Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért bántom a feleségem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bántom a feleségem?

Figyelt kérdés
ha hibázik vagy rosszul dönt, miért ordítom le vagy csapkodom az asztalt és ő haragszik meg rám aztán egy órán keresztül kiabál velem, hogy miért bántom mindenért én nem értem meg őt. Szeretem a feleségemet, de mindig kiakadok ha valamibe hibázik és nem úgy van ahogyan én szeretném.
2010. aug. 22. 15:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó válaszoló! Miért gondolod, hogy megítélhetsz?? Akárkit is? Azért vagyok ideges, mert idegi problémáim vannak. Nem jószántamból vagyok agresszív és durva. Attól még senki sem lesz rossz ember. Én is igyekszem változtatni a problémáimon, ahogy tudok. De ahogy írtam, nekem más a helyzetem. Könnyű megítélni mást, ezt tudom, ítélkezni azt tudsz.
2010. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%
És ki mondta, hogy csak ordítozni tudok? Nem is ismersz, csak kiforgatod a szavaim. Nem értem, miért ilyenek a magyar emberek, hogy folyton egymás torkának ugranak...., hát ez van..
2010. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

Próbáld tisztába tenni magadban, hogy te és ő két külön ember. A felmerülő feladatokat, problémákat másképp, más sikerrel-eredménnyel oldjátok meg. Ő nő és vét-véthet hibákat, ezzel együtt kell elfogadnod. Te meg másféle hibákat ejtesz. Ha nem bízol meg benne, hogy jól csinál meg valamit, akkor végezd el te, vagy együtt. Egyenrangú felek vagytok (remélhetőleg), nincs rá jogod, hogy egy vélt, vagy valós hiba miatt megalázd őt, főleg, mivel állítólag szereted. Ez akkor is ő, akit szeretsz, az elkövetett hibákkal együtt. Próbáld meg visszafogni magad, változtatni kell egy kicsit a habituson. Valószínűleg apróságok miatt ordibálsz és ha nem tennéd, akkor sem történne semmi jóvátehetetlen.

Nem könnyű változni, de gondolj bele: ha ő mondjuk kórházba kerülne, vagy otthagyna, megfogadnád-e, hogy nem fogsz ordibálni, csak jöjjön vissza?

2010. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
hagyjuk. nem szeretnek a ferjed helyeben lenni
2010. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Itt egyértelműen veled van a baj, meg a hirtelen természeteddel. Ha nem akarod elveszteni őt, akkor tanulj meg uralkodni magadon, még ha nehéz is. Csak az kezd el ordibálni, csak az lesz erőszakos, akinek az értelmi képességei nincsenek meg ahhoz, hogy kulturáltan fejezze ki a nemtetszését.
2010. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

78%-os 24L


Te debil vagy. Olvass vissza miket írtál, mindenki megítélhet ezek után. Rosszabb vagy, mint a kérdező, mert ő az írásában magában keresi elsődlegesen a hibát, te pedig mindenkit hibáztatsz, még a saját (elismert) idegbetegséged miatt is más a hibás. Megkaptad a piros kezeket, hátha ezen is kibuksz :D


Kérdező: az irány jó, mármint az, hogy a kérdést feltetted, azt is jelzi, hogy változni akarsz. Itt kevés jó választ fogsz kapni, különösen, hogy ez a 78%-os "kedves" lány kivetíti rád a saját hülyeségeit, de ne is foglalkozz vele.


Amit én hiányolok, az a tolerancia és a tisztelet, amit a feleséged iránt már nem érzel. Pedig ez nagyon fontos lenne, ha vissza tud térni, ő is bízni fog benned. Nem kétlem, hogy szereted, de a szeretet fabatkát sem ér a fentiek nélkül. Látható, hogy stresszes vagy, amit talán a munkahelyed is kivált, és amit talán a magánéletedbe is átviszel. Ezt sem szabad, a családod nem tehet ezekről. Ugyanakkor a feleséged is "csak" emberből van, persze hogy hibázik, pláne, ha örökké attól kell tartania, mikor akadsz ki rá. Ha pedig kiakadsz, ő is azt teszi, haragszik, de csak érted, és nem ellened.

