Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi volt az oka, ha mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt az oka, ha mégis együtt maradtatok (pedig más már elvált volna)?

Figyelt kérdés

Több kérdésemre is csuklóból azt a választ kapom, hogy váljak el. Tényleg ez a legjobb megoldás?

Akiknek szintén ezt a megoldást ajánlgatják, azok elválnak vajon? Ha nem, miért nem?


2010. júl. 26. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha ezt a választ kapod, akkor olyan kérdést tehettél föl.Ha nem érzed jól magad egy kapcsolatban, akkor minek tűrni?Mi a te kérdésedre válaszolunk, és nem magunkról-legalábbis én- veszünk példát.Én nem akarok válni, nincs is rá okom.16 éve vagyok férjnél, pedig még csak 33 éves vagyok.A fiunk is 16 éves.De ha már egy kapcsolat meghalt, akkor mi a fenének erőlködni?
2010. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Én is sokszor gondolkoztam a váláson, és tudom, hogy más már rég megtette volna a helyemben, de valahogy mégsem megy! Nem tudom miért! Sokat gondolkodtam azon is, hogy miért nem lépek, de nem tudok rá válaszolni. Valahol szeretem még, de már ez sem a régi.
2010. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt tedd, amit a többi mond, hanem azt, amit Te érzel! Konkrétumok nélkül csak konkrétumok nélküli választ tudok adni Neked.
2010. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Megszokás, ragaszkodás és a szeretet (ha nem is szerelem) nagy úr. Könnyű mondani, nehéz megtenni.


Kedves válaszolók:

Ha valami elromlik le kell cserélni? És a megjavítás? Sokszor kifizetődőbb.

2010. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
tűrtem verést a piálását a gépezését, a megcsalásnál besokalltam. tűrtem a gyerekünkért, tűrtem, mert nem akartam újrakezdeni randizni,mert mellette eleinte biztonságban éreztem magam, és nagyon boldog voltam. vártam, h visszajöjjön ez az idő. de nem jött, és még mindig majd megszakad a szívem.
2010. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A válás nem megoldás, csak a legvégső esetben. Összeházasodtatok, megfogadtátok, hogy kitartotok egymás mellett, ebbe beletartozik az is, hogy meg kell próbálnotok mindent megtenni a házasságotok érdekében, megbeszélni és közösen megoldani a problémáitokat. Ezért nagyon fontos a bizalom. Bizalom nélkül nincs házasság, de még párkapcsolat se, amíg egy pár nem képes egymással minden problémát kulturáltan, őszintén, veszekedés és egyebek nélkül megbeszélni, addig gondolni sem érdemes házasságra. Ha ezt felfogná mindenki, akkor sokkal kevesebb lenne a válás.
2010. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én váltam.. Bár nem szoktam itt ezt a tanácsot osztogatni, főleg, ha gyerek is van. Nálunk nem volt, mondhatom szerencsére, mert hozzáláncolt volna. Én is sokáig tűrtem, minden úgy indult, hogy szinte tökéletes volt. Utána jöttek az anyósproblémák. A kisstílűség. Sz@rrágás, már fél kiló kenyéren is. És nem a rossz anyagi helyzet miatt, én is, ő is jól keresett, csak hát a közös kassza ura dönt persze. Igazából a pontot az i-re az tette fel, hogy megcsalt. De valamiért nem is bántam, sőt, örültem, hogy "valódi" okot adott rá, hogy otthagyjam, magam számára is meglepő volt, mikor bejelentette, hogy minden annyira nagyon könnyű lett, és mentem.
2010. júl. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Megszokás, kompromisszum, megalkuvás, félelem az újtól, hiszen nincs rá biztosíték, hogy jobb lesz a következő. Na és persze az, hogy a másik félnek esze ágában sincs válni.
2010. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát igazából megromlott viszony,semmilyen házasság,bántalmazás(minden hogyan),megcsalás,okkal való bűntetés(börtön),sokszoros megalázás(mások előtt is),a fizetések eltűnése pl:játékgép,pénzszórás,kártya,szenvedélybetegségek...,hazugságok sorozata (átvágás,eltitkolás...).Más most nem jut eszembe,de ezek mindegyike okozhatna nálam egy idő után válást,de valamelyik rögtön is,ha úgy alakul.Többszörösen meg pláne,pl megcsalás és hazugság.

Apu megcsalta anyukámat amikro én olyan 10 éves lehettem,ez 1 éves koromban derült ki,anyám rögtön beadta a válópert,nem volt semmi magyarázkodás,meg időkérés.Én egy percig se haragudtam anyura,amiért ezt tette,sőt amikro igazán felfogtam ,még büszke is voltam rá!

2010. júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ott ahol csak az egyik fél képes a kompromisszumkötésre szerintem felesleges erőlködni. A házasság rendbehozását mindkét félnek akarni kell!!!
2010. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!