Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekelhelyezéskor mi van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekelhelyezéskor mi van, ha apukával megegyeztem egy összegben, de nem jön el a tárgyalásra? Mit ítélnek ilyenkor? Mi alapján?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Ilyenkor kell megkérdezni az üdvédünket. :)
2010. aug. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik figyelembe, hogy megegyeztetek. Olyan, mintha meg sem történt volna.
2010. aug. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Ha egyszer nem muszaj nem kell ugyvedet fogadni, mert csak a penzt koltod rajuk.........az elottem valoszolonak igaza van, a szoban megeggyezes annyi, mint a falra hanyt borso......a biro meghatarozza az osszeget, amit az apuka kell fizessen, tehat a havi jovedelmenek nem tudom hany szazaleka (nem tudom pontosan es nem akarok hujeseget irni!)
2010. aug. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

ha apuka mégsem fizet, akkor le kell/lehet tiltani a jövedelméből.


A gyerektartás nem neked jár, hanem a gyereknek. ha jó volt megsinálni, akkor legyen jó hozzájárulni a tartásához, neveléséhez is. Aki nem fizeti a megítélt gyerektartást, az bűncselekményt követ el, ellene akár nemzetközi (!) körözés is kiadható, az elmaradt gyerektartás kamatostul behajtható, ha van bérjövedelme, amiből letilthassák. Ha nincs, akkor jön a lefoglalás, aminek a kölstégét szintén ő fizeti. Vannak küldöldi államok, ahonnan a gyerektartást nem fizető delikvenst egy életre kiutasíthatják, ha ez a tudomásukra jut (pl az USA).


Szóval se nem sportszerű, se nem kifizetődő nem fizetni a gyerektartást, ezt mind elmondhatod az apukának. Valamint ha nem megy el a tárgyalásra, akkor csak saját magával tol ki, veled nem, mert a gyerektartásról a döntés a távollétében is megszületik, csakhogy így a beleszólása nélkül, a háta mögött.

2010. aug. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztárügyvéd sem tud szóbeli ígéretet behajtani.

Ha megjelenik az apuka, semmi nem kötelezi az előzetes megállapodáshoz tartani magát.


ÖNKÉNT bármikor adhat többet a megítélt tartásdíjnál,

ugyan miért lenne érdeke hivatalosan többet vállalni?

2010. aug. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem ítélnek semmit,ha nem megy el.
2010. aug. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak egy apát sem elővezettetni ilyen piti ügyben, hiába fenyeget ezzel szigorúan az idézés.

Csendben megítélik a maximumot, ami tőle "még" levonható.

2010. aug. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem egyezkednék. A bíróság dolga, hogy megállapítsa a tartásdíjat. Azt legalább komolyan veszi.
2010. aug. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha az apa nem megy el a tárgyalásra nem itélnek semmit.Tudom mert én is ebben járok,meg kell adni a címét és kirendelnek mellé valakit aki személyesen felkeresi,...
2010. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudomdomdom én is, mert túl vagyok rajta.

Nem keresgetik személyesen az apát.

Mindig a jövedelméből levonható maximumot tapossák ki belőle, ehhez teljesen felesleges megjelennie.

2010. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!