Amikor hirtelen haragra gerjedsz, mielőtt megszólalsz, számolj. Számolj számokkal és számolj a szeretettel is, amit iránta érzel. Pár másodperc csak, de elindít a türelem és a tolerancia kezdetleges útján, ami majd újra kialakul. Sok sikert!

2010. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

24 eves lany, nyilvanvaloan vannak problemaid a soraidbol ez ki is derult hamar. Hidd el aki megjegyezte amit megjegyzett nem azert irta, hogy bantson, hanem felhivja a figyelmedet, hogy azert mert problemaid vannak es uvoltessz, te sem vagy kulonb megha nonek szulettel, akkor sem.

Kedves Kerdezo en is ugy veszem ki a szavaidbol, hogy nagy rajtad a nyomas es mar robbano allapotban vagy.

Az mar valami, hogy eszrevetted - nagyon sokakkal ellentetben -, hogy baj van. Ha ugy erzed feszult vagy, komolyan menj el dokihoz. Kezdj el edzeni, csinalj valamit ahol le tudod vezetni a feszultseget. Senki sem tokeletes - en pl. terhes vagyok, csutortok este kidurrant a bojlerunk ezzel elarasztva a cuccainkat...masnap idopontom volt a korhazban ahonnan hazajoven, beajultam es hiaba hivott a szerelo meg a haz tulaj en edesdeden aludtam...ennek az lett a kovetkezmenye, hogy csak ma, vasarnap lett kicserelve a bojler. 4 napig hideg vizben lavor stilusban nyomtuk a furdest...pedig a ferjem egesz nap izzadt az uj lakasunk felujitasan. Akkor sem uvoltozott velem... Az uj lakasban tegnap fujtak ki a kadat, gusztustalan volt inkabb hideg viz es lavor style.

Ez csak egy pelda. Nem vagyunk egyformak es mindenki kovet el hibat.

En azt mondom, ha ugy erzed egyedul nem tudod megoldani ezt a problemat es a feleseged tenyleg nagyon szereted es tudod igaztalanul bantod, kerj segitseget! Ne neki igergess, hiszen ha nem tudod kezelni a hirtelen haragodat segitseg nelkul akkor csak ures szavak.

2010. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj szakemberhez, ha nagyon nem megy megenyhülni. Biztos nem könnyű melleted élni, így elképzeltem, hogy megkéred valamire, és utánna kiborulsz mert hibázott, vagy nem úgy csinálta ahogy szeretnéd. Próbáld magad fegyelmezni, ha érzed, hogy kezd elpattani a húr, akkor csak arra gonolj, hogy a másiknak szellemileg ártasz ezzel.
2010. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hat pedig neked kell valtoztatnod es ez ott kezdodik, hogy nincs "de", nem a felesegedet kell okolni. En is elvalnek a helyeben.
2010. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit? Te legalább eljutottál odáig, hogy beismered a hibád. Ez már félsiker. Apám 25 éve ezt műveli anyámmal, de totál mindenben. És sz*rik beismerni a hibáit. A bátyámmal is ezt művelte, akinek teljesen instabil személyisége lett. Én csak azért nem lettem olyan, mert soha nem hagytam magam. De titkon én is sokszor sírom el magam, ha nem látja.

kb 8 éves korom óta ÉN mondtam anyámnak, hogy hagyjuk itt, csak hát nemigen tudtunk volna hova menni. Ráadásul anyám tök határozatlan, nem merte volna megtenni ezt a lépést, plusz komolyan gondolta az esküjét - jóban-rosszban ... Úgyhogy itt maradtunk, ami - a gyerekeik- kárunkra is.

De ez így nem család. És tök jó, hogy beismered, de amíg teheted, kérj bocsánatot a feleségedtől, és ha bármikor ordítanál vele, inkább számolj 10-ig mielőtt megszólalsz. Ne bántsd! Különben rossz vége lesz! Hallgass rám, tapasztalat.

18/L

2010. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!