Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szüleim válnak, feljelentés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleim válnak, feljelentés is lesz, de lesz valami következménye? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
Februárban apu elköltözött, most úgy gondolja, h anyu hátráltatja a családi házunk eladását, ezért visszaköltözne, h "felügyeljen". Van egy húgom, aki apuval ment, a mamámhoz költöztek. Apu visszaköltözne, de a húgom marad ott. Anyu fel akarja ezért jelenteni, mivel kiskorú, és az egyik szüléjével sem él. Azt tudjuk, h ezért feljelentheti, de mi lesz a következménye? Apunak gondolom nem börtönbe kell vonulni, hanem talán pénzbírság?Vagy mi? És azt kinek kell fizetnie?Anyunak, vagy a bíróságnak?
2010. júl. 29. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És annak mi értelme lenne? Nem vagyok jártas a témában, de az tuti, hogy ha pénzbírságot is kell fizetnie, azt nem anyukádnak. Elég szánalmas, hogy így akar pénzt kicsikarni belőle, ne haragudj.
2010. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ez kicsit fura.


Hátráltatni akkor tudja anyukád ha apukád konkrét vevöket oda visz és pl nem engedi be öket, vagy már meg van a vevö de anyukád nem írja alá a papírt.


Hogyan hátráltatja?


Szerintem ha ilyen nagy a hadiállapot a szüleiteknél akkor jobban jársz ha te is a mamádhoz költözöl.

Apukádnak semmi baja nem lesz belöle. Inkább a hugodnak mert a rnedörség fogja keresni és haza vitettetni. gondolj bele hogy ott vacsoráznak nyugalomba a mamáddal aztán jön a rendörség és elviszi öt haza. Azért ez elég durva a mamádnak is.


Ez amit csinálnak gyerekes dolog, és ha jót akarsz akkor jelentsd ki ha nem tudnak megegyezni záros határidön belül te is mész a mamásdhoz. ez mindenkinek rossz ami nálatok van.

2010. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem váltak el, addig a gyerek közös felelősség! Azzal hogy anyád feljelenti, úgy hogy a bíróság még nem mondta ki a válást gyakorlatilag maga alatt is vágja a fát, mert ilyenkor a szülőKET bűntetik meg. Egyáltalán nem javasolnám a feljelentést, semmi értelme, ráadásul egy hosszadalmas és szinte bizonyíthatatlan ügy. Beszélni,beszélni,beszélni és a lehető legkissebb mértékben bevonni a hatóságokat!
2010. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát így mind 2 szülöt megbüntetik ha tényleg érdekli anyukádat a húgod menjen érte és vigye haza, felesleges bevonni a rendőröket ha nem tudtok megegyezni a gyámügyhez kell fordulni. Ha a hugod ott marad a szüleidnek gyerektartást kell fizetni a nyagyinak.
2010. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

mielőtt szánalmasnak titulálod, előtte tudakozódj, h ki milyen helyzetben van, nem a pénz miatt csinálja, ezt csak én kérdeztem, azt szeretné, h a húgom ne egy "idegennel", hanem szülővel éljen.

Ez a kérdés azoknak szólt, akik jártasak a témában, nem olyanoknak, akik csak így-úgy ideírogatják a véleményüket, holott nem tudnak semmi háttérinfót, ami nem is érdekes.

Én csak a kérdésemre szeretnék egy választ kapni, ha valaki esetleg találkozott már ehhez hasonlóval.

2010. júl. 29. 16:41
 6/11 anonim ***** válasza:
A nagymama "idegen". Ez egyre jobb.
2010. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A húgom 16 éves, ő döntött úgy, hogy apuval együtt elköltöznek, még februárban(egyszerűen megvették őt). Oda van már bejelentve, arra a címre.

Ez a mamához költözés nem menne, nem jövök ki a mamámmal, aki uszít mindenkit, és mindenképpen azt akarja, h minél több pénz maradjon a fiának, ami sok mindenben kimutatkozik.


Nem hátráltatja az eladást, ez csak apu mániája, ami tényleg teljesen alaptalan.

2010. júl. 29. 16:46
 8/11 A kérdező kommentje:
az "idegen" szerintem idevaló, hiszen nem a szülőnél. Ezért van ilyenben""
2010. júl. 29. 16:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudod, én is átmentem azon, hogy a szüleim elváltak. És megtanultam, hogy nagyon szépnek és egyszerűnek tűnik elhinni mindent, amit az egyik fél mond. Hogy milyen könnyű utálni a másik felet azért, amit a másik állít róla. De aztán szép lassan kiderül, hogy az állításoknak fele sem igaz. Nem azt mondom, hogy nem igaz az, amit apukádról és a mamádról leírtál, de nem minden fekete vagy fehér. Nem skatulyázhatod be őket, hogy márpedig gonosz, pénzéhes dögök. Az éremnek két oldala van. Ennyit fűznék ehhez hozzá. És tényleg gyerekes, amit a szüleid művelnek.
2010. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindegy. A lényeg, hogy anyád ne tegyen feljelentést! Egyszerűen nem éri meg, és még magának tesz vele rosszat! Ha

pénzbírsággal is sújtják a szülőKET azt nyilván nem anyád fogja kapni... Ez úgy baromság ahogy van. Hülye ötlet.

2010. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!