Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a tulajdoni lapon a tulajdo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a tulajdoni lapon a tulajdonszerzés mikéntje adásvételként van feltüntetve, akkor hivatkozhatok a válás során arra, hogy ezt az ingatlant ajándékba kaptam szüleimtől?

Figyelt kérdés
Mindez közvetlenül házzasságkötésem után zajlott, megvásároltam egy családi ingatlant, melybe később párommal beköltöztünk. Házzassági szerződés nem született, ugyanis nem gondoltam volna hogy valaha is megromlik ez a kapcsolat.
2008. nov. 22. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Egy kicsit több információval láss el bennünket!

Kinek a nevén van az ingatlan a tulajdoni lap szerint?

Mikor volt a házasság kötésetek?

Ha tényleg ajándékba kaptad, van-e ajándékozási szerződés?

2008. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nem. Ha a tulajdonszerzés adás-vétel útján jött létre, akkor nem lehet hivatkozni, hogy ajándékozás történt. Mondhatod azt is, de nem tudod majd bebizonyítani.
2008. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Akárki is pontozta le a másodikat , ha nincs erről külön szerződés a házaspár közt, akkor ilyenre nem lehet hivatkozni.

Ha ajándékozás történt, akkor esetleg bizonyítható hosszasan, hogy anyukádék miből adták, akkor viszont ajándékadót kell fizetni, de elvileg házastársként fifty-fifty.

Sajnos a törvény nem mindig az amire szükség van.

2008. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Ajándékba kaphattad azt pénzt, melyből megvásároltad az ingatlant.
2008. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szüleimnek van egy üzleti vállalkozása,melyben többségi tulajdonuk van, de van a vállalkozásnak családon kívüli tulajdonosa is....ebbe ne menjünk bele...

A vállalkozás keretén belül épült az ingatlan. ugy hogy a családi ház bizonyos részében lesz raktár és iroda is, szóval ilyen kft vagyoni rész....

Férjem viszonylag sokat dolgozott az építkezésen, kertépítés, villanyszerelés, mindenféle földmunka, öntözőrendszer kialakítása,tereprendezés satöbbi, de igazából szüleim fizették a generál kivitelezőt, aki a tényleges építést végezte.A kivitelező kezéből kivettünk munkálatokat, a megtakarítások végett...ezeket megoldottuk magunk szervezte iparosokkal, barátokkal, és férjem kivitelezésében.

A ház felépülése után a külső munkákat is férjem csinálta.

A házat elkészülte után megvásároltam a Kft-től, mert időközben az is átalakult. Így a ház 100%-os tulajdonosa én vagyok, és a tulajdoni lapon adásvétel szerepel.

A házat az én saját vagyonomból vásároltam. házasságkötésünk után néhány hónappal. Most hogy válás felé mutatnak a dolgok férjem hivatkozik arra hogy közös vagyon, és követelőzik.

Mi lenne a jobb, ha felbecsültetem az általa végzett munkákat és magunk között megegyezünk, vagy bírósági vagyonmegosztás lesz a dologból, és bizonyítanom kell hogy a családi házat különvagyonomból vettem?

2008. nov. 23. 13:50
 6/7 A kérdező kommentje:

Még valami, hivatkozhatnék arra hogy a házat abból a különvagyonból vettem, melyet szüleim ajándékoztak nekem?

ezek után amit abból vásároltam az is különvagyi tulajdonná válik?

2008. nov. 23. 13:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit házasságkötés után szerez egyik vagy másik fél, az közös vagyonnak számít, csak akkor nem, ha kifejezetten az egyik fél kapta ajándékban és ezt bizonyítani is tudja.

Egyébként meg beszélj egy ügyvéddel, hátha tud segíteni valahogy.

2008. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!