a kört nökkel is,4év után elmenekültem.

7évig egyedül neveltem a fiaimat,még barátom se volt(nem mintha nem akadt volna,de az első beszélgetés után nem éreztem hogy akarom)

Majd ujra találkoztam valakivel,akivel ugy éreztem Ő társam lesz ,a fiaim ia kedvelték,nem akart az apjuk lenni,csak a barátjuk.Össze házasodtunk és lett egy közös gyerek is.Hozzá tenném ő is meg itta munka után az egy sörét,de ugy éreztem erőt kell vennem magamon,ennyit még el nézhetek.De sajnos elfelejtettem,hogy a napi sör is alkoholizmushoz vezet,ami szép csendesen meg változtatta a jellemét,már nincs témája,csak a munkahelyi sérelmei,az érdeklödési kör leszükülése,a saját és környezetére igénytelen lett,napokig nem fürdik,de ez kiterjed az étkezésére és öltözködésére is,és ha figyelmeztettem,akkor mindenki hibás csak ő nem.Honapok ota külön szobánk van,mert számomra már elviselhetetlen az ital és a gázok által kibocsájtott szagok(Hozzá tenném,mind három fiamat ugy neveltem,maguk után pakoljanak el,és a házi munka a család dolga,nem a nő feladata,ez nekik természetes,mindenki csinál mindent)

Hiába probálom neki elmagyarázni,hogy már az egy sör is rossz hatással van rá(kötekedik,mártir)elmegyek vele orvoshoz,nem! és nem! (a fia sem akar vele beszélgetni)

17 év után elválunk,ö azt hiszi anyagiak miatt ugysem tudok töle elszakadni.

Nem érti,mi a bajom?Nem ismeri el,hogy teljesen meg változott,nem tudunk beszélgetni,nem ilyen öregségröl álmodtam,azt mondja a házasságok 80%.-a ilyen,de nekem az a 20% kell!

Mindig mondja hogy mennyire szeret,de amikor karamboloztam és korházba kerültem,nem jött be hozzám,hanem be ült a kocsmába és ott siránkozott,hogy mennyire aggódik értem.(a mai napig a legidösebb fiamat okolja,amiért nem hozta be öt autoval a kórházba utánam)

Nem tanácsot akarok,hisz én már minden trükköt kiprobáltam amit egy nö csak meg tehet.

Az elözö férjeim azóta sem nösültek meg,a mai napig is isznak,(igaz a mondás kutyából nem lesz szallonna)

Már nem keresek társat,csak örülök hogy a fiaim az apjukat látva,elkerülik az italt,és az ö családjuk nem fog ettöl szenvedni.


2010. aug. 31. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Párom édesapja is ivott, megcsalta a feleségét, majd lelépett.

Én is azt hittem, hogy mivel párom ezt a "mintát" látta, ő is majd elkerüli az italt.

Eleinte ő is csak a napi 1 sörét itta meg munka után, majd jött 2, és néha 3 is, ha sz.r napja volt.

Gorombáskodott, az ital és a haverjai befolyásolták. Eljárt a keze is 2x, a harmadikat nem tudtam megbocsátani, 2 év együttélés után elhagytam.

Most dolgozik, de minden nap részeg. Az anyjával él, vele is úgy beszél, mint a kutyával.

2010. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Én legalább nem iszok szeszesitalt, mert nem szeretem, és más kedvéért nem is fogok rászokni! 19/F
2010. aug. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Az én férjem egész jól le tud mondani róla: egyáltalán nem iszik, nem szereti.

Sajnos azt kell mondjam, TE vagy az, aki mindig rosszul választ, a hiba nem a férfiakban van.

2010. aug. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen tudom bele léptem ugyan abba a pocsolyába,csak akármelyiket kérdeztem-miért iszol?nem tudta a választ.

a párom 30év után letette a cigit/én is /,tehát ha akar akkor tud,de nem hiszi hogy ö változik rossz irányba,szerinte a család csak azt szajkozza amit tölem hallanak,de ez nem igaz,sose eröltettem az akaratomat,én mindig kértem.

2010. aug. 31. 09:13
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

"a hiba nem a férfiakban van"


Persze, világos... A nők a hibásak, hogy miért nem isznak ők is, nem? Igyanak együtt, és nincs gond.

Ugye tudod, hogy butaságot mondtál? Igen is, bennük van a hiba. Ha nekik az ital fontosabb mint a család, akkor nem a nő a hibás.

Egy ital nem elégíti ki szexuálisan, nem kíséri el orvoshoz, nem főz neki vacsorát, nem viszonozza a szeretetet.

2010. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Hát azért egy jó kis csoki vagy kókuszlikőrről nem lehet lemondani :DD nyamnyam
2010. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

*Ha nekik az ital fontosabb mint a család, akkor nem a nő a hibás.


Ezt kb. azok mondják, akik át akarják hárítani a felelősséget a másikra, mert könnyebb, mint beismerni, hogy ők maguk hibáztak.

1. A szeretet azt jelenti, hogy olyannak fogadod el a másikat, amilyen. Nem "beletőrödsz", hanem olyannak szereted. Ha rossz, rossznak, ha alkoholista, alkoholistának. Ha nem teszed, nem szereted, de akkor minek élsz vele? SENKI nem kényszerít rá, te magad választottad.

2. Egy szóval sem mondom, hogy az alkoholizmust el kell fogadni vagy támogatni, mindössze azt mondom, ha valakinek (jogosan!) nem tetszik, akkor ne válasszon alkoholistát, ne válasszon olyat, aki sörözik minden este, nem válasszon olyat, aki inni jár a haverokkal. Rengeteg olyan férfi van, aki egyáltalán nem iszik, egy kortyot sem. (Sajnálatos módon őket még egyes nők - nem mind, természetesen - is lenézik, pont azok, akik később sírnak, hogy a férjük alkoholista. Miért is?)

3. És hogy visszatérjek a kérdéshez: Miért nem tudnak a férfiak lemondani az italról? - Ez így egyszerűen nem igaz, rengetegen le tudnak mondani, mire fel az általánosítás?

2010. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ugyan egy kicsit oktatora sikerült a hangod,(utolso iró),de senki nem születik alkoholistának,tehát meg van a remény ,hogy a szeretett le gyözzi a rossz szokást,vagy esetleg rá jön a fontossági sorrendre.Hülyeség hogy ha szeretem akkor fogadjam el a rosz hibát,(elfogadom,ha vak,féllábu stb.olyat amiröl nem tehet,de az alkoholizmust szeretni?)

Igen,tudtam hogy iszik,de igéretett kaptam arra,hogy a család az elsö.ezért kérdeztem,hogy miért nem tud akkor le szokni?De lehet csak azt hitte,nem komolyan gondolom a válást?

2010. aug. 31. 09:52
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem apám iszik, de rendesen. Megfogadtam nem leszek olyan, mint ő! Kerülöm a piát, néha egy kis finom likőr lecsúszik, de egy picike pohárral, azt is, ha évente kétszer.

Aki alkoholista az bátortalan, valamivel nem mer szembenézni és így persze egyszerű. Lenézem az ilyen embert, egy kis akaraterővel meg lehet oldani sok mindent, ahelyett, hogy részegen fetrengene és sz.rna bele a dolgokba. Magától nem oldódik meg semmi.

Ne érezd magad hibásnak és soha ne add fel!

2010. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

10.13.-nak.

örülök hogy te is tanulsz apád hibájából,a fiaim is,nem harcolok én már,csak sokszor el keseredem,hogy miért?

Mert nem értem,olyan nagy a tét,és mégse ér nekik ennyit?

2010. aug. 31. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!